Pytel kostí

Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno?
Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K". méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1137/pytel-kosti-1137.jpg 4.2875

Bag of Bones (1998)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský, Ševčík

sarkafo

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst...cca po 120 stránkách přišel zvrat a kniha mne vtáhla.

pedroK

Pro mě nejlepší kingovka. Duchařina, mrazení, záhada...a nakonec to celé zapadne do sebe. Mistrovsky napsaný román. Přesně vylíčené detaily, pocity, okamžiky...proto je King king.

Jaruš7

Audiokniha, tu neodložím, pozoruhodný příběh, sonda do citových dilemat opředených snovým iluzemi. Hrozba a následné těžko pochopitelné zločiny mají kořeny v nevraživosti​ a rasizmu v dobách minulých. Barvitě vykresleno, snad až .......

heavy66

Pomalu pomaličku otevírá autor svůj příběh. Děj knihy se táhne jak líné letní odpoledne. Horké léto, husté lesy, průzračné jezero s chladivou vodou a krásná dívka, která potřebuje pomoc. Ale blankytné nebe se zatahuje černými mraky, Bunkerův zvonek zvoní na poplach, neviditelné dítě pláče a Sára se začíná mračit. Z temných stínů minulosti, na kterou by místní raději zapomněli, se vrací přízrak vraždy a pomsty, kletba spočívající na dětech, jejichž jméno začíná na písmeno K.

Ruzaaa

Hned na začátku knihy jsem si říkala, že to bude super příběh, protože se hned na začátku stane neočekávaná věc. Pak následovala trochu nuda, ale stále jsem věřila, že se to pohne a začne to tam lítat. No nějak se nic nepohnulo. Chvíli jsem ani nevěděla, o co tam vlastně jde, proč je ta kniha napsaná a co je hlavní pointou příběhu :D Štěstí je, že to psal King, a proto se ta kniha relativně dobře četla, i když příběhově zrovna neuchvátila. A konec? Ten byl taky zvláštní. Konečný verdikt je, že jako OK, ale nic od toho nečekat. Pro mě zatím nejhorší Kingovka.

Samysek

Moje první kniha od Kinga, četla jsem ji před pár lety a díky jsem se stala věrnou fanynkou a čtenářkou tohoto autora. King a jeho romány! The best! :)

jisimi

Audiokniha
Pytel kostí je neuvěřitelný hororový příběh vyprávěný samotným hlavním hrdinou. Při jeho poslechu mě to neustále nutí přemýšlet, analyzovat a moje touha přijít tomu všemu na kloub je čím dál tím větší. Moje fantazie tak běží na plné obrátky. Jenomže TOHLE, se vymyslet prostě nedá. Zjišťuji, že Stephen King je úžasný vypravěč. Dokáže každou situaci tak barvitě popsat, že mám pocit, jako bych se v ní ocitla. Kniha je plná trefných přirovnání, metafor a aforismů. Příběh je napsaný tak čtivě, že mě baví i v pasážích, kde se toho zrovna, ,,moc neděje“.

DatabazeKnih100
27.12.2016

Pro mě velké zklamání. Celou dobu jsem čekala na něco, co prostě nepřišlo. Přiznávám, že bylo i několik světlých chvilek, kdy jsem si říkala, že se snad už konečně začíná něco dít, po pár stranách se však iluze opět rozplynuly. Příběh sám o sobě není špatný, ba naopak, má velký potenciál, bohužel je však na můj vkus napsán velice zdlouhavě a nezáživně.

teltri
18.11.2016

Vypočuté ako audiokniha. Výborný oddychový horor. Vlastne ani neviem o čo tam šlo ale krásne sa to počúvalo.

jockjock
01.11.2016

Tuhle knihu její pověst předchází,já ji bohužel odložil,mám plnou hlavu od něj lepších příběhů,začátek se opravdu vleče a pro mladíka jako jsem já neexistuje nějaká čekací doba,prostě čekat na to až spadne pěna u Kinga nejsem zvyklí.

sima176
17.10.2016

Má druhá kniha od Kinga, první jsem četla Řbitov zvířátek. Málo kdy se mi stane, vlastně možná poprvé, že knihu nedočtu. Když mi čtení nejde, tak ji na chvíli odložím a pak se k ní vrátím a většinou mě to vtáhne. Tady se to ale bohužel nestalo. Kniha mě nudila. Přečetla jsem asi 200 stran a pořád se nic nedělo, takže mě to odradilo, a i když jsem ji chtěla přečíst a bylo mi to líto, tak se to prostě nedalo. Kdyby kniha byla trochu zkrácená a rozjelo se to dříve, tak by se nic nestalo. Horory mám ráda a i recenze tady vypadaly dobře, ale bohužel no. Nuda. Zkusím jinou :)

postrach
14.10.2016

Zpočátku,mě kniha moc nezaujala,ale čím dál,jsem se jí prokousávala,tím víc,se mi zalíbyla a zaujala mě.Jsem v části,kdy se autorovy zdají děsivé sny.Knihu,jsem už pochopila,těším se na každou další stránku.

