Človíček Tom přehled

Človíček Tom https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198108/bmid_clovicek-tom-msY-198108.jpg 4 77 77

Tomovi je jedenáct, Bydlí v karavanu a je většinu času sám. Jeho matka Joss je velmi mladá, chce se bavit a často odjíždí s momentálním přítelem na cesty. Tom se tedy musí o sebe postarat. Jídlo shání v okolních zahradách a dává pozor, aby ho při tom nechytili. Často sní... Sní o rodině, o tátovi, o štěstí… Jednoho dne se mu do života připlete třiadevadesátiletá Madeleine. Toto setkání spustí sled událostí....... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Tom, petit Tom, tout petit homme, Tom , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Človíček Tom. Přihlašte se a napište ho.

Ann98
03.09.2023 5 z 5

Krásný, reálný příběh, který není nikterak upraven, jak kdyby ho napsal sám život. Místy smutné, místy se člověk musí usmívat.
Tom byl zlatý chlapec, co všechno v jedenácti letech dokázal. Kolik v sobě měl starostlivosti a lásky. Ať už o starou cizí paní, její zvířata nebo svoji maminku. Byl velmi vynalézavý, v mnoha situacích si musel poradit sám. Naprosto skvělí byli sousedé cizinci, už jenom ty jejich dialogy stály za to a pokaždé, když se objevili na scéně, jsem věděla, že to těžké téma v knize trošku odlehčí.
Krásné poselství kniha nese. A jsem ráda, že nakonec se všem hrdinům splnil jejich sen o rodině, domově a lásce..

Pisquosus
18.11.2022 2 z 5

Po knize jsem sáhla, protože se dle doporučení shodovala s knihou “Kde zpívají raci”.

Z počátku jsem nabyla dojem, že kniha je ze 30.-40. let minulého století z USA.

Chybělo mi zasazení do doby a místa.

Byla velmi jednoduchá, psaná jako pro dítě. Nic extra zajímavého. Taková povídka přes spaním.

Maanna
11.11.2019 3 z 5

Taková trochu pohádka pro dospělé, kde je na můj vkus příliš nepravděpodobných momentů: žena, která měla dítě ve 13 letech a žije v mobilheimu a přesto není pod dozorem sociálky, téměř dokonale napravený trestanec, změny smýšlení ze dne na den a skoro všichni jsou nakonec příbuzní. Navíc mi tam vadil dost nelogický moment, kdy Madeleine tvrdila, že je ráda, že už doma nebude muset brát prášky jako v nemocnici, protože se bez léků dosud obešla, a o pár stránek později je chyba v tom, jak si doma dávkuje léky, prezentována jako zdroj jejích zdravotních obtíží. Jednotlivé komponenty literárního koktejlu byly celkem fajn, ale dohromady tomu občas chyběla logika a asi i uvěřitelnost.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Človíček Tom v seznamech

v Právě čtených1x

sny francouzská literatura psychologické romány kluci senioři

Autorovy knížky

Barbara Constantine