jefff jefff komentáře u knih

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Dobrá kniha, která se sice nevyrovná autorově Skále, ale má docela neotřelé španělské kulisy i hlouběji napsané postavy, které zaujmou. Vyložená pecka to však není.

29.06.2021 3 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

Silná kniha se silným sdělením, kdy spisovatelka na krátké ploše dokázala vystihnout to, co jindy vydá na celou dlouhou knihu.

14.06.2021 5 z 5

Hora Hora Manuel Marsol

Dokonalý minimalismus.

14.06.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Za mě možná nejlepší dosavadní Hole. Temný případ plný zvratů a strachu. Konec vyloženě strhující a jsem rád, že ubylo flashbacků, které mě často spíš ruší.

07.06.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Možná nejslabší Hole. Příběh mě nebavil a vyšetřování chvilkami dost o ničem.

27.04.2021 3 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Zprvu mi kniha úplně neseděla, respektive příliš strohý sloh rakouského spisovatele. Ale postupem času se mi zalíbili vykreslené postavy a napětí je opravdu struhující. Sneijder nakonec zaujal, ačkoliv některé jeho libůstky mi přijdou takové málo uvěřitelné, ale budiž. Uvidíme co rozsudek.

27.04.2021 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Moc pěkný příběh, který stojí na barvitém vylíčení starého New Yorku a částečně také Los Angeles. Postavy jsou propracované a čtenář s nimi jejich dobrodružství skutečně prožívá. Začátek je hodně syrový, ale postupem času se autor přece jen přehoupne do hodně románové vlny a leccos přibarvuje v přívětivějším světle. Osobně mě lehce zklamala jedna z linek (Bill), tak jsem čekal leccos a především pak gradující psycho drama, leč jeho linka tak nějak překvapivě vyšuměla do ztracena. Přesto je to kniha, která se vryje do paměti a právem na ni budu dlouho vzpomínat.

11.04.2021 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Velmi slušná detektivka s příchutí staré školy. Bosch je celkem fajn, byť by si zasloužil ještě barvitější charakter, ale oproti některým nesympatickým vyšetřovatelům je jeho chování věrohodné a čtenářsky vděčné. Samotná zápletka není kdovíjak komplikovaná a v některých momentech trochu přitažená. Ale celkový dojem je dobrý.

25.03.2021 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Napínavý psychothriller s hororovými prvky, kde je pozitivem napínavý děj, svižný příběh, atraktivní případ. Škoda méně barvitého slohu a velké předvídatelnosti, kdy jsem od poloviny knihy pořád doufal, že to nebude tak jednoduché.

11.02.2021 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Strašně moc nezábavné. Vůbec se nedá do příběhu začíst. Postavy jsou plytké, jazyk autorky (nebo překladatelky) úplně unylý. Je mnoho lepších žánrových knih. S předchozím skvělým Případem Amelia nesrovnatelné.

22.01.2021 1 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Výborná, strhující kniha, která poodkrývá pro mě neznámý svět čínských přistěhovalců do Ameriky. Rhyme zde přenechal prostor Amelii, ale vůbec to ve výsledku nevadí.

13.01.2021 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Výborná kniha se strhujícím dějem a o lehce méně poutavým příběhem. Linka s Tomem Waalerem je ale natolik výrazná, že zdaleka předčí tu hlavní pátrací.

12.01.2021 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Bohužel nezaujalo. Děj rozvleklý a hlavně druhořadý. Chyběla mi lepší práce s atmosférou a zajímavější postavy. Škoda.

06.12.2020 1 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Dobrá kniha. Spíš než horor, jde o depresivní psychologické drama s nadpřirozenou zápletkou. King tradičně skvěle pracuje s charaktery postav, které jsou uvěřitelné a čtenář si s nimi snadno vybuduje vztah. Finále je mrazivé, ale nejlepší je ve výsledku samotné budování atmosféry než ono dějové vyvrcholení, které je dlouhou dobu zřejmé.

17.11.2020 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Červenka mě bavila, nutila číst a zajímalo mě celé rozuzlení. Ale po dočtení jsem zrovna euforický pocit neměl. Slušný příběh, zarputilý Hole, ale Nesbo má i lepší kusy.

29.10.2020 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Strhující jízda, která se čte jedním dechem. Super.

30.09.2020 4 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Zklamání. Oproti senzačnímu prvnímu dílu citelný pokles kvality. Autorka chtěla navázat na úspěšného předchůdce a znovu vsadit na sympatického hrdinu, jenže chyběl dobrý příběh. Drama party nesympatických žen v buši nemá žádný říz a konec je vysloveně pitomý. Velká slabota.

22.09.2020 2 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Zajímavý příběh se skvěle vykreslenými postavami. Šokující je především průběh a degradace městečka, ale konec mě zklamal.

21.09.2020 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Nebylo to špatné. Líbili se mi reálie, prostředí, drsné jednání postav odpovídající době. Příběh už mě ale tolik neoslovil a sloh Červeňáka je na mě snad až příliš přímý, nebarvitý. Ale šanci sérii ještě určitě dám.

14.08.2020 3 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Geniální kniha se skvělými dialogy i skvělou gradací příběhu. A finále? Naprosto strhující.

24.07.2020 5 z 5