Maigret a jeho mrtvý

Detektivní novela o pátrání komisaře po pachatelích surové vraždy. Mladý muž celý den před smrtí telefonoval komisaři o svých pronásledovatelích a násilí předvídal. I když Maigret šel po stopách telefonátů, nedokázal vraždě zabránit. Brzy zjistí, že tato smrt souvisí s jinými násilnými činy, kterých se dopouští organizovaná banda emigrantů. (www.mlp.cz) ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98417/maigret-a-jeho-mrtvy-98417.jpg 3.734

Komisař Maigret 29.

Literatura světová, Detektivky, Novely
Vydáno, Český spisovatel

Maigret et son mort, 1948

Kniha Maigret a jeho mrtvý

malpet

Vyposlechnuto jako audiokniha při cestách do práce. Fyzickou knihu bych asi louskal daleko déle. Zajímavá, ale tak úplně mně nechytla.

konicekbily
29.03.2018

Autorovi se podle mého mínění knížka moc nepovedla a ani slavný komisař mu v tom nepomohl. Snad se příště oba polepší!!!

frkotik
07.11.2017

Poslouchal jsem jako audioknihu v podání skvělého Jana Vlasáka, nicméně děj byl poměrně zkratkovitý, chvílemi jsem se musel vracet, abych pochopil, jak se k určité informaci Maigret dostal. Ale jinak fajn, toto bylo moje první setkání s Maigretem a určitě se k němu ještě vrátím, respektive k tomu, co bude k mání v audio podobě (dlouhé cesty autem :)

Skripi
17.09.2017

Nebavilo ma to ale že vôbec... :(

mgeisselreiter
22.09.2013

Na Simenona a maigretovku trochu delší detektivka (cca 150 stran), která však ani tentokrát nenudí. Maigret je pořád v akci, pořádně se nevyspí. Děj se odehrává v Paříži, je trochu složitější, ale čte se dobře a snadno. Jen si myslím, že autor to umí na méně stranách (cca 120) podat hutněji bez ztráty čehokoli. Trrochu větší délka je zde možná spíš ke škodě. 75%, 20.9.2013.