Harém

Když mladou a inteligentní tatarskou dívku Hürrem prodají do otroctví a ona se ocitne v největším harému osmanského sultána Sulejmana, pochopí, že nemá smysl bránit se osudu. Pomsta, kterou vymyslí, musí dlouho zrát. Když se po letech vzdorování intrikám ocitne na nejvyšším stupínku sultánovy přízně, má díky svému vlivu osud celé říše v rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98227/harem-2-vydani-98227.jpg 494
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, BB art

Harem, 1992

Kniha Harém

deuce

Kniha sa dala dobre čítať. Pútavé príbehy no zároveň vystihuje ako to naozaj bolo v minulosti v časoch Osmanskej ríši. Realita islamu a jeho uplatňovanie není podľa mojích predstáv a presvedčení. Ľudia veľa trpeli kôli ľudom, čo sa za islam ako náboženstvo schovávali len kôli moci.

Jerry H

Kniha se hezky četla, těch intrik tam ale dle mého bylo místy až dost a nejsem si jist, že by to takto v té době mohlo být. Ale jinak vše propracované a člověk si o té době může udělat nějakou představu.

Ester59
30.12.2018

Kniha se mi moc libila, neobvykle prostredi tureckeho haremu je popsano velmi podrobne, stejne tak jako příběh jedne z hlavnich postav eunucha Abbase. Byl by to skoro romanticky příběh, nebýt surovych detailů mučení a poprav v bojích o moc. A hlavne žádný happy end. Hrozna doba.

kykiryki28
21.09.2018

Totální propadák! Vůbec se mi tato kniha nelíbila!

Babo
27.07.2018

Autorovi se podařilo oživit dávnou historii jednoho z nejznámějších sultánů . Mistrně se mu podařilo smíchat skutečnost s fantazií a vytvořit živý obraz tehdejší doby .
Byla jeho manželka skutečně tak zkušená intrikánka , plná nenávisti , byl Sulejman skutečně tak zamilovaný do jedné ženy a neuvědomoval si , že je vlastně jen nástrojem zvrácené touhy po pomstě ?
To bude asi ta část autorovi fantazie , ale podle mne naprosto dokonale ukázal , jak intriky mohou posouvat dějiny kupředu .
Ani největší z vládců , ani největší intrikánka nakonec nekončí jinak než ten nejobyčejnější eunuch v paláci .
Na smrtelném loži.

Evaho73
16.07.2018

Výborný historický román, ktorého základy sú položené na skutočných historických udalostiach zo šesnastého storočia počas obdobia vlády osmanského sultána Sulejmana I.
Kniha plná nenávisti, intríg, zrady, pomsty a nenaplnenej lásky z orientálneho prostredia a inej kultúry ma úplne pohltila.
Autorovi sa celkom dobre podarilo zachytiť to obdobie sultánovho života, ktoré výrazne ovplyvňovala jeho favoritka a neskôr hlavná a legálna manželka Hürrem. Bola považovaná za jednu z najmocnejších a najvplyvnejších žien v osmanskej histórii, a tiež sa stala poprednou a kontroverznou postavou tejto éry. Počas vlády Sulejmana I. rôznymi intrigami získavala moc a prostredníctvom svojho manžela ovplyvňovala aj politiku Osmanskej ríše.

Román je neskutočne dobre prepracovaný kde sa história snúbi s vymyslenými dejovými líniami až je čitateľ na pochybách a ľahko môže podľahnúť klamnej predstave o pravdivosti príbehu.

Lálin59
16.01.2018

Po Opiu trochu zklamání, několikrát jsem to chtěl zahodit, ale nakonec jsem to dotáh do konce.
Trochu jsem se ztrácel v těch nekonečných intrikách a časových posunech. Teď se chystám na Hedvábnou stezku, tak uvidím.

ivakola
19.12.2017

Hodně zajímavá kniha .Vlastně děj knížky je vystavěn na Sulejmanově harému, na ženách v nich a jejich touze zalíbit se sultánovi a jakýmkoli způsobem se dostat k němu do ložnice. Hodně mi zde vadí ty možné a místy snad i nemožné intriky něžného pohlaví. Na druhou stranu, tímto ten příběh dostává grády. Ještě že je zde zmíněn i příběh Julie Gonzagy, dívky z Benátek. Je to taková druhá paralela v tomto vyprávění. Ale za mě opravdu dobré čtení.