Maigret na dovolené

V příběhu nazvaném Maigret na dovolené z roku 1947 zavítáme do malého francouzského letoviska. Komisař si od zdejšího pobytu slibuje především odpočinek, ale brzy se ukáže, že kde je Maigret, tam je i zločin, a tak Simenonův hrdina najednou stane tváří v tvář snad nejtragičtějšímu případu své kariéry.

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33804/maigret-na-dovolene-33804.jpg 4.345

Komisař Maigret 28.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Vacances de Maigret, 1948

Kniha Maigret na dovolené

Vesmich
17.05.2020

Pro některé lidi dovolená není a tak je pro ně požehnáním, když je z ní něco vytrhne. Měli to tak úderníci v Andělovi (Dovolená s Andělem), má to tak komisař morous. Jakmile zavětří cosi smrdutě podezřelého, jde po tom jak ohař! Pachatel, který naplánoval dokonalý zločin, má smůlu, když se mu ovíněný znuděný policajt přimotá do příběhu a nedá pokoj, dokud ho nerozlouskne. Pěkné počteníčko!

knihovniceVS
16.08.2019

I po čtvrtstoletí (vydání z roku 1994) mě dostává, jak jsem úplně mimo a netuším, jak to ten starý morous mohl rozmotat :-)

jaja1953
01.03.2019

Skvělá detektivka, ostatně jako všechny ostatní Simenonovy "Maigretovky".

zdenaR
04.02.2019

Příjemné odpočinkové čtení.

akdar72
17.11.2018

Můj první Maigret a určitě v něm budu pokračovat.

konicekbily
06.01.2018

Komisařovy příběhy mám rád, ale také prostředí v němž se pohyboval. Ta pohoda!

HCh
16.03.2017

Moje první čtenářské setkání s Maigretem. Samosřejmě, že Maigreta znám z různých dramatizací, hlavně s Rudolfem Hrušínským. Toto bylo ale úplně něco jiného, kniha se četla úplně sama.