Už se nebojím tmy

Už se nebojím tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26618/uz-se-nebojim-tmy-26618.jpg 4 31 7

Pohádkový příběh pro nejmenší s ilustracemi. V této dětské knize předkládá aktuální a originálně zpracovanou variaci na téma strašidel a boje se strachem. Jednatřicetiletý kreslíř Vhrsti (vl. jm. Vojtěch Jurík) se výtvarnému umění věnuje od útlého dětství. V mezinárodní soutěži kresleného humoru, kterou pořádal v roce 2006 National Press Club of Canada, získal Vhrsti jako jediný Čech ocenění Certificate of Excellence. Komiks Rybář se objevil ve speciálu italského komiksového magazínu Q International, který vyšel u příležitosti XX. zimních olympijských her TURÍN 2006.... celý text

LunaL.
01.12.2023 5 z 5

Zaciname mit knihy od tohoto autora hodne radi :)

K.A.T.Y
24.06.2022 5 z 5

Příběh, který děti opravdu uklidní. Jednoduchý, ale dostatečně uspokojující pro neklidné dětské hlavičky. Vysvětlení, proč se nebát tmy, je ve výsledku vlastně zcela logické, ale to, že to dětem vysvětlí příběh v knize, v zastoupení malého chlapce a jeho medvídka, má větší váhu, než pouhá slova dospěláka. ;-) Ilustrace tomu dodávají správnou atmosféru a zdůraznění.

EvikU.
14.07.2021 5 z 5

Krásná kniha. Hezky vymyšlené, na začátku knihy její obrázky jsem si tedy říkala, že to snad zavřeme, aby se nezačala bát, ale konec je tak krásně napsaný a nakreslený. Všechno dokonale vysvětlené. Opravdu doporučuji.

hankafor
31.07.2018 5 z 5

Výborná knížka o tom, jak se přestat bát tmy. Pěkné ilustrace.

zupri
26.11.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Krásně, mile a dětsky vysvětleno. Doporučuji všem dětem:-)

TaLu
15.03.2016 5 z 5

Podle mne velmi hezkým způsobem vysvětleno, proč se není třeba bát tmy, když malé děti zalezou do postýlek a v pokojíku se zhase. A Medvídek je také krásným připomenutím, - že s kamarády se i náš strach překonává lépe.

bibi.r
01.09.2014 4 z 5

Tmy se není třeba bát, protože Tma je velmi potřebná. A k čemu, že ji potřebujeme? ... Kniha odpoví.

Vhrsti (p)
česká, 1975
2007  88%Už se nebojím tmy
2008  83%Prázdniny v nebi
2014  73%O Vendulce a drakovi
2013  84%Chci být dospělý
2014  100%Nejdůležitější věc na světě

Kniha Už se nebojím tmy je v