JanaDor JanaDor komentáře u knih

Dobrodružství mezi piráty Dobrodružství mezi piráty Mary Pope Osborne

Zatím jsem četla jen tento díl a líbil se mi. Velká písmena, jednoduchý, ale poutavý text, vše co by se mohlo líbit malému čtenáři. Určitě si přečtu i další díly.

22.06.2014 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Kniha se mi líbila. Bavila mě hlavní dvojce svým oťukáváním, sbližováním, vtipnými dialogy a romantickými gesty. A to vše hezky pomalu, s vzrušujícím erotickým jiskřením a s vtipem. Perfektní kniha na letní dovolenou.

22.06.2014 5 z 5

Bílý klaun Bílý klaun Lenka Procházková

Jsem moc ráda, že jsem si tuto útlou, ale svým obsahem velmi výstižnou knihu přečetla. Spousta věcí je zde dopodrobna vysvětlena a podepřena fakty z historie, zákony a citáty. Konečně i já jsem pochopila proč je téma církevní restituce tak ožehavé. Mám pusu dokořán z šoku, co je zde v tomto státě možné. Jediné co mě uklidňuje je, že věřím, že Bůh nehledí na peníze, ale na skutky. Takže každý ať si zpytuje své svědomí a má se na pozoru. Jak se říká, boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Někde ta spravedlnost musí být.
Vážená paní Procházková, děkuji za tuto knihu a za vaši iniciativu ve prospěch obyčejných lidí.

18.06.2014 5 z 5

Danda má hlad Danda má hlad Ivona Březinová

Kniha je určena začínajícím čtenářům. Je psána velkými písmeny, věty jsou jednoduché a krátké. Přesto je příběh napsán poutavě a věřím, že děti bude bavit. Obrázky, které příběh doplňují jsou moc líbivé. K Dandě se všichni chovali moc hezky, jako ke zvířátku. I poučení pro děti z knihy vyplývá. Dobře se z toho dalo pochopit, že čím víc se děti báli těch zlých dětí, tím zlí byli silnější.

12.06.2014 5 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Téma surogátní – náhradní mateřství mě vždy zajímalo. Pro mě ta možnost, že nosím devět měsíců dítě, cítím ho, je se mnou a pak se ho vzdám, je nepředstavitelná. Ale zase mít své biologické dítě je nádherná příležitost pro tu druhou stranu. Velice ošemetné téma do kterého se autorka pustila. Byla jsem na knihu zvědavá a totálně mě překvapila. Dostala mě tak jak dlouho žádná. Jsem citlivka, takže vám musí být jasné, že mi i slza ukápla. Silný příběh, který stojí za přečtení. V hlavě ho budu mít dlouho. Kniha se dobře četla, chvílemi jsem ji musela odložit, abych to vše vstřebala. Autorce se velmi barvitě podařilo vykreslit duši ženy matky z více pohledů. Chtěla jsem oběma pomoct. Nejraději bych jedné dítě nechala a druhé dala dítě z děcáku, které má právo také vyrůstat v milující rodině. Ale situace nebývá jen černobílá. Vřele doporučuji.

11.06.2014 5 z 5

Hologram pro krále Hologram pro krále Dave Eggers

Velmi zajímavý příběh s ještě zajímavějším a nečekaným koncem. Nechala jsem se unášet na vlně klidného vyprávění o muži, který bilancuje svůj život. Kniha je napsána skvěle. Ale konec mě trochu zklamal. Chtěla jsem, aby hlavní hrdina udělal cokoli v dobrém smyslu. Co by ho z toho nejistého stárnoucího chlapa přeměnilo na normálního muže, který má rád život.Nevšední sonda do mužského světa. Ráda jsem si ji přečetla, ale že by to bylo tak úchvatné, jak jsem četla v upoutávkách na knihu… to mi nepřišlo. Hezká kniha.

