Lov na ponorky

Strhující fiktivní román o nevyhlášené ponorkové válce Spojených států proti Číně a Rusku. Čína si objedná v Rusku sedm vojenských ponorek špičkových parametrů. Obě země, jak Čína, která chce výrazně posílit svou mezinárodní prestiž a zároveň ukončit současnou nezávislost Tchaj-wanu, tak chudé Rusko, které nutně potřebuje valuty, mají obrovský zájem o tento výhodný obchod. Celá záležitost se ale nelíbí Spojeným státům, jimž jde o nezávislost Tchaj-wanu a bezpečnost mezinárodních vodních cest, ale především o vlastní mocenské zájmy v jihovýchodní Asii. Začíná lov na ponorky. Podaří se Američanům zastavit Číňany s ruskými ponorkami a ruské vojenské námořnictvo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33423/lov-na-ponorky-33423.jpg 4.324

Arnold Morgan (2.)

Kilo class (1998)

Romány, Thrillery, Vojenství
Vydáno:, Knižní klub

pobijecmuch

Opět pouze jen průměrná fikce o americkém námořnictvu, tentokrát hlavní role - ponorky. Technické věci knihy velice dobře zpracované, ale zápletka je opět průměr. Tato kniha působí na čtenáře, že USA je opravdu světový policajt, který musí mít přehled o všem co se na zeměkouli šustne.
Předchozí uživatel svickop to v komentáři napsal dost trefně.

svickop
30.05.2015

1) Kniha má velice svižný děj, který se nikde nezasekává, velký plus pro český překlad, takže je velice čtivá. Nuže, pokud hledáte knihu, u které se Vám nechce moc přemýšlet, a rádi byste akci, je to trefa do černého.
2) Opět tu máme vynikající vítězství americké demokracie a amerického snu (ovládnout svět) nad proradnými Rusy, Číňany.... a pokud stále váháte nad tím, zda nastoupit k americkému ponorkovému námořnictvu, po přečtení knihy máte jasno :-D

kaja.marik
30.12.2014

Perfektní kniha. Promyšlená zápletka - netriviální, zajímavá ale ne překombinovaná.

Kniha popisuje práci na ponorce, ale i práci SEALs. Vynikající čtení. Žádný drasťák, ale vtáhne do děje.

Líbila se mi předmluva: "Moje pracovna byla nepřetržitě zavalena námořními i jinými mapami a příručkami, uprostřed nichž stál admirál Sandy, nadšeně snující rozličné zápletky. Vlastně jsem byl docela překvapen jeho ďábelským důvtipem a pečlivostí, jakou věnoval i těm nejmenším detailům. ..."

dangerita
02.01.2012

Z knihy doslova čiší velice dobrá autorova znalost prostředí. Technické a konstrukční detaily se však dozvídáme lehce stravitelnou cestou. Román je čtivý, děj má spád a atmosféra je bezchybná. Milovníkům žánru vřele doporučuji.

stm01
22.02.2011

Velmi dobře napsaná kniha,která zaujme hned od začátku.Číst jak američani "vypečou" s čínany i s rusy je zábavné i napínavé.Jedno vím jistě,v ponorce bych nestrávil ani minutu!

Patrick Robinson

Patrick Robinson