Odsouzen na doživotí

Odsouzen na doživotí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126386/bmid_odsouzen-na-dozivoti-3lS-126386.png 4 10 3

Dobrodružný román o tragickém osudu nespravedlivě odsouzeného člověka za domnělou vraždu. Hlavní hrdina prochází peklem australských trestaneckých osad a tragicky umírá ve chvíli, kdy má po letech utrpení na dosah ruky svobodu.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Práce

For the Term of His Natural Life , 1961

Jara.v
22.12.2021 3 z 5

Krásný příběh, kde se všechny osudy postav prolnou až na konci a nechává čtenáře v napětí, jak to dopadne. Oblíbená kniha mé maminky přečtena v rámci výzvy, ale nelituji. Jsou zde popsány všechny paradoxy té doby, kde samozřejmě nechybí hrdost a odvaha a slušné vychování, ale také zlotřilosti podvodníků a problémy s nároky na slušný život, ať už z pozice společenské nebo dědičného práva.

Galadwen
22.03.2021 3 z 5

Dobrodružný román starého typu se všemi klady i neřestmi. Postavy nemají žádnou hlubokou psychologii, většina je dost černobílých a někdy i zaměnitelných, zápletka plná málo pravděpodobných náhod. Na druhou stranu hodně zajímavé a realistiské je vylíčení drsných poměrů v australských trestaneckých koloniích i riskantních útěků vězňů, kteří už nemají co ztratit. Tragický závěr prozradil nějaký chytrák už v anotaci knihy, nicméně takovýhle konec jsem přece jen nečekala.

jarin58
16.11.2020 5 z 5

Napínavé až do konce.

Austrálie dobrodružství doživotní trest odnětí svobody odsouzení nevinného dobrodružné romány

Autorovy knížky

Marcus Andrew Hislop Clarke
anglická, 1846 - 1881
1964  82%Odsouzen na doživotí

Kniha Odsouzen na doživotí je v