Maigret a jeho mrtvý

Maigret a jeho mrtvý https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98417/maigret-a-jeho-mrtvy-98417.jpg 4 51 10

Komisař Maigret série

Detektivní novela o pátrání komisaře po pachatelích surové vraždy. Mladý muž celý den před smrtí telefonoval komisaři o svých pronásledovatelích a násilí předvídal. I když Maigret šel po stopách telefonátů, nedokázal vraždě zabránit. Brzy zjistí, že tato smrt souvisí s jinými násilnými činy, kterých se dopouští organizovaná banda emigrantů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Novely

Vydáno: , Český spisovatel

Maigret et son mort , 1948

Korsika
16.08.2023 2 z 5

Toto je první případ komisaře Maigreta, který mi úplně nesednul. Chvílemi jsem se ztrácela v postavách, bylo to příliš dlouhé. Pan Vlasák se dá ale poslouchat hodiny a hodiny, takže i tak jsem si to užila.

iceVS
28.07.2022 5 z 5

Mě ta maigretovská rozvážnost prostě baví :-)
Dýmčička, sklenka čehokoli, trochu podumat, počkat, ono to uzraje, někde se něco vyvrbí :-)

milary
19.07.2022 4 z 5

Trochu se to vleklo, zvlášť ze začátku.. Souhlasím s mgeisselreiter; o pár stran méně by příběhu asi neuškodilo. (A nemyslím tím zrovna ty stránky, kde je popisováno opatrování Maigretovy "rýmečky", či jeho rádoby pokorné telefonáty s veledůležitým nadřízeným :)).
A souhlasím taky tradičně s Jaruš 7, atmosféra znovu bezchybná, stejně jako interpretace Jana Vlasáka; to už pro mne patří neodmyslitelně k sobě.
Ale - ty čtyři hvězdičky jsou tentokrát hubenější, přece jenom jim pár procent schází...

Marciem
21.08.2021 3 z 5

Simenon má i lepší detektinky.

Jaruš7
28.11.2019 4 z 5

Audiokniha s pohodovým pocitem pařížské atmosféry plné gurmánských zážitků uprostřed vyšetřování záhadné honičky končící vraždou.
Maigret - lidský faktor v dramatu.
Fajné.

malpet
08.10.2019 4 z 5

Vyposlechnuto jako audiokniha při cestách do práce. Fyzickou knihu bych asi louskal daleko déle. Zajímavá, ale tak úplně mně nechytla.

konicekbily
29.03.2018 3 z 5

Autorovi se podle mého mínění knížka moc nepovedla a ani slavný komisař mu v tom nepomohl. Snad se příště oba polepší!!!

frkotik
07.11.2017 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu v podání skvělého Jana Vlasáka, nicméně děj byl poměrně zkratkovitý, chvílemi jsem se musel vracet, abych pochopil, jak se k určité informaci Maigret dostal. Ale jinak fajn, toto bylo moje první setkání s Maigretem a určitě se k němu ještě vrátím, respektive k tomu, co bude k mání v audio podobě (dlouhé cesty autem :)

Skripi
17.09.2017 1 z 5

Nebavilo ma to ale že vôbec... :(

mgeisselreiter
22.09.2013 4 z 5

Na Simenona a maigretovku trochu delší detektivka (cca 150 stran), která však ani tentokrát nenudí. Maigret je pořád v akci, pořádně se nevyspí. Děj se odehrává v Paříži, je trochu složitější, ale čte se dobře a snadno. Jen si myslím, že autor to umí na méně stranách (cca 120) podat hutněji bez ztráty čehokoli. Trochu větší délka je zde možná spíš ke škodě. 75%, 20.9.2013.