Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1996/zloba-1996.jpg 4 87 20

Dostanu se z toho. Dostanu se z toho a pak se vrátím a půjdu po vás. Po vás všech...“ Na počátku to vypadalo jako výjev z Kámasútry: překrásná mladá Francouzka padne za oběť svodům neodolatelného indického milence. Vztah je to stejně vášnivý jako krátký. Ti dva se už nemají nikdy potkat. Připomínkou jejich bleskového vzplanutí je Michel, syn, který se z jejich vztahu narodil. To, co se do té chvíle jevilo jako pár stránek z milostného románu, získalo pro další roky podobu zápletky ze Zločinu a trestu. Michel je nechtěné dítě, opuštěné rodiči a vržené do světa. Vyrůstá na ulicích města, které nezná slitování se slabými, na ulicích Saigonu, a záhy se naučí jednat stejně s okolím. Za každou rvačku, do které se zaplete a ze které vyjde ponížený porážkou, se nelítostně mstí. Každou zradu oplácí zničením jejího strůjce. Za Michelem, obdařeným nejen zločinnou myslí, ale i neodolatelnou sexuální přitažlivostí, tak zůstávají jak opuštěné a zklamané ženy, tak i krvavá stopa. Táhne se za ním z postranních uliček Bombaje až na pařížské bulváry. Avšak spravedlnost je slepá a neomylná: když se zdá, že úder soudcova kladívka v Dílí definitivně rozhodl o Michelově dalším osudu, ukáže se, že ten visí na posledním, nejtenčím vlásku, jaký mu ironický život nabídl k záchraně.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , BB art

Venom , 1989

jasnyj
30.12.2023 5 z 5

Knihu jsem koupil kdysi v Levných knihách, cirka před víc jak patnácti lety. Co mi nejvíc utkvělo v paměti byl nářek čtyřletého Michaela, když ho opustila matka. Tehdy byla spuštěna ZLOBA.
Díky čtenářské výzvě jsem ji přečetl znovu a dávám zase pět hvězd.

petym
12.11.2023 5 z 5

Tadyta kniha má jen jednu chybu a to tu, že už jsem ji dočetl. Konečně po dlouhý době napínané od začátku do konce. A to jsem ji kupoval v Ostravě v knihkupectví jen za 29 Kč. Tady jedině famoznich 5*

PepaS409
18.07.2023

Pěkné a čtivé.

de6978
07.05.2023 5 z 5

Velmi čtivá kniha ... někdy člověka mrzí, že kniha už končí :-(

Michel má drsný osud, a jak vyroste, tak se prostě mstí a mstí ....

mi-380
26.10.2021 4 z 5

Tenhle autorův hrdina se zlobí opravdu hodně a celkem oprávněně. A díky tomu také pořádně zlobí. Až se mi hnusí. Falconer střídá náhledy do antihrdinových odpuzujících činů s přehledy informací o pátrání, které je zdlouhavé, pomalé, málo efektivní. Četba je to smutná a zneklidňující, čtenář musí ledacos překousnout, řádění Michaela je až monotónní. V poslední čtvrtině naštěstí graduje napětí a dochází k několika překvapivým kotrmelcům v ději.
Jak se občas po přečtení říká: „Problém jsem neměl s kvalitou textu (to u Falconera opravdu nehrozí), problémem byl charakter hlavní postavy. Velkým problémem.“
75 % (76 hodnotících s průměrem 88 %).

asam
05.04.2021 5 z 5

Oddychová četba. ale napínavá od začátku do konce.

ibs
26.05.2020 5 z 5

Jednym dychom, vyborne.

Dandy1
23.04.2020 5 z 5

Má to promyšlený děj bez zbytečných odboček. Díky. Bavilo mě to od začátku až do konce.

Jerry H
24.04.2019 5 z 5

Hodně silný příběh, čtivá kniha od začátku do konce.

lenkavildomcova
21.04.2018 5 z 5

Dobré, čtivé. Konec jsem předvídala.

Ječmínek
03.08.2017 2 z 5

Sednu si a vymyslím příběh. Nějaký dramatický. Víc dramatický! Ještě víc! V atraktivním prostředí. Ještě víc atraktivním. Hlavní zlosyn musí být zlý. A krásný. Víc zlý a víc krásný! Holky jak ho uvidí, musí omdlévat. A konec musí být efektní. Víc efektní!

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Dobrý čtivý příběh,napětí od začátku až do konce.

tuldas
11.07.2016 5 z 5

super čtení

Dymond
28.09.2015 5 z 5

Paráda, nenudila jsem se ani na jedné stránce...

Lothorien
12.10.2014 2 z 5

Nebylo to špatné. Jeho první knihu jsem četla Zmizelí, takže jsem očekávala trošku víc, ale bylo to čtivé ikdyž ke konci trošku už zdlouhavé.

astroweb
17.07.2014 5 z 5

Právě jsem dočetl, autorův majstrštyk, a to jsem od něj přečetl už docela dost knih. Skvělé!

MissBlack
04.08.2013 4 z 5

Půjčila jsem si to jen tak, obálka mě zaujala. Ani jsem netušila, že Falconer ve mě probudí budoucí zájem o knihy tohoto žánru. Ale stalo se. Protože byla vynikající!
Kolikrát jsem jen seděla, ohromená tím, co čtu, zcela v očekávání, co se stane, trnula jsem hrůzou, napětí bylo citelné. Dokonce s knihou trochu i procestuje, přiblížíte si poměry a "jak to na ulici chodí". Do té doby jsem nečetla takové knihy. Ale za tuto jsem byla ráda, neboť jsem zase rozšířila své "žánrové pole".

Edunka
07.08.2012 5 z 5

Sice to neni můj druh vybrané četby, ale velmi dobře napsané, osobně se mi líbilo zpracování, i zabarvené intimní scény a celkově vymyšlený děj, dále jak se odráží od reality v těchto zemí. Četla jsem i jiné knihy kde se zmiňuje o stejném nebo podobném prostředí či zemi, takže se shoduje i s vyprávěním jiných. Takže mám pocit z celé knihy, že takové věci se někde dějí. Knihu určitě doporučuji si přecíst - já se začetla.

RocketKing
31.10.2011 3 z 5

Ano, je to napínavé. Ano, je to čtivé. Ano, prostředí je vykresleno dokonale. Ale hlavní hrdina sbírá svoji motivaci jen proto, že to tak chce autor. Působí to strašně nevěrohodně a Colin Falconer z něj udělal nemilosrdného mstitele jen aby dostál názvu knihy.

Smiragl
18.07.2011 5 z 5

Neuvěřitelně napínavá knížka, od které se jen těžko odchází, vřele doporučuji. Navíc se jedná o výborný překlad do češtiny :)