Lov na ponorky

Strhující fiktivní román o nevyhlášené ponorkové válce Spojených států proti Číně a Rusku. Čína si objedná v Rusku sedm vojenských ponorek špičkových parametrů. Obě země, jak Čína, která chce výrazně posílit svou mezinárodní prestiž a zároveň ukončit současnou nezávislost Tchaj-wanu, tak chudé Rusko, které nutně potřebuje valuty, mají obrovský zájem o tento výhodný obchod. Celá záležitost se ale nelíbí Spojeným státům, jimž jde o nezávislost Tchaj-wanu a bezpečnost mezinárodních vodních cest, ale především o vlastní mocenské zájmy v jihovýchodní Asii. Začíná lov na ponorky. Podaří se Američanům zastavit Číňany s ruskými ponorkami a ruské vojenské námořnictvo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33423/lov-na-ponorky-33423.jpg 4.522
Série:

Arnold Morgan (2.)

Originální název:

Kilo class (1998)

Žánr:
Romány, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
svickop
30.05.2015

1) Kniha má velice svižný děj, který se nikde nezasekává, velký plus pro český překlad, takže je velice čtivá. Nuže, pokud hledáte knihu, u které se Vám nechce moc přemýšlet, a rádi byste akci, je to trefa do černého.
2) Opět tu máme vynikající vítězství americké demokracie a amerického snu (ovládnout svět) nad proradnými Rusy, Číňany.... a pokud stále váháte nad tím, zda nastoupit k americkému ponorkovému námořnictvu, po přečtení knihy máte jasno :-D

kaja.marik
30.12.2014

Perfektní kniha. Promyšlená zápletka - netriviální, zajímavá ale ne překombinovaná.

Kniha popisuje práci na ponorce, ale i práci SEALs. Vynikající čtení. Žádný drasťák, ale vtáhne do děje.

Líbila se mi předmluva: "Moje pracovna byla nepřetržitě zavalena námořními i jinými mapami a příručkami, uprostřed nichž stál admirál Sandy, nadšeně snující rozličné zápletky. Vlastně jsem byl docela překvapen jeho ďábelským důvtipem a pečlivostí, jakou věnoval i těm nejmenším detailům. ..."

dangerita
02.01.2012

Z knihy doslova čiší velice dobrá autorova znalost prostředí. Technické a konstrukční detaily se však dozvídáme lehce stravitelnou cestou. Román je čtivý, děj má spád a atmosféra je bezchybná. Milovníkům žánru vřele doporučuji.

stm01
22.02.2011

Velmi dobře napsaná kniha,která zaujme hned od začátku.Číst jak američani "vypečou" s čínany i s rusy je zábavné i napínavé.Jedno vím jistě,v ponorce bych nestrávil ani minutu!


Autor a jeho další knihy

Patrick Robinson

Patrick Robinson
britská, 1940

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených42x
v Doporučených2x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit3x