Letadlová loď

Katastrofický román o zničení americké letadlové lodě, hlídkující na Středním Východě, mezinárodními teroristy. Dobrodružný špionážní román je situován do blízké budoucnosti. Americká letadlová loď se 6.000 námořníky na palubě, zajištěná flotilou obranných lodí, je vyhozena do vzduchu atomovou ponorkou neznámého původu. Pátrání CIA po původci katastrofy nás zavádí do politických reálií Středního východu, Ruska, Izraele, Spojených států i Velké Británie. V Anglii vyškolený irácký terorista, vydávající se za Izraelce, dokáže odkoupit od ruského námořnictva ponorku s atomovými hlavicemi, proplout obranným systémem Bosporské úžiny i Středozemního moře, obelstít radarové systémy obrany amerického námořnictva. Rozsáhlé pátrání a odhalování těchto skutečností je vlastním obsahem tohoto napínavého románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33422/letadlova-lod-EvB-33422.jpg 4.333

Arnold Morgan 1.

Literatura světová, Romány, Vojenství
Vydáno, Knižní klub

Nimitz Class, 1997

Kniha Letadlová loď

tccrsx

Velmi čtivá kniha. Doporučuji

Boby17

Knížku, jako 18. úkol Čtenářské výzvy 2020, jsem zvládl rychle, četla se dobře. Ale jaksi úplně postrádala napětí (snad s výjímkou odhadu okamžiku, kdy se Bill dostane do kalhotek admirálovy dcery). Styl mi připomněl o tři roky starší Boží pěst od Fredericka Forsytha, ale rozhodně se jí v kvalitě nepřibližuje. Proto dávám 3,4 hvězdy, tedy zaokrouhleno na 3.

Kraken126
09.10.2019

Trochu fantasmagorický blábol, nicméně je zde obsažena spousta zajímavých faktů ohledně fungovaní amerického námořnictva, které běžně nezískáte. Z toho důvodu stojí za to jí přečíst a báchorky o cti a dobrotě ozbrojených sil USA brát s reservou.

Jerry H
01.09.2019

No, pěkně se to četlo, určitě je zde podrobný popis všech těch technologií, čím USA disponuje. Jinak to je ale opravdu taková pohádka pro dospělé. Na druhou stranu se toho čtenář poměrně dost dozví.

pobijecmuch
01.06.2018

Co napsat k této knize? Toto je taková vojenská fantastická pohádka pro dospělé čtenáře, kteří pořád ještě žerou americké hrdiny a příběhy, kde dobro zvítězí nad zlem. Autor vcelku dobře popisuje technické údaje a věci amerického námořnictva, ale v samotné dějové lince hodně pokulhává. Popis akce žabích mužů popisuje s přesností, ale setkání amerického kapitána s anglickou dívkou je horší jak v harlekýnce. Kniha je pro mně jen takový slabší průměr. Ale hlavní je, že americký voják opět zvítězil a je příkladem pro celý svět.

kaja.marik
07.11.2015

Dobře se čte, je to i taková pohádka, hlavní hrdina je superšikula se štěstím a navíc alfa samec, tak se o něho nemusíme bát :) Moc se mi líbilo. Začátek je opravdu lepší než konec, což je celkem neobvyklé.

mozkit
15.09.2015

Výborný začátek, pak převrat v ději a nastává vyšetřování události a najednou velmi rychlý konec. Čekal jsem víc ponorkový akce a trošku mě zklamal konec skoro bez akce :) Ale jinak super kniha.

Nobunaga
18.09.2014