Jediný unikl

Podtitul: Hrdina mise „Bravo two zero“ vypovídá Chris Ryan se narodil roku 1961 nedaleko Newcastlu. V šestnácti nastoupil jako dobrovolník k letce „C“ 23. pluku Special Air Service. Následovala léta výcviků a akcí s 22. pravidelným plukem SAS. Účast na mnoha protiteroristických a bojových akcí jako člen přepadových komand a odstřelovač. Tím ale životní příběh tohoto muže nekončí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36098/big_jediny-unikl-y6a-36098.jpg 4.647
Biografie a memoáry, Vojenství

Vydáno: , Naše vojsko

The One That Got Away, 1995

Kniha Jediný unikl

Patrik02

Syrové. Bez příkras. Přesně taková je tahle kniha. Chris Ryan je hlavní postavou příběhu, který si v bohem zapomenuté krajině prošel tím nefalšovaným peklem na zemi, a to jak fyzickým, tak i psychickým.
Zdá se až neuvěřitelné, co vše lidské tělo i duch dokáže vydržet, i když následky si Chris nejspíš ponese do konce svého života.
Opomenu-li již několikrát zmiňovaný překlad, nemohu jinak, než 5/5

Venda32
02.08.2020

Knihu jsem četl až Konečná stanice od Andyho McNaba, dalšího člena Bravo Two Zero. I proto jsem si říkal, jak se mi bude Jediný unikl líbit. Vždyť Chris Ryan "nebyl v zajetí". Musím přiznat, že opak byl pravdou, knihu jsem přečetl v podstatě na jeden zátah. Vynikající.
Jedinou chybou bylo neuvěřitelné množství chyb v textu. Ale to není problém autora knihy

Alezi76
11.11.2019

Pěkné počteníčko.

Jerry H
06.04.2019

Až na ten překlad parádní kniha. Fakt neuvěřitelné, co člověk vydrží

Artic
03.09.2018

Ze začátku se špatně čte, než si člověk zvykne na překlad.

Radous
21.03.2018

Popravdě, nechtěl bych zažít to, co musel hlavní aktér. Skutečné vítězství člověka nad sebou samým. Sepsané velmi dobře (a objektivně), přečetl jsem snad během dvou tří dnů. Někde jsem si přečetl, že se celá anabáze úniku neodehrála úplně tak, jak byla v knize nastíněna, nicméně těžko říct, kde je pravda. Já tomu nemám důvod nevěřit. Pokud bude příležitost, podívám se na to i očima jiných přímých svědků.

Stromolezci
06.09.2017

Popis neskutečného fyzického i psychického výkonu člověka unikajícího smrti.

svickop
26.03.2015

Četl jsem první vydání v češtině z roku.... 1997(?) a byl to jeden velký průser. Vypravěčské schopnosti autora jsou podprůměrné, k tomu musím přičíst mizerný překlad a zkažená kniha je na světě. Nezlobte se na mě, ale zaměnit v popisu buldozer s klasickým BVP, to je do nebe volající. Pokud jste však četli knihu Konečná stanice Bagdád a zajímá Vás, jak to bylo s ostatními členy po rozdělení skupiny, zde se to dozvíte.