Harém

Když mladou a inteligentní tatarskou dívku Hürrem prodají do otroctví a ona se ocitne v největším harému osmanského sultána Sulejmana, pochopí, že nemá smysl bránit se osudu. Pomsta, kterou vymyslí, musí dlouho zrát. Když se po letech vzdorování intrikám ocitne na nejvyšším stupínku sultánovy přízně, má díky svému vlivu osud celé říše v rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98227/big_harem-2-vydani-98227.jpg 4110
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art

Harem, 1992

Kniha Harém

Hobo

Výborný historický příběh z prostředí běžnému Evropanovi nezvyklého. Příběh plný intrik, které nutně ovládají a obkličují rozhodování absolutistického panovníka.

barbora1122

Kvalitně napsaný a čtivý román jednou nohou stojící na historických faktech.
Kniha se mi celkově líbí, sháněla jsem ji velice dlouho a výsledek mě nezklamal :-)

sioux
19.11.2020

Prvních cca 60% knihy bylo zajímavých chvílemi až fascinujících, celé to prostředí harému, intriky, středověk někde v Turecku... ale pak mě to začalo štvát, na každé stránce se pořád dokola opakující stejné intriky začaly být nudné, navíc mi přišlo neuvěřitelné, že by jedna žena dokázala manipulovat celým osmanským královstvím a že by Sultán byl takový hlupák a že by Sultán měl 300 údajně nejkrásnějších žen světa a přitom by dal přednost jedné hubené a posléze stárnoucí intrikánce, to vše mi přišlo opravdu proti přírodě a rozumu a duchu doby. Ale bůhví jak to bylo, prostě to tak autor chtěl a je to fikce. Fikce, která mě ze začátku bavila, ale v druhé půlce už jsem ji jen prolistoval.

katka134
30.10.2020

Známý příběh velké lásky sultána k otrokyni se četl hezky. Ale dost mě mrzely záměny historie. Hürrem v románu byla dcerou Krymského chána, valide Hafsa dcerou rolníka a první syn Hürrem, Mehmed druhý následník trůnu, se tady narodil úplně jindy.
Takže vlastně zklamání.

Aingeal
22.09.2020

Velice čtivý historický příběh, napínavý, hodně popisný. O tom, jaká Hurrem opravdu byla, nemáme šanci se dnes už dozvědět. Ale autorovo ztvárnění této postavy bylo každopádně extrémně jednostranné a černobílé, což jinak zdařilému příběhu ubírá na věrohodnosti. Škoda.

čef
22.07.2020

Mám rád historické knihy, dokonce i ty, které se rozplývají v trochu romantickém stylu. Ani přílišné vyzdvihování úlohy některých postav mně nějak zvlášť nevadí, kdo ví, jak to všechno vlastně bylo. Kromě toho je v této knize ještě přítomen Istanbul, který malinko znám, včetně paláce Topkapi, kde se soustřeďuje většina děje. Kniha mi tedy dala hodně podnětů a radosti v mých čtenářských chvilkách.

ibs
26.05.2020

Do konca jednym dychom.

deuce
07.02.2019

Kniha sa dala dobre čítať. Pútavé príbehy no zároveň vystihuje ako to naozaj bolo v minulosti v časoch Osmanskej ríši. Realita islamu a jeho uplatňovanie není podľa mojích predstáv a presvedčení. Ľudia veľa trpeli kôli ľudom, čo sa za islam ako náboženstvo schovávali len kôli moci.