Sestra smrt

Ústecký vyšetřovatel Václav Rákos se vypraví do nemocnice v Rumburku kvůli podezření, že pacientka, která zemřela na otravu metylalkoholem, se ve skutečnosti stala obětí vraždy. Rákos je přesvědčený, že existuje souvislost mezi její smrtí a případem zdravotní sestry obviněné z otravy šesti pacientů draslíkem. Krátce nato dojde v nedaleké Doubici k vraždě zaměstnance národního parku. Důkazy směřují k Miloši Bjelejovi, válečnému zločinci z války v Jugoslávii, který kdysi pobýval v Pardubicích jako vojenský poradce. Jenže Bjelej je oficiálně už deset let po smrti. Zima je toho roku mimořádně dlouhá a tuhá a Václav Rákos zjišťuje, že vraždy v Rumburku a jeho okolí mají mnohem temnější pozadí, než tušil. Tento strhující a skvěle napsaný thriller se inspiroval skutečnými událostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365445/sestra-smrt-85a-365445.jpg 3.322
Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host

MahulenaK

Občas jsem se trochu ztrácela v postavách i v ději, ale přesto tři hvězdičky za zajímavé téma a za "čtivost".

Sirius

detektiv až prehnaně velkej drsňák zavislej na cigarách, depkoidní atmosféra severu, vztahový propletence připomínající místy zmotaný klubka nití. Ale četlo se to parádně ne že ne a po dlouhý době zase knížka co mě fakt bavila.

Knoflík12

Kniha byla po okraj naplněná zápletkami, až z toho šla člověku hlava kolem. Nicméně si myslím, že šlo o super detektivku se zajímavou zápletkou i zajímavým rozuzlením. Kniha byla čtivá a vyloženě mě bavilo ji číst :-).

marlowe

Příběh plný šedivé, nelaskavé bezútěšnosti, který (alespoň pro mne) postrádá jakoukoli jednotící atmosféru, neuvěřitelný slepenec absolutně nesourodých a povrchně načrtnutých motivů a událostí, defilé prázdných postav, ke kterým jsem nenašel cestu.
Kvantita nikdy nedělá kvalitu – to by si každý autor měl vyrýt do desky svého psacího stolu (nebo aspoň nalepit na klávesnici)!
Ostatně, naši předci to vyjádřili zcela lapidárně: "Příliš mnoho psů, zajícova smrt!"

hs777

Česká kriminálka ze severočeského pohraničí, která inspiraci severskou detektivkou nezapře. Mladý sympatický vyšetřovatel, který má svou alkoholovou závislost sice za sebou, ale řešení rodinných problémů teprve před sebou, tak trochu pátrá v případu, do kterého tak trochu nemá strkat nos. Dále nechybí brutální vražda, únos, nitky do zahraničí, přízraky i kostlivci z minulosti (vyšetřovatele nevyjímaje) a dokonce i mráz a sníh. Všechno souvisí se vším, takže pořádná šmodrchanice ... na necelých 300 stran je toho opravdu dost. Váhala jsem s hodnocením (tři nebo čtyři?), ale protože českým autorům nadržuji, dávám čtyři.