Supermáma

Supermáma https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195387/supermama-195387.jpg 4 11 5

Jak by bylo krásné mít „Supermámu“, která za nás vyřeší všechny starosti! Malému Kubíkovi, který nastupuje do školky, se tohle přání vyplní. V obchodu se starožitnostmi si totiž jeho maminka koupí starou kabelku, která ji dokáže proměnit v superhrdinku, kdykoli se Kubík ocitne v úzkých. A ve školce často nastanou chvíle, kdy malý chlapec pomoci své maminky využije. Půvabný příběh v krátkých kapitolách vypráví jednoduchým, ale přitom nikoli banálním jazykem o běžných situacích, které mohou nastat ve školce, o síle kamarádství, vzájemné pomoci a rodičovské lásky.... celý text

Bonda
10.09.2023 4 z 5

Neurazí. Veselé. Předává pozitivní hodnoty přátelství a solidarity. Kapka stereotypů. Kapka humoru. Vhodné spíš pro starší školkový věk. Hlavní hrdina a zároveň vypravěč je uvěřitelný a je to chlapeček školkového věku.

dagmar7365
19.09.2017 4 z 5

Mě osobně kniha nenadchla, ani neurazila. Jednoduché příběhy ze života předškoláka s jasně daným scénářem. Pozitivně hodnotím, že byla v knize použita spisovná čeština se srozumitelnou konstrukcí vět, což není kupodivu vždy pravidlem u dětských knih. Stejně jako dobře čitelný font. Taky snaha autorky o integraci zdravotně postižených dětí je plusem ;-) Děti to bavilo, pětiletému synovi ta struktura, že VÍ, že ZASE přiletí na pomoc maminka velmi vyhovovala. Příjemné čtení před spaním.

bibi.r
16.11.2015 3 z 5

Pěkný příběh, krátké kapitoly o školkových dětech pro školkové děti :).
Velmi oceňuji, že mezi Kubíkovými spolužáky je autista, holčička s naslouchátkem a chlapeček na vozíku.

upirek
04.10.2015 5 z 5

Moc pěkná a vtipná knížka! Doporučuji!

JanaDor
28.03.2014 5 z 5

Milá a úsměvná kniha, která moje děti bavila číst. Je určena pro mladší čtenáře od 4.let a je vhodná pro první čtení. V každé kapitole je malé dobrodružství, kde přiletí a pomůže supermáma. Je to vtipně a jednoduše napsáno. Moc hezké.

pro začínající čtenáře

Lucie Sunková
česká, 1974
2015  88%Jak se máš, Eliško?
2019  93%Medvídek Vilda se nenudí
2014  82%Supermáma