Prázdné křeslo

Věhlasný tělesně postižený kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou věrnou spolupracovnicí a milenkou Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil vysoce riskantní operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí s žádostí o pomoc šerif nedalekého městečka, v němž byl zavražděn mladý chlapec a uneseny dvě dívky. Celý případ provázejí velmi podivné okolnosti, a tak se Rhyme s Amélií nechají zlákat ke spolupráci. Proti nim však tentokráte nestojí profesionální zabiják ani geniální psychopat, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný celým městečkem pro svůj vzhled, prazvláštní chování a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun" ani jeho tělesné postižení, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž nespokojuje s rutinním dopadením předpokládaného pachatele a pouští se do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové a nové roztodivné okolnosti zprvu zcela jednoznačného případu. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306376/big_prazdne-kreslo-Fjg-306376.jpg 4.51231

Případy Lincolna Rhyma 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Empty Chair, 2000

Kniha Prázdné křeslo

Lumír23

Tak zde jsme již jinde, popis míst a krajiny, je takový, že si to nějak na Labskou kotlinu nenapasuju, ale pořád je hlavní osou děj a příběh, hodně složitý a s mnoha ... až ani nevím jak je nazvat. Dějový zvrat, to je snad i málo. Ale dobrý. Jdu pro další díl.

Luigi1

Tak jsem to konečně dočetl a moc se mi tento díl líbil.

Iki1

Dobře jsem si početl. Jedná se o hodně napínavý příběh, místy překombinovaný, méně uvěřitelný. Autor však umí psát, příběh zasadí do zajímavého prostředí a tím pádem čtenáře zaujme a nepustí.

Svamburger

Možná je to tím, že se tentokrát příběh a samotné vyšetřovaní odehrávalo mimo New York a zkrátka mi ty temné, smrtí zapáchající a nebezpečné ulice a opuštěné továrny velkoměsta chyběly, nebo to snad bude tím, že už je to můj pátý Deaver. Nezaměnitelný rukopis autora mi proto není neznámý. Postava chlapce Hmyzáka je rozhodně zajímavá a matoucí až do samého závěru. Celý příběh je vlastně jedna dlouhá honička v lesích a mokřadech buranské Ameriky - na můj vkus hodně rozvleklá honička, do které jsem se nemohl správně začíst. Sachsová má prostě neskutečnou kliku a Rhyme je polobůh, co ví snad úplně všechno a dokáže vidět skrze zdi. Moc mi to tentokrát nehrálo.
Nicméně konečné rozuzlení se mi líbilo a sedlo mi to – neměl jsem sebemenší problém to panu spisovateli sežrat i s navijákem. Konečně se vysvětlila motivace všech zúčastněných. Menší mínus – soudní proces se Sachsovou – to už jsem opravdu kroutil hlavou. Za mě asi PROZATÍM nejslabší Deaver.

janina66

Audiokniha. Z tohoto třetího pokračování jsem nadšená. Asi se mi líbil nejvíce. Velmi zajímavé téma únosů, vraždy. Zpestření děje díky "hmyzákovi" a prostředí, kde se převážně děj odehrává. Rozdělení na ty zlé a na ty poctivé. Samozřejmě nechybí gradace konce. Jsem spokojená.

Lusa

Napínavé, čtivé a zvraty od začátku do konce, prostě skvělé.

jaroiva

Zatím nejlepší ze série. Jinak možná i jedna z nejlepších, co jsem od Deavera četla. Chytila mě od začátku a nepustila až do konce.

DarkAvenger

Knihu sem četla už dávno a asi dvakrát a detektivní příběh se mi velmi líbil. Spisovatel prostě umí dobře psát. Za mě doporučuji všem co mají rádi napětí.