jefff jefff komentáře u knih

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Zajímavý román se značně odlišnými částmi. První - poetická je čtivější, čtenářsky přívětivější a barvitá. Druhá je dějově strohá, přímá a až agresivní. Obě spolu na první pohled moc neladí a je těžké se z minulosti náhle překlopit do nepřívětivé současnosti. Líbí se mi Hastrmanova nejednoznačnost i průnik civilnosti a mysteriózna, který obklopuje auru hlavní postavy. Jedna z lepších Urbanovo knih.

11.09.2018 4 z 5

Smrt podle druidů Smrt podle druidů Josef Klíma

Tuze mě to nebavilo.

20.05.2018 1 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Téma zajímavé, ale sloh autora jsem překousnout nedokázal. Časté citoslovce, ledabylý jazyk autora i strohé popisy nenasvědčovali nic, proč bych měl v knize pokračovat dále. Po třiceti stránkách odloženo (nenávratně).

09.05.2018 odpad!

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Parádně napsaný thriller z atraktivního prostředí Shetland. Působivá atmosféra, sympatická hrdinka i mysteriózní zápletka. Velký plusem je krásný autorčin sloh, díky němuž přesahuje kvality mnohých žánrově spřízněných autorů. Obětina je jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četl.

09.05.2018 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četl. Skladbou příběhu podobná Mayově Skále, se sympatickým hrdinou i realistickým pozadím australského městečka sužovaného suchem a neúrodou. Falk byl vykreslen jako inteligentní, civilně přirozená a čtenářsky vděčná ústřední postava. Těším se na další díl.

27.03.2018 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Šeptající dívka je ryzí oddychovka na jeden, dva večery. Čte se dobře, příjemně mrazí, děj utíká, ovšem to vše na úkor zajímavějšího slohu a strohých postav. Trochu zamrzel slabší konec, ale vyloženě špatný kus to není.

28.02.2018 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Za mě ohromné zklamání a z mého pohledu zatím nejslabší kingovka. Dlouho se příběh rozjížděl a když nabral na obrátkách a začal být napínavý a zajímavý přišla změť dějových zvratů a nepřehledných "scén". Konec mě nebavil, naštval a zklamal. Tentokrát velmi slabé.

12.02.2018 2 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Za sebe musím říct, že mě kniha překvapila i potěšila. Nečekal jsem vzhledem k hodnocení nic moc, ale nakonec se z příběhu vyklubal příjemný psychologicko-hororový zážitek. Líbí se mi nejasné náznaky, oťukávání čtenáře i gradace atmosféry. Začátek je trochu vlažnější, ale rozjezd přichází poměrně brzy. Ve výsledku skvělá hororová kniha.

19.09.2017 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Super-napínavá kniha, která se čte sama od začátku až do konce. Případ zajímavý, zase originální oproti prvním dvěma dílům. Konec je hodně "sherlockovský", což mi úplně nesedí, ale jinak nemám co vytknout.

17.08.2017 4 z 5

Bouře Bouře Carol Higgins Clark

Hodně slabá kniha, kde se nic moc neděje, zápletka je hodně vlažná a finále skoro zbytečné. Jedna z těch nejhorších knih, co jsem si koupil. Bohužel jsem v knize dal na pěknou obálku :-). Chyba.

19.07.2017 1 z 5

Velmi dobrá a zajímavá kniha, která předčila mé očekávání. Originální příběh i zápletka se sice očekávaným rozuzením, které ale neubralo téměř nic ze své působivosti. Za poslední dobu jedna z top knih.

09.07.2017 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Edice Bestseller mě čím dál tím víc přesvědčuje, že autoři, které vydává, jsou sice zajímaví, ale vcelku průměrní romanopisci. Zajímavým nápadem disponuje i kniha před pádem, ale příběh i sloh je veskrze průměrný. Hodně může zachránit závěr, ale ani ten nelze považovat se extra nápaditý. Naopak překvapí absencí překvapení, napětí a vším co by závěr thrilleru měl mít. Kniha se nečte špatně, i když některé pasáže lze s klidem přeskákat, protože pranic důležitého nenabízí a jen navyšují počet stran. Jako zajímavá novela o sto stranách by kniha byla fajn, ale tohle je spíš zklamání.

27.05.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Když už dlouho nenarazíte na dobrou knihu, je potřeba sáhnout po klasice. Kepler nezklamal a znovu potěšil napínavým, byť už ne tolik originálním příběhem. Lovec králíků nedosahuje kvalit Písečného muže či Svědkyně ohně, ale přesto patří mezi to nejlepší co současná krimi/thrillerová scéna nabízí. Na Keplera mě lehce zklamalo finále, které prostě nebylo tak děsuplné jako jeho jiné majstrštyky a záporák nebyl až tak propracovaný jako jindy. Stále ale platí, že většího sympaťáka než je Joona Linna severská ani jiná krimi série nenabízí. Kepler nezklamal a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

19.04.2017 5 z 5

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Skvělá detektivka, která i díky tomu, že je velmi tenká baví od začátku do konce. A finále je hodně překvapivé a až mrazivé.

04.04.2017 4 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Kniha se četla sama. Podstata zla byla napínavá, zábavná a čtivá. Na druhou stranu mi chyběly působivější dialogy, které postupem času spíš stagnovaly a opakovaly se a čtenáře spíš ubíjely, než že by příběh příliš posouvaly. Přesto mám z knihy dobrý pocit, jen nevím, zda se k ní ještě kdy vrátím. A přirovnání k Larssenovi je opravdu mimo.

17.03.2017 4 z 5

Baskervillský pes Baskervillský pes Arthur Conan Doyle

Nejlepší Sherlock. Kniha má hutnou atmosféru i povedenou zápletku.

30.01.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Klasika sci-fi, na které je lehce znát zub času. Ani ne tak stylem vyprávění, které je poutavé, spíš smýšlením postav i představě o ubírání se společnosti, která by se v dnešním světě chovala značně odlišně a předpokládám i sobečtěji.

18.01.2017 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Nejdřív mě Silo nadchlo svým neotřelým tématem, pak v průběhu prvních cca stovky stran postupně ztrácelo na tempu, až jsem začínal pochybovat, zda knihu dočtu. Od poloviny Silo sice chytlo druhý dech, ale zase výrazně změnilo průběh příběhu a hlavně se ze zajímavé sci-fi konspirační detektivky přetavilo do romantického sci-fi dramatu. Konec byl očekávaný a nepříliš nápaditý. Za mě zklamání.

14.12.2016 3 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Nenápadná kniha, která patří k tomu nejzábavnějšímu co jsem kdy četl.

11.10.2016 5 z 5

Hawksmoor Hawksmoor Peter Ackroyd

Pro mě je to kniha buď s naprosto neschopným autorem či překladatelem. Kniha se nedala číst a po pár stránkách jsem ji odložil.

03.10.2016 odpad!