Janniska Janniska komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasné.Kniha mě moc bavila.Dokonce tolik,že když sem měla unavené oči našla sem si mluvené slovo na youtube a poslochala.Přemýšlím o Noci Trifidů,jen se bojím že pokračování příběhu jiným autorem nebude tak dobré.

15.09.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knihu jsem četla už podruhé,letos po letech do čtenářské výzvy a moc ráda jsem se k ní vrátila.

09.09.2018 4 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

Ze začátku mě kniha nadchla.Četla se dobře,děj se tdál poutavý,ale asi tak v půlce sem se začka ztrácet v dějových liniích a ke konci sem byla zmatená jak lesní včela.Překombinované...

09.09.2018 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Čtivé,četla se hezky,vyprávění bylo napínavé,jen ten konec mě trochu zklamal.Chápu co Tím chtěl autor říct,jen to neumím vysvětlit.Každý si z toho asi vezme své...

04.09.2018 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

první kniha od tohoto autora a těším se na další.Fakt mě to bavilo :-)

01.09.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Úchvatné a milé vypravení o několika generací jedné rodiny proudem času.Pro mne oddych.Moc se mi líbil čistý styl vypravění.

29.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Možná bylo napsáno podobných příběhů mnoho,ale je potřeba si stále připomínat lidskou krutost.Strhující a dechberoucí.Úžasně zpracovaný příběh.

27.08.2018 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

úchvatné!plné lásky,erotiky, citů tak krásně vykreslených že by mě v životě nenapadlo popsat je slovy.Trochu těžší čtení plné odkazů k filozofickým úvahám.Za mě super.Film jsem viděla , ale až kniha mi pomohla pochopit.

22.08.2018 5 z 5

Bílá moc Bílá moc Karolína Vaverková

Zajímavé čtení o stále živém problému.Trochu mi vadilo že kniha nebyla rozdělena do kapitol a byl to spíš dlouhé vypravování.I tak super!

15.08.2018 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

super strašidelné čtení.Jak málo stačí k tomu vyděsit čtenáře , nepotřebuješ sekery a bláznivý týpky s nevyřešenou sexuální minulostí , stačí Ti prostě jet se s partou kámošů vykoupat k jezeru a ...Miluju to jak umí vykouzlit z běžných situácí horor s velkým H.Chtěla sem se jet zítra koupat na lom,ale....

13.08.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Moc se mi to líbilo.Chvílema mi bylo úzko za hlavní hrdinku.Úžasně popsaná duševní nemoc,je znát že autor dobře zná lidské démony.

09.08.2018 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Oddychové a milé čtení.

06.08.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Přečteno za krátkou dobu.Psáno velice květnatou češtinou,nebylo lehké tuto knihu číst.Místy mě velice nudila a přišla mi o ničem.Na to že je to “klasika” mě to neoslovilo.

31.07.2018 2 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Za mě teda super!Já tyhle krváky plný mrtvol a pachu zrady žeru.Myslim že pan Nesbo se zhostil dobře a pojal to dost po svým :-)

31.07.2018 5 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

prostě bomba!

17.07.2018 5 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Příjemné romantické čtení na léto.Místy dojemné a k zamyšlení se nad životem a jeho pomíjivostí.Oddychová kniha,kterou jsem přečetla opravdu rychle.Super!

16.07.2018 5 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Cynické,tak trochu psycho řízlý seriálem “věřte,nevěřte” a béčkovym americkym hororem kde bandu sjetejch puberťáků honí po hřbitově emzák z pekla .Musim uznat že to místy bylo zdlouhavé jak sex s opilym týpkem,ale stejně tak to pobavilo...

14.07.2018 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Právě jsem dočetla.Ještě ve mně doznívá adrenalin jako bych řešila případ společně s Baxterovou a Rouchem.Za mě super,a vypadá to že jsme ještě neskončili :-)

29.06.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Robert opět nezklamal.Skvěle a napínavě napsáno,navíc Erika je prostě sympoška :-)

21.06.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Oddechovka typu NEURAZÍ-NENADCHNE ,skoro mi přijde zme tento spisovatel řekl už vše podstatné.Naschle!

18.06.2018 4 z 5