Betty11
13.10.2016

Jsem věrná čtenářka pana Kinga, když on vypráví jsem jako dítě naslouchající poutavému příběhu, které má vykulené oči a pusu dokořán a snad ani nedýchá. A baštím mu to všechno i s navijákem. .... Tentokrát však se takové nadšení nekonalo, Aby se pro mně něco začalo dít ,musela jsem přečíst 350 stran, vcelku nuda. Vydržela jsem, říkala si - to není možný to přijde. Přišlo, v posledních 150 stranách, pak to celkem fičelo. Omlouvám se všem zde přítomným za mě jen 3 hvězdičky - neměla jsem pusu dokořán a chvílemi i přemýšlela o tom, že tenhle kousek prostě nedočtu.

lapagerie
22.08.2016

Brrr, ještě teď se bojím. Četla jsem knížku o víkendu, kdy celá rodina byla pryč a pomalu jsem se potmě bála jít na záchod :D A to už dlouho nejsem "náctiletá"

tomaserd
06.08.2016

Kniha se mi moc líbila a přidávám jí do nejlepších knih roku 2016

estrius
26.07.2016

Tohle je moje nejoblíbenější Kingovka. Napínavá jako kšandy. Líbí se mi, jak se vše postupně odhaluje přesně s dokonalou kadencí. Prostě paráda :)

Anet1994
03.06.2016

Tohle mě prostě baví :-) Pan King opět potěšil a ukázal, že je mistrem hororů. Musela jsem se hodně krotit aby mi kniha vystačila aspoň na pět dní :-D Můžu jen doporučit

Šárka345
02.05.2016

Tak po zklamání ze Strážců zákona si u mě pan King opět napravil reputaci. Skvěle čtivé a neskutečně popsané "strašidelné" pasáže.

DickBach
20.04.2016

Pan spisovatel opět exceluje.
Co dodat?
Nevím jak vy, ale já bych s Kingem na tábor kde si u ohně vyprávíme strašidelné historky nejela ani za nic.
Tolik ďábelskosti v tak nevinné tváři.... Vidíte ten úsměv v pravo???

Bilky
20.04.2016

Priznávam, že som troška v rozpakoch, lebo sa radím ku KINGofilom a táto kniha je napísaná so všetkými jeho trademarkami. Napriek tomu som jej celkom neveril. Ako vravím: KINGove knihy zaberajú v mojej knižnici skoro 2metre a to mám väčšinu v češtine, kedže Ikar dokáže objem knihy nafúknuť aj o 20% aby ospravedlnil tie ceny. Okrem série PISTOLNÍK som čítal všetky jeho knihy (k tej sa kvôli značnému rozsahu neviem už roky odhodlať) a patrí k mojím top autorom. Ale to čo som na jeho dielach obdivoval, sa mi v tomto diele javilo umelé, odkukané z béčkových duchárskych hororov.

Celý román sa skladal ako keby z 3 rôznych rovín, kde tá hlavná bola absolútne brilantná.

Tá ktorá zachytávala skutočný život spisovateľa vyrovnávajúceho sa so stratou milovanej manželky a s autorským blokom (v jemných obmenách často používaný autorov prvok) - to bolo vskutku dokonalé. Expozícia je ale tradične KINGova silná stránka.

Druhá rovina, ktorá mala byť osou príbehu bola romantická línia nového vzťahu s mladučkou matkou a jej malou dcérkou a problémy spojené so zverenectvom či adopciou v štáte Maine (kde inde,však?) - tá bola stále veľmi dobrá, tradične geniálne zapracované detaily z minulosti postáv do ich charakterov. Brilantné budovanie napätia, skvele využitá tenzia a pomaly sa odkrývajúca história miesta deja, ako predzvesť zápletky. Zato právnická časť celého problému sa mi zdala dosť zjednodušená, pritom netvrdím že GRISHAM je znalec ;) Problémom tohto románu podľa mňa bolo ale to, že túto rovinu dávala do úzadia rovina tretia.

