Rozum a cit

Klasický román o osudech tří sester, které po otcově smrti žijí i se svou matkou z blahovůle vzdáleného příbuzného na jeho panství. Dvě ze sester jsou ve věku na vdávání, a tak probouzejí zájem mužů ve svém okolí. Na pozadí rodinných večeří, návštěv, dýchánků a výletů se pak odvíjejí dva milostné příběhy s řadou zápletek a nedorozumění. Jak zdrženlivější starší sestra, tak impulzívnější mladší, nejsou ušetřeny zklamání a slz, než se jejich citové problémy šťastně skončí. Kultivovaný a vtipný vypravěčský styl anglické prozaičky první poloviny 19. století dobře vyniká v kvalitním českém překladu. Volné pokračování zpracovala Julia Barrettová pod názvem Třetí sestra. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97047/rozum-a-cit-97047.jpg 4.21974

Vydáno: , Academia

Sense and Sensibility, 1811

Kniha Rozum a cit

Jara.v
24. listopadu

Ve své knihovně mám tuto knihu už několik let, ale stále jsem ji odkládala. Teď konečně jsem ji přečetla v rámci čtenářské výzvy a bylo to úžasné čtení. Jane Austenová snad nemůže zklamat. Hned jsem dostala chuť na filmové zpracování s Kate Winslet a Alanem Rickmanem a dalšími. Myslím, že v rámci knihy zachovali tu náladu velice věrně.

FoxFox
15. listopadu

To bylo krásné pohlazení po čtenářské duši. Kniha mi dlouho ležela na poličce "chystám se číst" a opět musím poděkovat čtenářské výzvě, která mě přinutila po ní sáhnout. Hned od prvních stránek jsem se přenesla do prostředí panských sídel anglického venkova a nasávala atmosféru tehdejší doby. S Elinor a její sestrou jsem strávila jeden příjemný podzimní týden, budu na ně ráda vzpomínat.

_Knihomolka_

Kniha na mě byla trochu více pomalejší, ale dalo se to. Příběh byl předvídatelný, prostředí hezky popsané a postavy byly, až na výjimky, sympatické.

Vlci.Sestra

Příběh s nepředvídatelným dějem, který přežil přes dvě století a neustále patří mezi nejčtenější knihy světa. Žasnu nad vypravěčským uměním Jane Austenové. I obyčejnou činnost dokázala poutavě napsat.

kristyna3010

Doporučuji k oddechovému čtení, když se nechcete zabývat hlubokými myšlenkami.

AlcaLou

Rozum a cit je od Jane Austenove me nejoblibenejsi dilo - jak knizni, tak serialove. Mohu jedine doporucit!

Atuin

Tohle je tak přeútulná kniha, že mě nemůže zklamat žádným svým novým vydáním. Zahnízdí se ve vás přesně ten spásný dojem, kterým má literatura vyvěrat, z hloubky až na povrch. Příběh solidní, postavy z masa a krve, prostředí překrásné. A výpověď nezapomenutelná.
Výborně papuče do pochmurných chvil i příjemné osvěžení pro krásné chvíle.

Verunka566

Prostě Jane Austenová, člověka zklamat ani nemůže. Už se těším, až uvidím i film.