Jara.v Jara.v komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Moje první kniha od autora a to díky čtenářské výzvě. Nejdřív jsem si říkala, že to nedám, že tu knihu začnu číst odzadu. Nakonec jsem jsem to ale četla tak, jak to bylo napsané. Byla to prostě pecka. Je potřeba to číst důkladně a pamatovat si, co bylo v předešlých kapitolách, ale to rozuzlení to jsem nečekala. Mistrně propracovaný plán napsaný odzadu. Myslíte si, že už vás nic nepřekvapí, ale všechno je vlastně úplně jinak.

25.02.2022 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Tato kniha mi moc nesedla. Zdlouhavé a nepříliš záživné.

16.02.2022 1 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Doporučuji přečíst každému. Tolik úžasných informací o stromech, které normálně ani nevnímáme, když kolem nich procházíme. Poslechla jsem jako audioknihu a byl to velice příjemný poslech.

13.02.2022 5 z 5

Kudy šel anděl Kudy šel anděl Jan Balabán

Tahle kniha se mi četla dost těžko. Vybrala jsem si ji do čtenářské výzvy, ale normálně bych po ní nesáhla. Příběh se dá pochopit, ale louskat ty věty.

03.02.2022 1 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Dokonale čtivá a absolutně neodložitelná bomba. Skvěle navazující děj Před deseti lety a Nyní. Strhující vyprávění, které mě nenechalo vydechnout a při čtení jsem se chvílemi až mrazivě bála. Vše se odkrývá až do poslední stránky, do poslední věty.

03.02.2022 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Úchvatná Christie. Nevím ani co dodat. Skvěle promyšlený děj, a kdybych neznala filmové verze, tak by bylo velmi těžké rozpoznat vraha. Pár vodítek tam je, ale...

29.01.2022 5 z 5

Aranella, dcera piráta Aranella, dcera piráta Aino Pervik

Pěkný a napínavý příběh. Přečetla jsem v rámci čtenářské výzvy a bylo to i pro dospělého člověka napínavé, poučné, ale také roztomilé. Jsem ráda, že tu knihu mám.

28.01.2022 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

I když přečteno zpětně, děkuji za čtenářskou výzvu. Jedna z knih o které vím, ale běžné bych po ní nesáhla. Ať už jsem u ní ronila slzy nebo se smála, či snad vrtěla hlavou nepochopením nebo přikyvovala pochopením, je to jedna z knih, která stojí za přečtení. Kniha alespoň zláká čtenáře, aby třeba jen našel PCT na mapě, když už se neodváží na ni vyrazit.

24.01.2022 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Čekala jsem něco smutného, a takové knihy moc nemusim, ale byla jsem zcela okouzlená. Krásný příběh plný naděje a odpovědnosti za svůj život a také za němou tvář. Vzestup ze dna zpět do lepšího zítřka. Rozhodně by si tuto knihu měl přečíst každý a už se těším na další díly.

18.01.2022 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Jako milovnice koček jsem se na knihu těšila, ale nijak zvlášť mě nezaujala. Velice melancholické...

13.01.2022 2 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Za mě velice povedená kniha. Není sice úplně top, ale byla velmi čtivá. Někdy těsně před půlkou mě trošku nudila, ale pak se vše rozjelo a nenechala mě oddechnout. To jak se příběh postupně rozvíjel a jak se obě ženy vypořádávají se svým údělem a jak se snaží eliminovat a zároveň přijmout následky, to mě drželo až do konce. Nebyl tam sice žádný super zvrat, ale je tam spousta věcí na zamyšlení a hlavně až na úplném konci se teprve čtenář dozví zda nastoupila nebo nenastoupila do letadla.

13.01.2022 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

I když znám několik filmových zpracování, s knihou se to jako vždy nedá srovnat. Úchvatně napsané. Případ se rozjel hned od začátku a rozuzlení bylo až na konci s vysvětlením Holmesových myšlenkových pochodů a zjištění. Geniální detektiv.

11.01.2022 5 z 5

Eskadra Rogue Eskadra Rogue Michael A. Stackpole

Miluju Star Wars a podle první knihy už teď vím, že si přečtu celou sérii. Chvílemi se člověk i zasměje a popis akcí eskadry je opravdu skvělý. Postavy jsou sympatické a kniha mě celkově držela až do konce.

01.01.2022 5 z 5

Odsouzen na doživotí Odsouzen na doživotí Marcus Andrew Hislop Clarke

Krásný příběh, kde se všechny osudy postav prolnou až na konci a nechává čtenáře v napětí, jak to dopadne. Oblíbená kniha mé maminky přečtena v rámci výzvy, ale nelituji. Jsou zde popsány všechny paradoxy té doby, kde samozřejmě nechybí hrdost a odvaha a slušné vychování, ale také zlotřilosti podvodníků a problémy s nároky na slušný život, ať už z pozice společenské nebo dědičného práva.

22.12.2021 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Nebylo to špatné. Když pominu vesmírné lodě, červy atd., tak mi to spíš přišlo jako čtení o ekologii, politice společenství a samozřejmě vendetě. Trošku těžkopádné na čtení, ale jisté spravedlnosti bylo učiněno za dost. Další díly už asi číst nebudu, ale tématicky zajímavé čtení se spoustou zamyšlení.

18.12.2021 3 z 5

Skála Skála Peter May

Hvězdičky jsem dala zlatou střední cestu. Autorovo plus je barvité popisování krajiny a situaci, kdy vtáhne člověka zcela do daného prostředí nebo situace. Děj se docela vlekl a kniha mě úplně začala bavit až posledních asi pět kapitol, kdy už se konečně začalo něco dít a vše se rozmotávalo. Na další díly si ale udělám čas až po nějaké době.

29.11.2021 2 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Skvělé příběhy, které si rádi přečtěte znovu a znovu. Některé mě bavily víc, ale celkově milé odpočinkové čtení.

27.11.2021 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Ve své knihovně mám tuto knihu už několik let, ale stále jsem ji odkládala. Teď konečně jsem ji přečetla v rámci čtenářské výzvy a bylo to úžasné čtení. Jane Austenová snad nemůže zklamat. Hned jsem dostala chuť na filmové zpracování s Kate Winslet a Alanem Rickmanem a dalšími. Myslím, že v rámci knihy zachovali tu náladu velice věrně.

24.11.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Trochu moc postav a měla jsem v tom zmatky, než jsem dala všechno dohromady, ale jak se děj postupně odvíjel tak to bylo opravdu čtivé a velmi napínavé. Akorát chvílemi dost drsné i z celkového pohledu tématu.

20.11.2021 3 z 5

Panoptikum Města pražského Panoptikum Města pražského Jiří Marek (p)

Skvělé příběhy. Některé slabší, ale přesto mě to bavilo. Pro mě skvělá klasika.

12.11.2021 4 z 5