JanaDor JanaDor komentáře u knih

Svedená Svedená Portia Da Costa

V anotaci je napsáno: „pohádka plna strhujícího sexu začíná“ a já mohu potvrdit, že je to doslova pravda. Je tam seznámení, sex, sex, sex a dobrý konec. Trochu je to zpestřeno starostí o spolubydlícího. Mě to prostě u knihy typu romance nestačí. Taky mi vadilo, že více věcí nebylo na konci vysvětleno. Např. proč se John v některých situacích chová tak divně? Nejasně tam bylo naznačeno něco o minulosti, ale já holka zvědavá se nedovím ani to. Mě to prostě nebavilo. Škoda.

27.04.2014 2 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Již při čtení anotace jsem si říkala, že tento námět je super nápad a může z toho být něco napínavého a čtivého. Mé očekávání bylo splněno. Přes pomalejší rozjezd se příběh rozvinul v dobrodružství, které jsem četla jedním dechem. Je tam láska i napětí. Vzdáleně mi to připomínalo seriál Ztracení a i z této knihy vznikl úspěšný seriál. Takže moje představivost pracovala na plno a já si čtení užívala.

23.04.2014 4 z 5

O Vendulce a drakovi O Vendulce a drakovi Vhrsti (p)

Milá, hezká a vtipná pohádka doprovázená veselými ilustracemi. Kniha je určena pro čtenáře od 7 let, takže je vhodná pro děti ve druhé třídě. Písmo už není tak velké a toho textu je více. Přečíst si ji mohou i starší děti, protože je určitě bude bavit. A proč to vím? Protože mě bavila taky. Usmívala jsem se nad ní po celou dobu čtení.

21.04.2014 5 z 5

Tereza – Etiketa pro dívky Tereza – Etiketa pro dívky Ladislav Špaček

Líbí se mi nápad, napsat knihu pro mladé slečny, která by radila, jak ve které situaci se má zachovat. A ještě lepší nápad byl, zasadit tyto pravidla do příběhu. Musím říct, že styl psaní je neosobní, ale záměr autora dle mého, nebyl napsat strhující román. Ale ukázat na obyčejném příběhu jedné dívky, jaké nástrahy na ni v dnešní době číhají, jak se s nimi poprat a také jaké mohou mít následky. Což se autorovi povedlo.

19.04.2014 4 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Dystopie je myšlenka fiktivní společnosti, která se vyvinula špatným směrem. Kniha tuto situaci přesně vystihuje. Je to hrozná budoucnost, kdy to co mi připadá jako samozřejmost, ta nejzákladnější věc jako je voda, prostě není. Vojáci zaslepení vládou trestají lidi, kteří nic závažného neprovedli. Velmi jsem při čtení nad tímto tématem přemýšlela. A dlouho mi ještě zůstane v hlavě. Osud jedné obyčejné dívky, která se snaží pomoct. Kniha se velmi dobře četla, svým tématem je velmi zajímavá. Vykresluje podstatu vody, poeticky s přírodou a najednou bác. Realita, vojáci, smrt. Noria se zamýšlí jak neuvěřitelně je voda propojena se smrtí.

18.04.2014 5 z 5

Billie Billie Anna Gavalda

Billie vypráví svůj příběh. Cítila, že žije, až poté co poznala Francka. Vypráví tak, jak byla zvyklá mluvit od dětství - přímočaře, bez servítek, sprostě, ale to mi nevadí. Protože ten příběh je i přes svou syrovost zajimavý. Co dokáže s člověkem udělat špatné dětství, špatní rodiče a co dokáže s člověkem udělat láska. Obyčejně neobyčejný příběh.

13.04.2014 4 z 5

Prasátko Pigy a jeho kouzelný svět Prasátko Pigy a jeho kouzelný svět Tereza Karpianus

Kniha se mi líbila. Je to kouzelné vyprávění o prasátku, které za jeden den stihlo poznat kamarády v lese, našlo si nový dům a napravilo chybu, která se stala z jeho nešikovnosti. Jednoduché, ale hezké. Myslím, že se bude dětem líbit.

09.04.2014 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

I tento druhý díl se mi moc líbil. Čtivé, napínavé, uzavřený konec s nádechem tajemna pro další díl, na který se těším.

09.04.2014 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Pocitově si myslím, že kniha se bude líbit hlavně náctiletým dívkám, které nemají moc rády zamilované románky. Ale raději sáhnou po příběhu, kde hlavní hrdinka používá svoji chytrost a důvtip. Nebojí se jít proti etiketě a získané informace využívá ve svůj prospěch, přitom je sympatická a kamarádská. Není nouze o dobrodružství a překvapení. Kniha je čtivá, napsaná s lehkostí a téma je originální.

