Smrt podle druidů

Známý investigativní reportér a spisovatel Josef Klíma, několikanásobný držitel ceny TýTý, přichází s novým detektivním románem, který má ambice konkurovat slavnějším severským vzorům. Postavy autor čerpá ze života. Pohrál si i s motivy, které zpracovával coby novinář: záhadným „viděním“ se zakrytýma očima i se sílící módou tzv. novokeltismu, které propadá čím dál víc lidí. Komisařka Bláhová v ničem nepřipomíná feministické mutace neohrožených supermanů a občas má víc starostí se svým autistickým synem než s řáděním sériového vraha, který popravuje oběti podle rituálního klíče. A její mužský protějšek Kocourek, vězeňský kněz, je na faráře zase nezvykle mužný. Horolezec s pestrou minulostí, ale i s odhodláním nenastavovat druhou tvář nemilosrdným násilníkům, s nimiž je v denním styku, nýbrž se jim tvrdě postavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222186/smrt-podle-druidu-Gjw-222186.jpg 3.814
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Andrej Šťastný

Danuše7

poutavá kniha, napínavý děj. Vraha jsem sice tipla brzy, ale musela ho usvědčit.

jefff

Tuze mě to nebavilo.

kilometr
02.12.2015

Slušná detektivka,která mě bavila až do konce.70%.

Josef Klíma

Josef Klíma