Treťou a pre mňa najslabšou rovinou bola tá, ktorá je zväčša u KINGa tá najdokonalejšia, kde buduje napätie z tajomna a čistej hrôzy. Tentoraz to u mňa bohužial vôbec nezafungovalo :( Jednak duchárska téma, či strašidelné domy nie sú môj šialok zacapy, ale hlavne som bol prekvapený z vlažného a nereálneho prístupu hl.hrdinu k okolitým javom. Dráždila ma nelogická komunikácia medzi jednotlivými svetmi, pridlhé snové výjavy a záverečné finále nechcem spoilerovať ale ťažký návrat k 70tym rokom a brakovej literatúre. Napriek tomu historické súvislosti a motívy jednotlivých postáv zapadli dokonale do KINGovho kaleidoskopu :) Rozuzlenie ako ma byť - je to proste kráľ!

PS: Užasol som: pri jednom snovom výjave KINGov hrdina prekonávajúci časové dimenzie uvidel 3 sekundy atentátu na JFK - námet autorovej knihy 22.11.63, ktorá vyšla až o 13 rokov po tomto románe!

ODPORÚČANIE: špiritistom bez špiritusu, vyvolávačom duchov aj puchov, ale aj všetkým romantickým dušiam a priaznivcom nádherných metafor, sem tam oxymorónu ktorý stojí zato ;) 80%

RADOST
30.03.2016

Tuto knihu jsem si vychutnávala. K mnohým pasážím jsem se vracela. A to ne kvůli ději, ale kvůli mistrovství autora, jeho schopnosti vyjádřit všechny nuance pocitů Mika Noonana. Tajemnost a hrůzostrašnost dění dokresluje a pomáhá vyjádřit podstatu lidských povah a "vynucené" soudržnosti na maloměstě - jevy, které nás během života občas provázejí. Je to vlastně kniha o obyčejném životě vykresleném neobyčejnými prostředky, silnými, mistrovskými. Je to poselství o věčném boji dobra a zla, které jsou v každém z nás.

BlackBlade
24.03.2016

Typická "Kingovka"... prvních 100 stran kýbl keců o ničem, takže odloženo na neurčito. Přečetl jsem od Kinga asi 15 knih, ale poslední dobou už mířím jiným směrem (třeba Deaver, kde to odsýpá hned od první stránky), takže čekat 3/4 knihy, než to všechno vyvrcholí na posledních 30 stranách? Děkuji, ale někdy jindy...

marek6463
23.03.2016

Plně souhlasím s uživatelem boxasem,film knize nesahá ani po paty.

boxas
24.02.2016

Doporučuji knížku, nedoporučuji film, i když se Agent 007 snaží, co může...

sonya
21.02.2016

Moje první knížka od Kinga... Po prvních stránkách jsem měla chuť knížku odložit, ale naštěstí se tak nestalo :-) Děkuju mamince za knížku a za to, že mě nevědomky přivedla ke Kingovi!

Mrnda
02.02.2016

Stehphen King opět dokazuje, že jeho příběhy jsou psané neodložitelně.
Knihu jsem přečetl ani ne během dvou dnů a každou část textu jsem doslova hltal.
Člověku hlavní postavy přirostou k srdci a čtenář pak nemůže přestat, dokud se nedozví, jak to s nimi dopadne.

Netopyr07
25.01.2016

NO... já jsem ji naopak odložila.

kata5121
19.01.2016

Pytel kostí mě opravdu dostal. Někdo říká, že je slabší - ale není! Pamatuju si do dneška, že jsem tu knížku nemohla odložit.

Tardy
08.01.2016

Pytel kostí jsem poslouchal při běhání ve formě audioknihy. Poslouchala se pěkně a často jsem si kvůli zabraní do děje trasu o pár kilometrů prodloužil. Kdybych však knihu četl, mám dojem že by se mi kvůli častým odbočkám zdála zdlouhavá.

Krysa1769
01.01.2016

Tohle bylo prostě něco. Podle některých komentářů tady a recenzí, bych ani nečekala, že mě Pytel kostí chytne tolik za srdce, ale stalo se. Jsem ráda, že jsem o Vánocích odložila vánoční povídky a vsadila na Kinga.