Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Údolí Údolí Bernard Minier

Snažím sa už nemať extra očakávania od nových kníh. Čím môže autor čitateľa ešte prekvapiť? Vražda bude ešte vražednejšia, úchyl úchylnejší, sex zvrátenejší a vyšetrovateľ blbší?
Akosi som si zvykla na tieto moderné krimi, na štýl písania, ktorý ma drží v strehu, aj keď musím niekedy preskočiť zopár nechutností. Minier píše dobre a aj Údolie stojí za prečítanie.

03.06.2021 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Videla som film, ktorý sa mi celkom páčil a kvôli výzve som si teraz po čase prečítala knihu. Kniha ma celkom pohltila, našla som v nej veľa detailov, ktoré mi vo filme ušli. Už sa chystám na druhý diel.

02.06.2021 5 z 5

Maigret na dovolené Maigret na dovolené Georges Simenon

Maigretovky sú výborné a napriek tomu, že som ich čítala v mladosti, nedávno som videla seriál v TV, túto som si vôbec nepamätala. A bola skvelá.

14.05.2021 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Moja prvá kniha od Harlana Cobena ale očakávala som viac. Asi si nesmiem čítať komentáre pred čítaním knihy. Zápletka bola zaujímavá, ale na množstvo položených otázok neboli žiadne odpovede. Hlavný hrdina vyvíjal snahu niečo zistiť, ale jeho snaha sa mi zdala veľmi slabá.

11.05.2021 3 z 5

Černá věž Černá věž P. D. James (p)

Počúvala som audioknihu, výborne načítaná. Mám rada tieto klasické detektívky od P. D. James. Sú trochu zdĺhavé, ale mne to nevadí, mám rada to pokojné pomalé odhaľovanie ľudskej povahy a samozrejme aj vrahovho motívu.

11.05.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Musím povedať, že kniha je napísaná dobre, páčilo sa mi prelínanie súčasnosti s denníkom. Ale ten denník? Tri krát som knihu odložila s tým, že ju nedopočúvam, tie nechutnosti s krysami boli príšerné. Ale po prekonaní odporu som sa vrátila späť (neznášam nedočítanú knihu) a neľutovala som. Prednes interpretov bol výborný. Hlavne ten psychopat bol veľmi reálny. Ale nie je to kniha pre slabšie žalúdky.

02.05.2021 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Ani táto kniha ma nesklamala, mám rada túto sériu. Akurát ma vytáča, že hlavní hrdinovia sa vždy stretnú s vrahom s holými rukami, prípadne s lopatou alebo tehlou, v lepšom prípade majú paralyzér, ak ho náhodou nezabudli doma.

18.04.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nie som cieľová skupina pre tento druh literatúry, ale páčila sa mi séria Hunger games, tak som to chcela skúsiť. Nechcem nikoho odradiť, bola to rozprávka, mladej romantickej duši sa to bude páčiť.

16.04.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Počúvala som audioknihu a bolo to veľmi príjemné počúvanie. Jan Šťastný číta výborne a jeho hlas sa "dokonale" hodí k tejto detektívke. Hlavní vyšetrovatelia sú sympatickí a už sa teším na ďalší diel.

16.04.2021 5 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Je to detektívka "pre menej náročných". Stále som čakala, že sa bude niečo diať, ale nič neprišlo a zrazu bol koniec.

16.04.2021 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha sa dobre číta, Bryndza vie písať. Ale asi čítam priveľa kníh tohto druhu, lebo sa mi zdajú všetky podobné. Kam až zájdu autori , aby sa odlíšili?

26.03.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

(SPOILER) Skvelo napísaná kniha, bavila ma od začiatku do konca. Počúvala som audioknihu v slovenčine a bola nahovorená výborne. Veľmi mi ale vadilo, že hlavný hrdina, ktorému som držala palce, aby sa vymotal zo všetkých problémov s bratom a verila som , že je dobrý človek, ktorý si zaslúži byť šťastný, je vrahom na plný úväzok. Do poslednej chvíle som verila, že príde vysvetlenie, že to nie je celkom tak.

19.03.2021 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Nie, nie je to kniha, ktorú by som prečítala jedným dychom, ako je hodnotená v komentároch nižšie. Nepáčila sa mi. Drobnosti, ako napríklad keď David prišiel za Nicole, že sa ide dať sterilizovať, ma vytáčali. Prečo jej to oznamuje? Čo tým chce dosiahnuť? Veď nech ide. Chabé vysvetlenie na záver a jeho sladký návrat do hry sa mi zdal až príliš rýchly a jednoduchý. A žili šťastne až kým nepomreli.

01.03.2021 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nemôžem napísať, že kniha nebola dobrá, ale vo mne zanechala beznádej a sklamanie. Vadil mi prítomný priebehový čas rozprávania v 1. osobe a používanie slov ako pacoš, atď. Cítila som počas čítania silnú neúctu voči pacientom a vadilo mi to. Asi to tak je aj v skutočnosti, ale je lepšie o tom nevedieť. Kniha ma pripravila o zvyšky dôvery k nášmu zdravotníctvu, ktoré vo mne ešte zostali. Nemôže to predsa takto fungovať. Bol v knihe aspoň jeden dobrý lekár? Hynek Grábl, schopný, talentovaný, šikovný chirurg operuje ožratý, slušný lekár je neschopný operatér ale snaží sa, ďalší je šikovný ale podvodník, ktorý pre zisk obetuje pacienta. Tak si vyberme. Povolanie lekára bolo kedysi poslaním, dnes je podnikaním.

28.02.2021 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Moja druhá kniha od Tima Weavera a výborná. Počúvala som audioknihu a za skvelý prednes Igora Bareša dávam 5 hviezdičiek. Niekedy je dej trochu pritiahnutý za vlasy, ale keby nebol, možno by to bola nuda. David Raker je sympaťák a má veľmi príjemný hlas (Igora Bareša :) )

27.02.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Počúvala som audioknihu, dobre načítaná, ale asi to nie je kniha pre mňa. Správanie a neustále chlastanie hlavnej hrdinky ma rožčuľovalo. Asi som bola menej tolerantná voči jej chorobe alebo tomu, čo prežila. Bola som rada, keď som knihu dopočúvala. Pripúšťam ale, že fanúšikom psychothrillerov sa môže kniha páčiť.

21.02.2021 3 z 5

Plány a touhy Plány a touhy P. D. James (p)

Knihy tejto autorky mám rada a aj keď v tejto Adam Dalglish veľa vody nenamútil, páčila sa mi.

21.02.2021 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moja prvá kniha od Tima Weavera. Čítala sa ľahko, hlavný hrdina bol sympatický a záver ma naozaj prekvapil, takže dám šancu aj ďalšiemu dielu.

22.01.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha výborná, hoci som veľmi nedúfala. Prvá polovica knihy ma dosť deptala, skoro som ju odložila, ale nakoniec si to tie "zrůdy" vyžrali, čo ma celkom uspokojilo.

11.01.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Počúvala som audioknihu, čítanie Martina Stránského bolo skvelé. Ale v druhej polovici som sa zle orientovala, kto čo vlastne urobil, kto je zlý, kto je dobrý... (Pri počúvaní v aute a pri varení nie je jednoduché sa vracať o stránky späť.) Ale je to asi moja chyba, pri počúvaní mi často myseľ uletí inam. Príbeh sa mi páčil a určite si prečítam ďalšie knihy.

03.01.2021 4 z 5