Bílý oheň

Bílý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327218/bmid_bily-ohen-FuG-327218.jpg 4 254 49

Pendergast série

Kniha je nominovaná na nejlepší THRILLER za rok 2014 Zvláštní agent Pendergast se ocitá v luxusním lyžařském středisku, kam přijel na pomoc své chráněnce Corrii Swansonové, jež se ocitla ve vážných problémech se zákonem. Pendergast se střetává se žhářem, který zapaluje v horském letovisku luxusní milionářská sídla, přičemž v plamenech nalézají smrt rodiny majitelů – a to nikoli náhodou. Současně řeší Corrie záhadu horníků, které před 150 lety zabil medvěd – ale při zkoumání ostatků narazí na skutečnosti, jež mohou zásadním způsobem ohrozit samotnou existenci lyžařského rezortu a tím i výnosný byznys zdejších podnikatelů. Douglas Preston a Lincoln Child ani tentokrát nezklamali a předkládají čtenáři napínavou knihu, která se čte jedním dechem.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , BB art

White Fire , 2013

Jessie26
27.09.2023 5 z 5

Super kniha,na konci mi ukapla slza... uz se těším na pokračování sagy:)

Luigi1
01.09.2023 5 z 5

Podařilo se mi ji přelouskat raz dva

Jaklová.katka
06.03.2023 4 z 5

Super další kniha z výborné série.
Jsem ráda za Corii, oživila celý příběh.
Aloisyus zase skvělý.

denib
07.08.2022 5 z 5

No sláva. Jsem nesmírně spokojená už jen z faktu, že Pendergast tentokrát nehoní svoje příbuzné :-) Když jsem začala sérii číst, byla jsem vyloženě nadšená z toho, jak napínavé a dobrodružné tyto knihy jsou. Pak moje nadšení postupně ochabovalo s tím, jak Pendergast honil svého bratra, ženu, syny... skoro mě to přestávalo bavit a zvažovala jsem, jestli to nevzdat. Ale tahle knížka je zase super. Bavila mě dávná záhada i nové žhářství, správná dávka hrůzy i poctivého pátrání, fandila jsem Corrii a konec byl přesně tak napínavý, jak to mám ráda. Zaslouží si ode mě plný počet za pro mě takové vzkříšení série :-)

Charley
20.05.2022 5 z 5

Přiznávám, že při čtení jsem byla opravdu napjatá, co se stane. Styl psaní vás úplně vtáhne, takže ani rachot ve vlaku vás neruší. Doporučuji k přečtení a určitě brzo sáhnu pro další díl.

Pavlína2019
05.07.2021 5 z 5

Chvála za tyto autory a knihy!!!! A že jich je víc dílů. Já je prostě zbožňuji!!!!!

Eicherik
06.06.2021 5 z 5

Třináctý, tentokrát holmesovský díl a první ze čtveřice s barvou v názvu. To ale bude nejspíš jen náhoda a s dějem to asi souviset nebude. Líbila se mi částečná účast pánů A. C. Doyla a O. Wilda a celá ta lidožroutská linka. Ta žhářská byla docela drsná. Závěr byl ohledně Corrie a paní Kermodeové hodně překvapivý. Jsem spokojený a těším se na pokračování.

DvěTéčka
09.04.2021 5 z 5

Samé požáry a vtipně napsané scénky, pecka!

Alitairmir
07.07.2020 5 z 5

Ta Corrie je prostě nepoučitelná, člověk by čekal, že po všech svých špatných rozhodnutích, kdy něco podnikla na vlastní pěst a vždy to pro ni dopadlo katastrofálně, konečně dostane rozum, který ve všech ostatních situacích očividně má. Inu každý má svou Achillovu patu a v případě Corrie je více než jasná. Už teď se těším, do čeho se vrhne příště, jak jinak než sama. Žháře sem odhalil, Pendergast byl opět brilantní a kapitánka Stacy velmi svérázná a zábavná. Vedlejší vložka - Pátrání po záhadě zabitých horníků - byla famózní. Mini příběh Sherlocka Holmese zrovna tak. Celkově opět maximální spokojenost i když, pro mě nejlepší, "Zátiší s vránami" zůstává nadále nepřekonáno.

jiri9568
01.05.2020 5 z 5

Opravdu dobra knizka. Dobre se četla všem doporučuji. Hlavně je to spojené s sherlockem holmesem

čef
30.04.2020 5 z 5

Další díl s Pendergastem mne bavil možná i více než některé předchozí. Jeho podoba se Sherlockem je zde ještě více zvýrazněna epizodou setkání A. C. Doyla s O. Wildem a vloženou povídkou o lidožroutech v hornickém městečku. Hrůza se stupňuje a závěr je hektický tak, jak to má vždy v těchto románech být. Jiné doporučení netřeba.

petulka.sasanka
09.01.2020 4 z 5

Tentokrát s Corri Swansonovou. Kniha čtivá, napínavá.
Trochu už se ztrácím ve vedlejší dějové linii agenta Pendergasta (zřejmě jsem vynechala nějakou předchozí knihu).

L_Into
03.01.2020 1 z 5

Neskutečně hloupá kniha. Předvídatelná zápletka, děj i postavy samé klišé. Možná k tomu přispěl i překlad, ale po tom pátrat nebudu. Milovníkům detektivek rozhodně nedoporučuji.

Šnek86
05.10.2019 3 z 5

Hory,grizly, kanibalové,žhář a trochu Sherlocka Holmese v dalším napínavém díle.Ke konci autoři trochu postarší, co se týče Corrie, ale happy end je v pořadí. Pokračuji v sérii.

HonzaT
23.08.2019 4 z 5

Další skvělá kniha. Díky ní jdu do knihy: Pes baskervillský - Arthura Conana Doylea. Mělo mě napadnout dříve, že sám Pendrgast je vlastně druhej Sherlock.

ferda
14.05.2019 4 z 5

Ten Pendergast je čím dál rafinovanějí.Kde se na něj hrabe Sherlock.

Vlaďkaa4
14.04.2019 3 z 5

Tak nevim cetlo se to krasne. Ale agent, co se umi myslenkymi prenest do jineho mista a casu.... To uz bylo moc????

TeaPeter
28.12.2018 4 z 5

Dobrá kniha, do nějakých tří čtvrtin velmi uvěřitelná. Za nebetyčnou hloupost hlavni hrdinky a ještě nebetyčnější porci štěstí, které se jí dostalo, ale bohužel hvězdička dolů. Je mi jasné, že je to kniha americké provenience (a Hollywood je právě tam), ale co je moc, to je moc.

kyssling
14.10.2018 4 z 5

Velmi slušný příběh, nicméně ze zajímavého námětu a prostředí se podle mého názoru dalo vymáčknout více "temnoty a napětí".

jindrich7442
28.05.2018 4 z 5

S jistotou říkám, že tato dvojice autorů si získala dalšího čtenáře. Nemohu říct, že je vše naprosto dokonalé. Nejsem fanoušek spiritualistických úkazů, kdy se někdo vlastní hybernací ocitne u události 150 let zpět... V kontextu příběhu totiž potom nerozumím, proč mu trvalo tak dlouho chytit žháře. Proto taky o jednu hvězdu méně.

Autoři knihy

Douglas Preston