JanaDor JanaDor komentáře u knih

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Zvláštní kniha. Ze začátku mě nudila, pak to bylo již lepší a na konci mě chvíli bavila. Myslím, že kniha je směřována pro cílovou skupinu čtenářů pod dvacet let. Já jsem přeci jen o malinko starší. Tak nějak ji shledávám jako průměrnou. Četla se dobře, ale jsem si jistá, že ji číst znovu nebudu.Přesto, že název knihy působí strašidelně, tak se bát nebudete. Chybí tomu jiskra tajemna. Po této stránce to na mě vůbec nepůsobilo, i když jsem na tyto věci citlivá. Já radím, pokud na ni máte chuť, klidně si ji bez očekávání přečtěte. Maximálně vás to příjemně překvapí, že se vám kniha bude líbit. Znáte to - tisíc knížek, tisíc chutí.

28.08.2014 3 z 5

Remy Remy Katy Evans

Nečetla jsem první dva díly. Dle mého, kdybych je četla, asi by mě to už tolik nebavilo. Určitě to můj pohled zkresluje, nejsem ničím ovlivněna a tak jsem si čtení užila.Byla to pro mě moc hezká pohádka.Napsáno je to čtivě, cítila jsem to jiskření mezi hlavní dvojicí. Moc se mi líbilo, že Remy, který má problém s komunikací, miluje hudbu. Přes písničky dával Brooke své vyznání. Romantika se vším všudy. Byla to pro mě milá oddechová jednohubka, u které jsem si hezky odpočinula. Na tento žánr moc povedené.

25.08.2014 4 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Vzhledem k tomu, že se mi to moc líbilo, vřele doporučuji. O to více mám z knihy radost, že ji napsala česká autorka. A smekám klobouk před její fantazií. Svět, který pro své čtenáře vytvořila mi učaroval a těším se na všechny díly.
Jinak souhlasím s komentářem Nelly pode mnou, že ten odstavec jak Hanka prožívá svou zamilovanost a příjde o svůj "věneček"mohla autorka vynechat, přišlo mi to nevhodné. Ale to je jen malá pidi tečka na kráse.

24.08.2014 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Tento díl se mi z celé trilogie líbil asi nejvíce. Četla jsem ho hlavně ze zvědavosti, protože jsem chtěla vědět, jak to s hlavní dvojici dopadne. Minulý díl skončil svatbou a tak jsem přemýšlela, jakým směrem se bude příběh odvíjet. Již předešlé díly jsem kritizovala, protože to bylo celé roztáhlé a obšírné. Spousta prázdných slov, jedno téma se točilo pořád dokola. Pro mě hodně nudné, dlouhé pasáže o Dantem. Proto mě mile překvapilo, že v tomto díle byl jejich vztah více reálný. Pořád je to hlavně zamilovaný román, který bych zkrátila na polovinu a byl by pro mě ideální. Přesto mě to celkem bavilo a jsem ráda, že jsem to přečetla. Musím upozornit, že opravdu se bude líbit jen těm lidem, kteří mají rádi hodně, velmi hodně romantiky.

20.08.2014 4 z 5

Ocelové léto Ocelové léto Silvia Avallone

U téhle knihy jsem se svým odhadem parádně sekla. Myslela jsem, že si přečtu klasický dívčí román na léto. Kde se dvě kamarádky pohádají o kluka a poté se usmíří. Ale dostala jsem vážný příběh o dospívání, který se odehrává na pozadí tvrdé reality malého upadajícího městečka v Itálii. Autorčin styl je strohý a pro mě neosobní. Popisuje život ve čtvrti, kde většina lidí tvrdě pracuje v místních ocelárnách. Celkově to vyznívá smutně. Přesto, že se tam staly velmi nepříjemné události, působilo to na mě odměřeně a nijak jsem to neprožívala. Což je u mě co říct, často mi slza nad knihou ukápne. Ale tady mě to nechalo klidným.Obsahově se mi to líbilo, postavy byly vykresleny taky dobře, ale stylem mě to moc nebavilo.

14.08.2014 3 z 5

Golema a džin v New Yorku Golema a džin v New Yorku Helene Wecker

Přiznávám se, že jsem knihu začala číst hlavně ze zvědavosti. Co to může být za příběh? Jak se mohou dvě rozdílné, vymyšlené postavy potkat a mít něco společného? Přemýšlela jsem nad knihou a upřímně připouštím, že jsem očekávala slátaninu všeho druhu. O to větší, přímo obrovské bylo pro mě překvapení, když jsem začala číst. Užívala jsem si a oceňovala fantazii příběhu. Kouzla a magie, současnost a minulost, dobro a zlo - to vše je podpořeno čtivostí a skvělým popisem charakterů i okolí. Mě se to líbilo a moc.

