Sestra smrt

Ústecký vyšetřovatel Václav Rákos se vypraví do nemocnice v Rumburku kvůli podezření, že pacientka, která zemřela na otravu metylalkoholem, se ve skutečnosti stala obětí vraždy. Rákos je přesvědčený, že existuje souvislost mezi její smrtí a případem zdravotní sestry obviněné z otravy šesti pacientů draslíkem. Krátce nato dojde v nedaleké Doubici k vraždě zaměstnance národního parku. Důkazy směřují k Miloši Bjelejovi, válečnému zločinci z války v Jugoslávii, který kdysi pobýval v Pardubicích jako vojenský poradce. Jenže Bjelej je oficiálně už deset let po smrti. Zima je toho roku mimořádně dlouhá a tuhá a Václav Rákos zjišťuje, že vraždy v Rumburku a jeho okolí mají mnohem temnější pozadí, než tušil. Tento strhující a skvěle napsaný thriller se inspiroval skutečnými událostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365445/big_sestra-smrt-85a-365445.jpg 3.179

Kniha Sestra smrt

zp87

Začátek mě chytil, ale postupně - s přibývajícími postavami, náhodami, chorvatskými a politickými záležitostmi mé nadšení ubývalo.
Po dočtení jsem spokojená, ne nadšená, dojem ve mně nezůstane dlouho, ale spokojená jsem.
Souhlasím s názory, že je příběh trochu překombinovaný. Ke konci už jsem se ani nevracela v ději, abych pochopila nějakou dílčí záležitost.
Ale velmi dobře rozvitý příběh na podnět nedávné kauzy z Rumburku.

danielavachova

Téma knihy bylo velmi zajímavé,ale zbytečně moc postav vzájemě až moc propletených mě nutilo se v knize občas vracet,abych se v ději orientovala. To na mě působilo jaksi rušivě,neměla jsem ten správný požitek ze čtení. Jinak ale byla kniha napsaná velmi čtivě,zkusím další knihu autora.

jarin58

Slušná pohádka s mizerným zakončením.

Stardust
06.04.2020

Plusy: některé docela věrohodné a zajímavé postavy, cit pro prostředí
Mínusy: Velmi překombinované a nepravděpodobné. Některé postavy se chovají jako po lobotomii. Přehršle děje navíc nenechávají dost místa kvalitním postavám. Zkrátka kvantita zválcovala kvalitu.

DavidKeller
29.02.2020

Po knize jsem sáhnul, protože mě zaujal název a že se jedná o českou věc. A vim že jsem udělal dobře. Myslim si že se jedná o nedoceněnou knihu, mě přišlo že byla zajimava a napináva..jo občas moc postav a náhod ale tim si mě možna i autor ziskal natolik že jsem nemohl knihu ani odložit .

jprst
29.02.2020

Poslední dobou nemám štěstí při svém výběru české detektivky. Tato pro mě představuje slabší podprůměr, který nedokáže zaujmout, prostě takový "dort pejska a kočičky.

pollyanna
18.11.2019

Nadšená z detektivky nejsem ani trochu. Jednak neměla tu správnou atmosféru, jednak jsem plavala v postavách a děj mi přišel moc kombinovaný, slepený z dílů, které nějak moc nepasovaly dohromady. Dočetla jsem vlastně jen, abych se dozvěděla, oč vlastně celou dobu šlo.

kalinkacz
28.09.2019

Daniela Petra jsem si oblíbila díky jeho skvělé Strace na šibenici, ta se jednoduše povedla.. Sestra smrt je ale jeho první detektivkou a za mě teda velké zklamání... Nejsem moc velký fanda detektivek, ale řekla jsem si, že když je to můj oblíbený autor, tak mi kniha třeba sedne, ale bohužel... Nezačetla jsem se, pachatel mi byl v součtu jedno... Za mě nic moc...