Hedvábná stezka

Další z historických románů Colina Falconera zavádí čtenáře do válkou zmítané středověké Palestiny a tajemných stepí Střední Asie 13. století, kde se střetávají dva zcela odlišné a nesmiřitelné světy. Nelítostní Tataři, před kterými se třásla nejen Evropa, ale i Dálný východ, jsou považováni za kruté divochy. Poutavě vylíčené životní osudy tatarské princezny a cesty dominikánského mnicha a templářského rytíře jsou ústředními tématy Hedvábné stezky, která se táhne napříč Asií, aby stejně jako ve starověku spojovala známé s neznámým....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2005/big_hedvabna-stezka-w8q-2005.jpg 4.399
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , BB art

Silk road, 1998

Kniha Hedvábná stezka

Arev122
14.08.2021

Příběh mě vtáhl od začátku do děje. Je to cesta templářského rytíře a fanatického dominikánského mnicha středověkou Palestinou. Román plný dobrodružství, ale i lásky a historických faktů.

mi-380
30.12.2020

Poutavý popis velké dobrodružné cesty dvou křesťanských vyslanců do hlubin Tatarské říše. Druhá polovina třináctého století, slavný Čingischán je po smrti, jeho potomci bojují o moc a evropští poutníci se stávají přímými aktivními účastníky konfrontace zcela odlišných civilizací. Zároveň nás autor pomalu ale jistě zasvěcuje do narůstajících rozporů mezi slepým fanatismem na jedné straně a tolerancí podpořenou zkušenostmi na straně druhé, a to v rámci jednoho náboženství. Věčný konflikt, táhnoucí se celými dějinami lidstva, je zde popsán přesvědčivě, tu a tam humorně, a stává se zdrojem nenápadně rostoucí hrozby. Kniha je plná dramatických událostí, hlavně v druhé polovině, ze začátku často připomíná cestopis – velkou část zabírají popisy krajů a zvyků místních obyvatel. Jakoby rytíř a mnich prošlapávali cestu Marco Polovi, který v jejich stopách vyrazil o pár let později.
85 % (aktuálně 92 hodnotících s průměrem 85 %).

Majitel jurty na jejich počest zabil berana. Porážka probíhala jednoduše. Povalil zvíře na záda, znehybnil ho koleny a nožem mu rozřízl břicho. Pak vnořil paži až po loket do pulzujících vnitřností, nahmatal srdeční tepnu, stiskl ji a konec. Za okamžik se beraní hlava sesunula ke straně a zvíře dodýchalo. Na zem prakticky neukápla ani kapka krve.

gaaabi
17.12.2019

Čte se sama... zajímavé a dojemné.

Slůník
17.11.2019

Některé obrazy nevymazatelné z paměti.

alekis
07.10.2018

Nenapsala bych to líp než Babo. Čtěte, stojí to za to!

Babo
29.08.2018

Autor má dar popsat nekonečné pastviny , krutost hor a pouští , stejně jako barvy a vůně bazarů . Kdo by si ale myslel , že je malířem krajinářem , tak se plete .
Stejně tak dokáže zachytit historii a psychologii jednotlivých postav .
Fascinovalo mě jak věrohodně dokázal popsat myšlení fanatického kněze , stejně jako krutost Tatarů .
Je to prostě skvělá kniha a já se dávám do čtení dalšího Falconerova díla.

Maarty
03.08.2018

Falconer je můj oblíbenec a ani tahle kniha nezklamala.

iloveafrica
14.04.2018

Kniha, kterou jsem četla před lety a ještě teď na ní vzpomínám..co jiného dodat..prostě úžasný od začátku do konce..