12.08.2014 5 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Dle anotace je to humorný, erotický román. Humorný je opravdu jen jemně, ale mile, takže mě to bavilo číst. A erotiky bylo taky tak akorát. Jen mi někdy vadilo pár slov, které se často opakovaly. Četla jsem od té samé autorky Nabíječe a taky se tam jedno slovo – konkrétně Óčko, opakuje nejméně stokrát. Asi nešvar spisovatelky. Malé mínus jsem tedy našla. Ale celkově mě to tak nezlobilo a já si čtení užila

04.08.2014 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Ach, to bylo tak krásné čtení. Ke knize jsem přistupovala s nedůvěrou, protože se mi moc nelíbila obálka. Jako vzhledově průměr, ale tím že to nebyla tvrdá vazba, tak nějak na mě působila lacině. Kniha by si opravdu zasloužila krásný, kvalitní obal - škoda. Nejraději bych ji přečetla na jeden zátah, ale s prací a rodinou, jsem to musela dát za dva dny. Je to román určený pro dívky, ale klidně si jí může přečíst kdokoli. Protože i když to někdy tíhne k lehkému čtení, tak za chvíli to vyváží vážnější téma, které se tím příběhem hezky prolíná. A hned jsem si uvědomila, jak se mám krásně. Velmi dobře byla vypracována psychologie hlavní hrdinky, tak reálné, že jsem to prožívala s ní. Kapesník jsem musela použít několikrát. A ten konec mě rozsekal úplně, jsem brečela jak želva. Já vím, že už z anotace člověk vytuší jak to skončí. Ale autorce se povedlo toto téma velmi pravdivě a realisticky popsat očima mladé dívky.V knize jsou moc hezky vyvážené ty smutné chvilky s hezkými. Je zde mix romantiky - první lásky, lehkého napětí – nevíme co se kdysi stalo, radosti – z rodiny a přátel a v neposlední řadě smutku ze ztráty blízké osoby. Vřele doporučuji.

01.08.2014 5 z 5

Křivopřísežník Křivopřísežník Martin Jensen

Tento díl mě bavil a tím pádem se mi i líbil o moc více než první. Příběh byl svižnější, dobře se četl a jména mi dělala o moc menší problém. Myslím, že to bylo i tím, že už jsem věděla o co půjde a jména nebyly pro mě tak neznámé. Pokud to půjde tímto směrem dál, tak třetím dílem budu nadšená.

29.07.2014 4 z 5

Nížiny Nížiny Herta Müller

Velmi zvláštní a zajímavá kniha. K jejímu lepšímu pochopení mi hodně pomohl doslov, který skvěle napsala překladatelka Radka Denemarková. Osobně by mi asi více usnadnilo porozumění celé knihy, kdybych ho četla na začátku. Autorka má skvělý styl psaní, bohatou slovní zásobu, krásně si hraje se slovy. Vnímala jsem to a obdivovala po celou dobu čtení. Ale musím přiznat, že některé povídky jsem dobře nepochopila. Přečetla jsem si je, líbila se mi slova a věty jak jsou poskládány. Ale význam, co mi ta povídka měla sdělit jsem nenašla. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale vracet se k ní nebudu.

27.07.2014 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Úžasné, strašlivé, nádherné, depresivní, neuvěřitelné, napínavé, uskutečnitelné… Táááákový uragán pocitů ve mě tato kniha vyvolala. Bylo to tak děsivé, až to bylo krásné. Příběh je skvěle propracován, barvitě popsán a i když je to vymyšlená budoucnost. Tak mě mrazí, že je možné, že by to mohla být realita, že by jsme takto mohli skončit. Připravte se, že kniha vás nenechá klidným. Svět po katastrofě je popsán se všemi hrůzami co se zde nachází a přes to všechno autorka do toho mistrně skryla to pěkné, co v nás zůstává.....

22.07.2014 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Tato anotace měla velmi dobrou návnadu na udici pro moji zvědavost a detektivní knižní nevědomost. Zaujalo mě, že je spisovatelka označována za královnu severské detektivky. A je šestou nejčtenější autorkou v Evropě. A já se jako ryba chytila a nepustila. Vůbec nelituji. Při pátrání sledujeme v pozadí rodinný život Ebby a Eriky. Mě se toto spojení rodiny a řešení případu moc líbilo. Řekla bych, že je to románová, chytrá, napínává a dobře napsaná detektivka. Přes složitější začátek s více postavami radím vydržet, stojí to za to.

20.07.2014 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Čtvrté pokračování ze série Percy Jakson dočteno a musím říct, že si udrželo svou laťku a nezklamalo. Někdo by mohl říct, že je to pořád na to samé téma. Jako že Percyho napadnou příšery, brání se, uteče do tábora polokrevných. Zde se dá dohromady skupina lidí a jde se na výpravu bojovat proti něčemu, co pomáhá nabírat sílu Kronovi, vládce Titánů. Ten chce vyhrát bitvu nad Olympem a stát se vládcem světa. Linka příběhu má tuto osu, ale vždy se objeví nové postavy, které se i s těmi stávajícími vyvíjejí. Musí odolávat pokušení, bojovat a v neposlední řadě je tam nová zápletka, která na konci doplní ty předešlé díly. Hezky se to skládá dohromady a je vidět, že příběh je skvěle promyšlen.

