Harém

Když mladou a inteligentní tatarskou dívku Hürrem prodají do otroctví a ona se ocitne v největším harému osmanského sultána Sulejmana, pochopí, že nemá smysl bránit se osudu. Pomsta, kterou vymyslí, musí dlouho zrát. Když se po letech vzdorování intrikám ocitne na nejvyšším stupínku sultánovy přízně, má díky svému vlivu osud celé říše v rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98227/harem-2-vydani-98227.jpg 4104
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

Harem, 1992

Kniha Harém

sioux
19. listopadu

Prvních cca 60% knihy bylo zajímavých chvílemi až fascinujících, celé to prostředí harému, intriky, středověk někde v Turecku... ale pak mě to začalo štvát, na každé stránce se pořád dokola opakující stejné intriky začaly být nudné, navíc mi přišlo neuvěřitelné, že by jedna žena dokázala manipulovat celým osmanským královstvím a že by Sultán byl takový hlupák a že by Sultán měl 300 údajně nejkrásnějších žen světa a přitom by dal přednost jedné hubené a posléze stárnoucí intrikánce, to vše mi přišlo opravdu proti přírodě a rozumu a duchu doby. Ale bůhví jak to bylo, prostě to tak autor chtěl a je to fikce. Fikce, která mě ze začátku bavila, ale v druhé půlce už jsem ji jen prolistoval.

katka134

Známý příběh velké lásky sultána k otrokyni se četl hezky. Ale dost mě mrzely záměny historie. Hürrem v románu byla dcerou Krymského chána, valide Hafsa dcerou rolníka a první syn Hürrem, Mehmed druhý následník trůnu, se tady narodil úplně jindy.
Takže vlastně zklamání.

Aingeal

Velice čtivý historický příběh, napínavý, hodně popisný. O tom, jaká Hurrem opravdu byla, nemáme šanci se dnes už dozvědět. Ale autorovo ztvárnění této postavy bylo každopádně extrémně jednostranné a černobílé, což jinak zdařilému příběhu ubírá na věrohodnosti. Škoda.

čef

Mám rád historické knihy, dokonce i ty, které se rozplývají v trochu romantickém stylu. Ani přílišné vyzdvihování úlohy některých postav mně nějak zvlášť nevadí, kdo ví, jak to všechno vlastně bylo. Kromě toho je v této knize ještě přítomen Istanbul, který malinko znám, včetně paláce Topkapi, kde se soustřeďuje většina děje. Kniha mi tedy dala hodně podnětů a radosti v mých čtenářských chvilkách.

ibs

Do konca jednym dychom.

deuce
07.02.2019

Kniha sa dala dobre čítať. Pútavé príbehy no zároveň vystihuje ako to naozaj bolo v minulosti v časoch Osmanskej ríši. Realita islamu a jeho uplatňovanie není podľa mojích predstáv a presvedčení. Ľudia veľa trpeli kôli ľudom, čo sa za islam ako náboženstvo schovávali len kôli moci.

Jerry H
12.01.2019

Kniha se hezky četla, těch intrik tam ale dle mého bylo místy až dost a nejsem si jist, že by to takto v té době mohlo být. Ale jinak vše propracované a člověk si o té době může udělat nějakou představu.

Ester59
30.12.2018

Kniha se mi moc libila, neobvykle prostredi tureckeho haremu je popsano velmi podrobne, stejne tak jako příběh jedne z hlavnich postav eunucha Abbase. Byl by to skoro romanticky příběh, nebýt surovych detailů mučení a poprav v bojích o moc. A hlavne žádný happy end. Hrozna doba.

Ranhojička
Ranhojička