08.04.2014 4 z 5

Človíček Tom Človíček Tom Barbara Constantine

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Začátek mě totiž moc nebavil, ale postupně se to tak hezky rozvinulo, že nakonci jsem si říkala, že to opravdu bylo pěkné čtení. Líbilo se mi, jak Tom našel opět své pevné dveře, které jsou pro něj symbolem bezpečí. Takže hlavně kvůli druhé půlce dávám čtyři.

04.04.2014 4 z 5

Na orlích křídlech Na orlích křídlech Ilona Fišerová

Kniha mě nejdříve zaujala, že zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros o nejlepší dětskou prózu v roce 2013. Když už má něco takového vítězství za sebou, tak čekám něco výjimečného. A tato kniha mi to potvrdila. Příběh je dobře napsán, je zajímavý a akční. Moc bych si přála, aby byla hodně čtená, protože si to kniha zaslouží a děti taky. Určitě se jim bude líbit.

02.04.2014 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

To byla taková nádhera, ty dopisy, jak byly napsány, osud velké lásky, pocity co ve mě zanechaly.... Pro mě je to kniha, ke které se budu vracet. Vřele doporučuji, opravdu to stojí za to si tento příběh přečíst.

31.03.2014 5 z 5

Amélie v Paříži Amélie v Paříži Angie Westhoff

Je to dívčí román a opravdu vhodný jen pro ně. Nenadchne ani neurazí. Holkám kolem 12-15 let se bude určitě líbit.

29.03.2014 3 z 5

Supermáma Supermáma Lucie Sunková

Milá a úsměvná kniha, která moje děti bavila číst. Je určena pro mladší čtenáře od 4.let a je vhodná pro první čtení. V každé kapitole je malé dobrodružství, kde přiletí a pomůže supermáma. Je to vtipně a jednoduše napsáno. Moc hezké.

28.03.2014 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

A mě se to líbilo moc, taková fantasy dobrodružná kouzelná pohádka, četlo se to výborně, i když na začátku mi neseděl věk hlavní hrdinky, ale pak jsem si zvykla. Elena má prostě dar a je jiná. Od půlky jsem knihu přímo hltala a s tím jak je tam otevřený děj se moc těším na pokračování. Po zdejších komentářích, kdy jsem nic moc nečekala, mě to úžasně překvapilo a jsem nadšená, že je to kniha české autorky.

27.03.2014 4 z 5

Jak mít úspěšné dítě Jak mít úspěšné dítě Paul Tough

Kniha je zajimavá, ale náročná na čtení. Je plná Amerických výzkumů a jmen vědců a psychologů. Autor to oživil konkrétnimi osobami dětí, které dává za příklad. Klade důraz na vzdělání, které by mělo motivovat i charakter. Je zde spoustu postřehů k výchově dětí. Škoda, že to není podáno čtivějším způsobem. Ale kniha určitě za přečtení stojí, kromě rodičů by si ji měli povinně přečíst i učitelé.

25.03.2014 4 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Kniha mě bavila, dobře se četla a hezky jsem se odreagovala. Líbilo se mi, že autorka nechala během těch dílů své hlavní postavy jakoby dospět, že zmoudřely a byly mi o moc více sympatičtější než na začátku. A ta zamilovanost byla taky moc milá, tak jemně to bylo vždy naznačeno, nic přeslazeného. Opravdu kdo chce vypnout, pobavit se, tak určitě ať po téhle sérii sáhne. Mě bylo skoro až líto, že je to konec. Fakt moc hezký.

23.03.2014 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

I já se zařazuji k pochvalným komentářům k této knize. Je čtivá, vtipná a hlavně nepřeslazená. Romatika lehce okořeněná dobrodružstvím.

20.03.2014 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Tuto knihu mi doporučila přírodní léčitelka, kterou jsem náhodou potkala ve vlaku. Paní byla úžasná a řekla, že by si ji měla přečíst každá žena. A já ji můžu dát jen za pravdu. Dala mi přesně to co jsem potřebovala, někdy mě ovládá strach a další negativní emoce, vím, že se k této knize budu moc ráda vracet a že mi pomohla, pomůže a bude pomáhat být lepší.

18.03.2014 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Zajimavý, dobře čtivě napsaný příběh.Ty náboženství na začátku mě vůbec nevadila, spíše naopak, dobrý rozjezd a mě to bavilo - všechno. Podáno tak, že jsem si myslela, že se to opravdu stalo. Konec mě úplně zmátl....

14.03.2014 5 z 5