09.07.2014 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Katy je taková normální těhule s bláznivými hormony, která se nechce stát osobou, upnutou jen na dítě. A proto do poslední chvíle pracuje, paří v rámci možnosti s kamarády a snaží se přijít na to, co opravdu chce. Konec se mi velmi líbil a myslím, že tak vtipně jsem o porodu dlouho nečetla. Bylo to určitě tím, že u něj asistoval Katy homosexuální kamarád Daniel, který je elegán. Porod pro něj opravdu není a Daniel přes to všechno Katy pomůže. I s případnými otci udělá pořádek. Moc ráda jsem si knihu přečetla a pokud hledáte, něco lehkého, zábavného pro letní večery, tak po ní určitě sáhněte. Věřím, že vás bude bavit, tak jako mě.

05.07.2014 4 z 5

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Kniha má jednoduchý příběh, ale pro děti se mi moc líbí. Přesně je zde popsána starost o malinké zvířátko, děti vidí, že to dá hodně práce. Na konci knihy je vysvětleno, že je to podle skutečné události a jsou k tomu černobílé fotografie. Dále si přečteme rady, jak o kočku pečovat. A jako poslední se dovíme několik zajímavosti o kočkách. Já myslím, že je to moc povedená knížka, která se bude dětem líbit.

03.07.2014 5 z 5

Nájemníci pana Moonblooma Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant

Edice Pestrá řada mě čím dál víc překvapuje a myslím to v dobrém. Začínám si ji vážit pro ty již vydané knihy. Tato je desátá a velmi mile mě oslovila. Mám ráda příběhy o lidech a zde jsem si připadala jak návštěvník v ZOO. Autor mi zde nabídl tolik variant charakterů, že jsem se zvědavostí očekávala, co mi přinese další nájemník. Není to strhující román, ale krásně malinko melancholicky plynulý příběh.
Skvěle popsané charaktery, vykreslení atmosféry, tedy autorův styl psaní. To vše dělá z této knihy něco výjimečného. Malé mínus pro mě jsem našla. Tím, že tam bylo tolik jmen, tak jsem si je na začátku pletla. Musela jsem se i vracet, abych si je dala dohromady. Ale jinak je tento román bez chyby. Padesát let čekal než vyjde v češtině a tak vám vřele doporučuji, ať ho již déle nenecháváte čekat za dveřmi a pozvete ho dál k sobě na návštěvu. Stojí to za to.

02.07.2014 5 z 5

Tři vypečení sledi Tři vypečení sledi Sally Gardner

Konečně jsem se dočkala a přečetla si druhý díl série Křídla a spol. Opět se mi kniha moc líbila, jak příběhem, stylem vyprávění i ilustracemi. Kniha je určena dětem od osmi let, které mají rády víly a čáry. Dětem by možná mohly vadit anglické jména, ale přijde mi, že tentokrát jich tam tolik není nebo jsem si na ně zvykla. Příběh je přes svoje záhady dobře pochopitelný a malí čtenáři mohou pátrat spolu s Emily.

30.06.2014 5 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Musím říct, že mě to moc nebavilo. Každá kapitola je věnována jednomu konkrétnímu muži. Ze začátku jsem nechápala, že to vypráví jen jedna žena. Myslela jsem, že ty povídky spolu nesouvisí. Až asi v půlce se začala objevovat psycholožka Alice, tak podle názvu kapitol jsem usoudila, že se jedna vždy o tu samou osobu. Povídky-příběhy byly pro mě prázdné, nic mi to nedalo. Osobně si myslím, že si tato kniha nejspíš své čtenáře najde, ale pro mě není…

27.06.2014 2 z 5

Babička, kuře a Drnditonda Babička, kuře a Drnditonda Michael Roher

Milé příběhy o Tondovi, jeho kuřeti a velmi vitální a nápadité babičce. Je to pohádkové dobrodružství, u kterého musíte v hlavě vypnout cuplík s realitou a nechat běžet jen fantazii. A to děti mají rády. Komu by se nelíbilo kuře, které čaruje nebo založí detektivní kancelář?

25.06.2014 4 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Nádherná kniha o hledání životních pravd, překonávání strachu, srovnávání myšlenek o smyslu života. Čekala jsem slaďák z červené knihovny a dostala jsem moudrou knihu o životě, se svými radostmi i smutky. K této knize se budu ráda vracet. Je tam tolik, tolik hezkých myšlenek, že jsem je určitě na jedno čtení nepobrala. Doporučuji ji náctiletým i jejich rodičům. Je úžasná k pochopení zmatku co mladí lidé cítí, když se mění v dospělého člověka. Já ji vnímám jako krabičku plnou krásných slov o životě, které mě povzbuzují a já je do sebe vsakuji jak houba po dešti. Takové knihy miluji. Ano, mám v knihovničce další lásku.

25.06.2014 5 z 5