John na konci umře

Vtipný a současně děsivý příběh zabíhající daleko za hranice zdravého rozumu. Stává se vám někdy, že v noci jdete na toaletu a na vteřinku, na zlomek sekundy zahlédnete v zrcadle něco jiného než svůj vlastní odraz? Rozsvítíte světlo a samozřejmě zjistíte, že všechno je v naprostém pořádku. Ze zrcadla se na vás dívá jen vaše tvář. Hlavní hrdinové knihy John na konci umře Davida Wonga tenhle pocit dobře znají. V jejich malém městečku se to hemží podivnými obludami s tělem ze syrového masa, obřími housenkami, brouky bez křídel, kteří se lidem zavrtávají pod kůži, a dalšími příšerami. Jsou skutečné, nebo je to jen výplod fantazie povzbuzené doposud neznámou drogou? Ta má podivné a nebezpečné účinky: otvírá brány do nových realit, ale současně na svět přivádí děsivé nestvůry, které ho můžou zničit. Jeho zachránci se mají stát dva nedostudovaní středoškoláci Dave a John, nezodpovědní „úleťáci“ potácející se mezi drogami a alkoholem, mudrlanti meditující o životě a řešící problémy, o nichž se jim nikdy ani nezdálo. Podaří se jim zastavit tajuplné zlo a vrátit světu aspoň zdání rozumného řádu? Kniha John na konci umře je zábavnou parodií na horory kombinující temná témata příběhů H. P. Lovecrafta se surrealistickými obrazy připomínajícími plátna Hieronyma Bosche. Autor čtenáře vede složitě strukturovaným, přesto ale přehledným a neustále napínavým dějem a rozhodně nešetří nápady. Uchvacuje obrazotvorností, ironickým až kousavě jízlivým humorem a bohatým jazykem, který ale dává zcela do služeb svého strhujícího příběhu. Kniha John na konci umře zaujme nejen milovníky hororů a zastánce paranormálních jevů, ale každého, kdo má rád svižné příběhy a kdo se s otevřenou myslí zajímá o problémy současného světa. „Nesmírně vtipná kniha plná hororových scén, za které by se nestyděl ani Stephen King.“ The Daily Telegraph „Příběh balancující na hraně mezi komedií a hororem. Surrealistická hříčka, od níž se neodtrhnete.“ Booklist „Román John na konci umře je tak napínavý, že se dá přečíst jedním dechem – a vy to jistě uděláte.“ BookReporter.com „Výstřední, filmově zpracovaný příběh plný komických scének i vážných úvah o životě.“ Library Journal První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177915/big_john-na-konci-umre-pvU-177915.jpg 3.5144

Dave a John 1.

Horory, Humor, Romány

Vydáno: , Jota

John Dies at the End, 2007

Kniha John na konci umře

MóňaVíšJak

Mělo to šťávu

Šáfa_vole

Bože, tohle bylo tak geniálně divný!
Knížka, kterou každý nezkousne, jedni protáčejí oči, druzí s odporem odhazují a třetí jí naprosto propadnou.
Úchvatná směs hororu, vtipu a nelogiky v koktejlu namíru namíchaným přesně pro neznabohy jsko jsem já!
Překlad by zasloužil trochu lásky, ale jinak není co vytknout.

vera5841
06.06.2021

To bylo tak divné, ale svým způsobem příjemně divné. Vlastně mi vůbec nevadilo, že je kniha plná hloupostí, nelogická a místy až nechutná. Kdyby končila tak v polovině, tak budu spokojená a vezmu to jako humorně mysteriózní oddech.. ale těch stran bylo opravdu hodně a autor se začal již docela opakovat a nudil.
Jsem ráda, že je to něco, co běžně nečtu, ale stejně tak vím, že pokračování mi chybět nebude.

Veronika33
10.03.2021

WTF... tak prečítať túto knihu bol fakt pôrod. Po veľmi sľubnom a pútavom začiatku, sa to celé zvrhlo do čudnej zlátaniny plnej neskutočne nesympatických postáv. Som zvyknutá na šialenosti v knihách od S.Kinga, ale toto už bolo too much, asi by som nechcela vedieť čo sa autorovi odohráva v hlave pri písaní takýchto "chuťoviek". Takže NIKDY VIAC!!!

Jackline5
04.03.2021

Kniha není úplně pro každého: buď se do ní zamilujete a nebo jí budete proklínat. Pokud nemáte rádi absurditu, monstra, násilí, nadpřirozeno a v reálném životě vysoce nepravděpodobné situace, ani tu knihu neotvírejte. Děj je poněkud komplikovaný až chaotický, ale jestli máte alespoň trošku fantazie určitě vás osloví. Pokud jste typem čtenáře který ve všem vyžaduje logiku, tak vás kniha zklame, protože tu absolutně postrádá. Na druhou stranu, pokud umíte číst mezi řádky, kniha vám poskytne spoustu nových námětů k zamyšlení.
Před čtením doporučuji důkladně přečíst PROLOG. Tentokrát v něm autor neděkuje všem kolegům a rodině a bůh ví komu ještě, ale poskytuje jakousi ochutnávku celé knihy. Příběh absolutně nesouvisí s dějem v knize ale vyzkoušíte si na něm zda vám kniha "sedí". Pokud se vám právě prolog nelíbí a nebo jste jej nepochopili, nesnažte se číst dál. Akorát budete zbytečně zklamaní.
Z mého pohledu je kniha absolutně úžasná a vřele ji doporučuji.

kristyna7552
24.02.2021odpad!

To byla ale sra*ka! Naprostá slátanina, po 200 stranách se pořád nic neděje, dokola se objevují příšery, dokola se zabíjí příšery. Nuda. Trapné hlášky jsou, jak postupujete knihou, čím dál trapnější. Vraťte mi zpátky 10 hodin života!

boxas
06.02.2021odpad!

Vzdávám to.
Fakt jsem se snažila! I když mi to nepřipadalo ani napínavé a už vůbec ne vtipné. Dokonce jsem vydržela i všechny ty sekyry a sklep plný sraček (pardon výkalů)! Ale už opravdu nevidím důvod, proč takovou blbost číst dál.

zdenek6705
05.02.2021

Tak tohle byla jízda... Tedy popravdě, v knize byly pasáže, kdy jsem se musel trošku přemlouvat k dalšímu čtení, ale vždy mě u ní udržel autorův smysl pro humor, který je mi blízký a díky němuž si v budoucnu od něj přečtu i něco dalšího. A příběh jako celek místy až moc ujetej, ale i tak bavil.
.......................
Omlouvám se, ale neodpustím si poznámku o českém překladu. Pan překladatel Sládek si po sobě mohl své dílo párkrát přečíst.