HMS Neviditelný

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný politicky laděný román o nelítostném zabijákovi, jehož úspěšná teroristická kariéra končí v nejnečekanějším okamžiku. Benjamin Adnam, důstojník tajné irácké služby, se znelíbí všemocnému prezidentovi a je rozhodnuto o jeho likvidaci. Schopnému a dokonale vycvičenému vojákovi se ale podaří v posledním okamžiku uprchnout z Bagdádu, přejít hranice a rozehrát velkolepou pomstu. Zmocní se britské ponorky a stává se z něho nejnebezpečnější a nejhledanější světový terorista. Jeho vysoká hra vrcholí spoluprací s CIA, kterou Adnam rovněž oklame a použije jako svoji soukromou zbraň proti nenáviděnému režimu ve své vlasti. Následně se však Adnam dopustí osudové a poslední chyby svého života: podlehne pocitu důvěry a přátelství a svým americkým chlebodárcům odhalí pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33425/hms-neviditelny-F8S-33425.jpg 422
Série

Arnold Morgan 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Knižní klub
Orig. název

H.M.S. Unseen · 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha HMS Neviditelný

Přidat komentář
davas
25.04.2017

Velmi kvalitní příběh z vojenského prostředí dnešní doby a pořád aktuálního tématu s výborným popisem prostředí a vojenských operací....Vše je třeba brát s nadsázkou,ale čte se to dobře .... hodnotím jako velmi slušné čtení za 4 *(Obsáhlé popisy kolem grilování ,jídel a oblečení a podobně mi taky trošku vadilo)

elcapitano
28.09.2014

Hodně se mi líbil autorův důraz na detail a znalost prostředí - vojenského, politického, zpravodajského a námořního. Trochu mne však rušila posedlost vyššími kruhy včetně popisů jídel, drahých vín, chování a oblečení.. kdyby to někdo doslovně zfilmoval, asi by to byla slušná parodie, ne? ..Billy ve stetsonu jde zachraňovat svět :)
Jinak čtivé, napínavé, promyšlené.

keduler
23.09.2013

Kniha je natolik realisticky napsána, že má čtenář skoro obavu jestli se něco takového nemůže stát…nebo že už by se něco podobného stalo?!?

dangerita
28.12.2011

Příběh i vyprávění autora je velmi realistické a čtenář má pocit, že se může stát kdykoliv skutečností. Děj nás zavede do Iráku, Íránu, nechybí ani CIA, či IRA. V době, kdy jsem knihu četla, byla pro mě jakousi sondou do muslimského světa a to i s přihlédnutím k událostem z 11. září. Velice zdařilá kniha, která je zpestřením žánru a není usazena uvnitř tolik oblíbeného trojúhelníku Rusko-Čína-USA.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Patrick Robinson
britská, 1940

všech 9 knih autora

Kniha HMS Neviditelný je v

Právě čtených1x
Přečtených37x
Doporučených2x
Knihotéce22x
Chystám se číst4x
Chci si koupit1x