Sestra smrt

od:


KoupitKoupit eknihu

Ústecký vyšetřovatel Václav Rákos se vypraví do nemocnice v Rumburku kvůli podezření, že pacientka, která zemřela na otravu metylalkoholem, se ve skutečnosti stala obětí vraždy. Rákos je přesvědčený, že existuje souvislost mezi její smrtí a případem zdravotní sestry obviněné z otravy šesti pacientů draslíkem. Krátce nato dojde v nedaleké Doubici k vraždě zaměstnance národního parku. Důkazy směřují k Miloši Bjelejovi, válečnému zločinci z války v Jugoslávii, který kdysi pobýval v Pardubicích jako vojenský poradce. Jenže Bjelej je oficiálně už deset let po smrti. Zima je toho roku mimořádně dlouhá a tuhá a Václav Rákos zjišťuje, že vraždy v Rumburku a jeho okolí mají mnohem temnější pozadí, než tušil. Tento strhující a skvěle napsaný thriller se inspiroval skutečnými událostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365445/sestra-smrt-85a-365445.jpg 3.153
Žánr:
Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
bigbabe
26.12.2018

Občas čtu i několik knih najednou, většinou jiného žánru. Teď jsem měla pocit, že čtu dvě detektivky, až na konci se kostrbatě vše propojí.

kytarka
06.11.2018

Je skvělé, že něco takového vzniklo a má to za sebou podpis českého autora. Přirovnání “severské krimi” je zde na místě. Námět na vyšetřování se mi líbí. Vyšetřovatel Vašek Rákos, je celkem sympaťák a do příběhu mi zapadá. Tahle kniha je u mě jedna z těch do kterých se zakousnete a skončíte až knihu přečtete. Já rozhodně tohle doporučuji.

Evida
05.11.2018

Byla jsem na knížku moc zvědavá, autora jsem neznala. Kniha mě bohužel nenadchla - moc překombinované, spousta postav a velké množství nepravděpodobných vztahů mezi nimi, zápletka těžko pochopitelná a myslím si, že nereálná, některé časové údaje zcela nesedí.

Janniska
09.09.2018

Ze začátku mě kniha nadchla.Četla se dobře,děj se tdál poutavý,ale asi tak v půlce sem se začka ztrácet v dějových liniích a ke konci sem byla zmatená jak lesní včela.Překombinované...

lee5747
16.08.2018

Dost mě tato knížka překvapila, ale nemile. Na můj vkus mnoho různých kombinací, ve kterých se člověk ve výsledku ztrácí a konec byl takový nic neříkající.

i.stefany
08.08.2018

Přidávám se ke všem čtenářům, kterým se zdála kniha překombinovaná. Je zde spleteno dohromady několik kauz a mnoho postav. Z knihy čiší temně syrové, mrazivé, a depresivní prostředí, brutalita a po dočtení této knihy, nemám vůbec snahu si ji uchovat v paměti.

Danago
09.07.2018

Mě osobně se knížka taky nečetla moc dobře. Asi to není úplně čtení pro ženy . Zamotání válečného zločince z války v Jugoslávii na mě bylo trošku moc náročné na chápání. Zápletka je příliš komplikovaná a proto mě chvílemi knížka moc nebavila a musela jsem se ke čtení nutit. Přesto jsem byla zvědavá jak to nakonec dopadne. Knížka je tak trochu syrová a ponurá . Podle mě je určená spíše pro muže.

Vyjana1
07.07.2018

fakt se to nedá číst, nedoporučuji ..

bigben
05.07.2018

Pro mě zajímavé kniha kvůli místům, kde se děj odehrává. Jinak mě moc nezaujala, strašně komplikovaná zápletka a vlastně i rozuzlení.

Jana283
26.06.2018

Pejsek a kočička pekli dort, a protože chtěli, aby byl co nejlepší, dali tam cukr, mlíčko, škvarky, bonbóny, husí hlavu...Daniel Petr psal severskou krimi, a protože chtěl, aby byla co nejvíce napínavá, namíchal tam: znetvořenou mrtvolu zaměstnance národního parku, zmizelého syna a dceru zdravotní sestry obviněné z vražd šesti pacientů, vraždícího válečného zločince, který je 10 let mrtvý.... A tak jako velkého černého psa bolelo po dortu ukrutně bříško, může po dočtení této krimi bolet čtenáře ukrutně hlavička... Dvě hvězdy za snahu a nostalgickou lásku k českým autorům.

alnahu
12.06.2018

Detektivka ze severu Čech. Hlavní postavou je vyšetřovatel Václav Rákos, ten se zabývá vyšetřováním případu šesti vražd z kterých je obviněna zdravotní sestra v nemocnici v Rumburku. Protože se nejedná o přirozená úmrtí následují výslechy a vyšetřování, které zavede Rákose až do minulosti v zahraničí. Knihou jsem se vyloženě musela prokousat.

MahulenaK
30.04.2018

Občas jsem se trochu ztrácela v postavách i v ději, ale přesto tři hvězdičky za zajímavé téma a za "čtivost".

Sirius
27.04.2018

detektiv až prehnaně velkej drsňák zavislej na cigarách, depkoidní atmosféra severu, vztahový propletence připomínající místy zmotaný klubka nití. Ale četlo se to parádně ne že ne a po dlouhý době zase knížka co mě fakt bavila.

Knoflík12
30.03.2018

Kniha byla po okraj naplněná zápletkami, až z toho šla člověku hlava kolem. Nicméně si myslím, že šlo o super detektivku se zajímavou zápletkou i zajímavým rozuzlením. Kniha byla čtivá a vyloženě mě bavilo ji číst :-).

marlowe
27.03.2018

Příběh plný šedivé, nelaskavé bezútěšnosti, který (alespoň pro mne) postrádá jakoukoli jednotící atmosféru, neuvěřitelný slepenec absolutně nesourodých a povrchně načrtnutých motivů a událostí, defilé prázdných postav, ke kterým jsem nenašel cestu.
Kvantita nikdy nedělá kvalitu – to by si každý autor měl vyrýt do desky svého psacího stolu (nebo aspoň nalepit na klávesnici)!
Ostatně, naši předci to vyjádřili zcela lapidárně: "Příliš mnoho psů, zajícova smrt!"

hs777
23.03.2018

Česká kriminálka ze severočeského pohraničí, která inspiraci severskou detektivkou nezapře. Mladý sympatický vyšetřovatel, který má svou alkoholovou závislost sice za sebou, ale řešení rodinných problémů teprve před sebou, tak trochu pátrá v případu, do kterého tak trochu nemá strkat nos. Dále nechybí brutální vražda, únos, nitky do zahraničí, přízraky i kostlivci z minulosti (vyšetřovatele nevyjímaje) a dokonce i mráz a sníh. Všechno souvisí se vším, takže pořádná šmodrchanice ... na necelých 300 stran je toho opravdu dost. Váhala jsem s hodnocením (tři nebo čtyři?), ale protože českým autorům nadržuji, dávám čtyři.