Amélie v Paříži

Amélie v Paříži

Když se objeví možnost strávit celý rok v romantické Paříži na výměnném pobytu, patnáctiletá Sina ani na okamžik nezaváhá. Taky kdo by si nechal ujít takovou příležitost? A když k tomu ještě zjistí, že stejně jako její oblíbená filmová hrdinka Amélie bude bydlet na Montmartru a že syn její dočasné rodiny je opravdu nádherný kluk a ke všemu ještě herec, její nadšení nezná mezí. Kouzelný rok v pařížských uličkách při natáčení filmu může začít!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194397/amelie-v-parizi-194397.jpg 3.266

Alles wegen Amelie - Paris (2013)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

raven2410

Vlastně nevím co o téhle knize napsat. Nezaujala mě. Je pravda, že mě Jean překvapil. Jinak zápletka žádná. Skoro sem u toho usínala. Dalo se ale jinak nic moc.

monikakro

Nevím co k ní říct, dostala jsem ji k Vánocům od rodičů a přečetla během dvou večerů. Na oddech v pohodě ale protože jediný větší román který jsem četla byla kniha: Hvězdy nám nepřáli, tak mi to nevadilo. V ní se člověk neztrácel a nemusel číst kapitolu znovu.
Ale sakra kde je zápletka? OK, všichni si na začátku myslí, (spoilery) že se Sina zamiluje do Rafaela a Jean je překvapí!
Takže jako jednorázová četba dobrý ale jinak asi ne!

MotorkaN
07.11.2016

Od téhle knihy jsem čekala víc. Mnohem víc. Skoro žádná zápletka, nudný příběh a zvláštní postavy. Opravdu nedoporučuji.

Mark2000
25.10.2016

Pokud máte chuť na odlehčenou četbu, tak je tato knížka pro vás to pravé. Čtenáře zavede do kouzelné Paříže a zcela vás pohltí svým dějem. Úžasný odpočinek!!!!!

warca
08.08.2016

Pěkný příběh. Možná trochu předvídatelný a sladký, ale na oddech to pravé :)
Škoda, že měl opravdu tak jednoduchý děj.

katka15
05.07.2015

Dobrý podvečer přeji!
Tuto knihu mám rozečtenou, no dočtu ji do konce, to je v životě ve čtení knih mé pravidlo, že jakoukoli knihu rozečtu, vždy ji dočtu, ať je nudná i ne. Tahle kniha mě nebaví. Už v několika kapitolkách čtu o natáčení filmu, čekala jsem ale od této knihy mnoho lepšího a romantičtějšího. No smůla. Z důvodu slevového kuponu, který by mi propadl, kdybych se nestavila do knihkupectví Academia, jsem si tuto knihu koupila. Smůla no. Každá kniha nezaujme. Mé tvrzení, že každá kniha má něco do sebe, není zcela pravdivé a přesvědčivé. Mimochodem mi je 15, takže v mém věku je zřejmé, že očekávám od této knihy více romantiky, ještě, když se jedná o tak romantickou Paříž. No, nedá se nic dělat. Jiné snad budou lepší.
S pozdravem, Katka

katerina7788
25.04.2015

Knížku jsem také přečetla za pár hodin. Důvod její koupě byl:
- měla jsem rozpočet na knížky a potřebovala jsem za něco utratit poslední drobný
- mám ráda Paříž a knížky zasazené do tohoto města
- četla jsem "Polibek pro Annu" a knížka mě docela bavila

Co jsem od knížky tedy očekávala: Paříž a nějaký nenáročný dívčí románek.. no. Musím souhlasit, že jsem se na 105 straně, kdy se pořád vlastně nic nedělo, usvědčila v tom, že tahle knížka je o ničem. Nebyla tam žádná zajímavá, ani napínavá zápletka. Prostě NIC. Bylo to docela nudné a knížka sama o sobě mi přijde, jako že jí půlka chybí. Jako kdyby dalších 150 stran někde prostě zmizelo. Přijde mi to nedopsané, myslím si, že s tím "o čem" kniha je, se dalo pracovat dále a připsat i nějakou zápletku.
Nehledě na to mě zklamalo, že hlavní hrdinka jela do Francie na celý rok a knížka byla jen o prvních pár dnech...
Čekala jsem více a pokud hledáte knihu, kde je romantika a Paříž, přečtěte si raději "Polibek pro Annu"

sakalik55
12.04.2015

Knihu sem precetla za den, ale ne proto ze bych ji doslova zkltla.Naopak.Kniha me naprosto zklamala, žádná zápletka....jeste ke vsemu blbost- divka co neumi franouzsky, ale vede takovy dialogy a jeste stihne svadet kluky -_-

Red-haired
12.04.2015

Vážně to za to nestojí. Jsem dospělá, ale ráda si přečtu i zábavné dívčí románky, tady to však není o věku, snad ani v těch dvanácti by mě to nebavilo, vždyť to postrádá jakoukoli zápletku! Není tu ani trocha toho humoru, který u náctileté lásky očekávám. Měla to být extrémně oddechová knížka na večer, jenže mě akorát tak extrémně naštvala svou hloupostí.

