O Vendulce a drakovi

O Vendulce a drakovi https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200188/bmid_o-vendulce-a-drakovi-200188.jpg 4 14 7

Když se starostova dcera Vendulka dozví, že v městské knihovně se usídlila lítá saň, nedá jí to a rozhodne se podívat se na ni zblízka. Z dobrodružné výpravy do knihovny si odnese domů nejen nezapomenutelné zážitky, ale i právě vylíhlého dráčka, který nestihl odletět s maminkou. Začne mu říkat Ferdo, cvičit ho jako psa a všude ho vodit s sebou. Jenže i draci mají pubertu a ta v nich probouzí pravé dračí pudy a schopnosti, včetně chrlení ohně. Takže když Ferda doroste do mládežnického věku, přestane být roztomilým domácím mazlíčkem. A začne mela! Ještě že tu jsou Vendulčini spolužáci, vychloubačný Mirek a záhadný Gracián… Jak tohle dopadne...? První vydání.... celý text

Janizoun
07.03.2023 4 z 5

Byl to rozhodně neobyčejný a zajímavý příběh. Dětem se líbil 6 a 7 a půl let. Chválím pěkné ilustrace a nápad umístit děj do knihovny. Na mě pak už byl děj příběhu určené pro 7 leté děti až moc moderní, ale jsem už starší ročník :-) Mládí vpřed, hodnotí děti a dávají 4 hvězdičky :-)

broskev28
07.12.2022 3 z 5

Začátek mě nadchnul - jak jinak, když celý příběh začíná v knihovně!
Knihovnice, pan starosta a jeho šikovná dcera a obecně život města se mi moc líbil, ale postupně se mé nadšení zmenšovalo a nelogičnosti mi začínaly docela vadit. Taky mě vytáčelo, jak nikdo nevěnoval pozornost Graciánovi, přestože bylo jasné, že právě on by mohl situaci objasnit.
Obměkčily mě ilustrace, včetně skvělé šupinové předsádky, navíc děti v naší knihovně prostě knihy o dracích milují. Teď jsem ale fakt zvědavá na další autorovu knihu, kterou jsme si do knihovny pořídili: Chci být dospělý.

Adrim
27.01.2021 5 z 5

Velmi zajímavý a netradiční příběh. Hezký a svižný.

Ishir
25.01.2020 2 z 5

Děti moc nezaujalo

BlaniVan
28.09.2017 4 z 5

Příjemné dětské čtení... :-)

Brambram
19.10.2014 4 z 5

Draci u nás jedou. Takže tahle knížka z knihovny nemohla chybět. Příběh je poměrně krátký, předčítala jsem ho jen dva večery. Líbil se oběma dětem (7+9), přečíst by ho zvládla jen starší. Chválím obrázky, trochu mi neseděla nutnost uzavřít konec ve stylu a byla svatba,ale dětem to nevadilo. Doporučujeme

JanaDor
21.04.2014 5 z 5

Milá, hezká a vtipná pohádka doprovázená veselými ilustracemi. Kniha je určena pro čtenáře od 7 let, takže je vhodná pro děti ve druhé třídě. Písmo už není tak velké a toho textu je více. Přečíst si ji mohou i starší děti, protože je určitě bude bavit. A proč to vím? Protože mě bavila taky. Usmívala jsem se nad ní po celou dobu čtení.

draci

Vhrsti (p)