MíšaK.
14.03.2015

Stejně jako většina hodnotících mě knížka nezaujala. Sice se tady v komentářích dost často objevuje, že holkám kolem 12 - 14 se to líbit bude, ale mě je 12 a opravdu mi na chuť nepřišla. Čekala jsem od toho mnohem více romantiky a hlavně zajímavý děj. Myslela jsem si, že nějaký "zlom" přijde na konci, ale to asi měl být zlom. Taky by to mohlo být delší. A stejně jako tady psala Klaris 99 mi Polibek pro Annu přišel mnohokrát lepší.

verzapadlikova
26.02.2015

Po dočtení jsem byla dost zklamaná. Očekávala jsem mnohem víc. Když už jsem se blížila ke konci (a to myslím opravdu těch 15 stránek před koncem), stále jsem měla pocit, že to nemůže končit, protože by to nešlo ukončit za tak málo stránek, ještě ke všemu, když má kniha 144 stránek. Ale tady konec v podstatě nebyl. Autorka to opravdu pár stránek před koncem prostě usekla, zdá se, že ji to prostě přestalo bavit psát knihu, a tak to ukončila. Hlavní hrdinka se chovala celkem hloupě a té romantiky tam zas tak moc teda nebylo. Za mě teda 3,4 hvězdičky. :)

tinka99
16.12.2014

Neříkám, že byla špatná, ale četla jsem i lepší:-)

en.bee
01.11.2014

Zrovna se chystam číst, jsem na straně 42 a zatím me moc nezaujala, tak uvidíme :)

JaninaHell
14.10.2014

Tuhle knížku jsem si brala s sebou na dovolenou a opravdu jsem se těšila, ale bohužel mě jako mnohé další zklamala. Ze začátku jsem si říkala, že snad ten zlomový bod ještě přijde, ale bohužel.. Čekala jsem mnohem více romantiky. Opravdu je spíš pro mladší čtenáře.

kokolka
27.09.2014

Já se na tuto knihu těšila a zklamala mě. Jak už bylo zmíněno (a mě se to velmi líbilo) byla JEDNODUCHÁ. Bez citů, příběhu. Strohá. Dokonce jsem se nachytala ve chvílích, kdy se mi nechtělo pokračovat ve čtení.

desenjoz
25.09.2014

No jo romantika...:)

26.06.2014

Je to jedna z nejlepších knížek který jsem četla.Doporučuji všem kdo mají rádi romantiku.

spencer
29.05.2014

Moc se mi tahle knížka nelíbila. Celé mi to přišlo takové nerealiztické. Rafael mi přišel takový divný. Myslím že někomu mladšímu by se to klidně líbit mohlo, ale mě tahle knížka vůbec nezaujala.

Klaris 99
18.05.2014

1. Je mi 15 a nelíbilo se mi to, ale pravda, že menším holkám se to líbit může, vždyť jsem taky tak před třemi lety milovala románky.

2.bylo to hrozně krátké, děj se neztačil rozvinout a já marně hledala něco hlubšího, ale děj byl hrozně jednoduchý a téměř bez zápletky.

3. Proč mi všichni přišli divní? Jen Jean mě dostal, ale i tak byl divný(hezky divný). Amélie byla taky daleko od reality, ale nejdivnější ze všech byl Rafael. To jako na konci dolézal. Nebylo to co mi přímo vadilo,ale někdy v rozhodování a naivitě byla ta divnost cítit, ale co každý jsem jiný.

4. Sina neuměla francouzky. Vždyť skoro všemu rozumněla. Autorka sice někdy připomínala, že neví jestli rozumí přesně, aby se neřeklo, ale Sina pak plynule mluvila francouzky a nikdo ji nezastavil, takže co si mám vzít?

5. Co bylo na konci? To byla jako zápletka? No, každopádně jsem se těšila až to zkončí a já začnu číst něco jiného, ale oddech to byl docela příjemný a já jsem vlastně od 150 stránkového dívčího románu ani víc nečekala.

6. Pokud si chce někdo přečíst tuto knihu, jako porovnání s Polibkem pro Annu, tak to nedělejte Anna je 100krát lepší.:D

luciefeix
09.05.2014

být mi tak 10-14let byla bych z knihy nadšená , přišla mi dost jednoduchá

JanaDor
29.03.2014

Je to dívčí román a opravdu vhodný jen pro ně. Nenadchne ani neurazí. Holkám kolem 12-15 let se bude určitě líbit.