10.06.2014 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Právě jsem dočetla tuto nádhernou oddychovku po které jsem dlouho prahla. Chtěla jsem něco jemně zamilovaného, jemně tajemného a super čtivého. Tohle vše mi kniha splnila a navíc jsem dostala neotřelý a zajímavý příběh se sny. Každý má sny, ať už si je pamatuje nebo ne, prostě tu jsou. A to je základ příběhu. Být ve snu, cítit ho, vše si pamatovat a dokázat ho ovlivnit.

04.06.2014 4 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Děti poseroutka baví a chtějí další díly. No jasně, že je baví, když je z větší části vtipně ilustrovaná. I já jsem ji měla za necelé dvě hodiny přečtenou a to má 217 stran. Text je jednoduchý a píše ji sám malý kluk Gregory. Chování Gregoryho bylo někdy dětsky sobecké – to je v pohodě, ale mohlo z toho pramenit větší poučení, které mi tam chybělo. Ale to by možná už ty nečtecí děti nebavilo. To je těžké říct, co je lepší. Děti jsou rozdílné – to je logické. A tak docházím k závěru, že je fajn, že jsou i knihy tohoto typu, které s pomocí obrázku podněcují dětskou fantazii.

02.06.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Úžasný příběh. To si musíte přečíst, abyste pochopili, proč jsem tak nadšená. Kniha je napsána velmi čtivě. Dobře jsou propracované hlavní postavy, které se postupně odkrývají a na konci se dozvíte spoustu věcí, které by jste do nich na začátku nikdy neřekli. V příběhu se objeví i láska, která je jemná, čistá a nápomocná. Protipól světa, ve kterém Josie žije. Je to jako v životě. Mnoho věcí Josie tajila. Lhala, aby své bližní ochránila. A přitom, kdyby pravda vyšla najevo hned na začátku, tolik trápení by si ušetřila. A jak to s Josie dopadne? Dokáže se vymanit z matčina vlivu, z jejího prostředí? Radím přečtěte si tato potrhaná křídla a dozvíte se, zda-li vzlétnou.

01.06.2014 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Mě se to líbilo, je to další vlna dobrodružství na ochranu Olympu a Percyho mám ráda. Jen bych doporučila těm lidem, co mají tyto knihy za opad, ať je nečtou. Prostě to není čtivo pro ně, každému se líbí něco jiného, což je dobře....

31.05.2014 5 z 5

Od pondělí do pátku Od pondělí do pátku Jana Vašáková

Chci, aby bylo jídlo zdravé, ale přitom aby dětem chutnalo. Na mateřské bylo spoustu času na vaření. Ale jak jsem se vrátila do práce, opravdu jsem začala plánovat dopředu, abych věděla co dobrého nakoupit na rychlou večeři. S radostí jsem u nás doma přivítala knihu kuchařku s pod titulem Rychlé večeře do třiceti minut. Mimochodem kuchařku jako osobu bych přivítala ještě raději, ale o tom si mohu zdát jenom ve snu. Škoda:)
Mnoho receptů znám, ale jsou obměněny, takže je ráda vyzkouším dle této kuchařky. A ty co se mi nelíbí, tak je to spíše proto, že je nemám ráda. Nikdy neuvařím špenátový krém a to díky kuchařkám ze školy, které mi ho, když jsem byla malá nutily. Takže to je můj problém. Kniha splňuje své heslo a to vařit jednoduše, rychle a vtipně. K tomu je kvalitně provedena. Vřele doporučuji.

29.05.2014 5 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Jaime Reed

Kniha se dobře četla a i když jsem tušila, jak to dopadne, tak mě to bavilo. Možná i díky ironii a nadhledu hlavní hrdinky, která měla trefné hlášky :) ráda si přečtu další díl a jako oddechovka to bylo fajn. Myslím, že se to bude líbit spíše náctiletým, ale i ti starší, kteří mají rádi romantickou fantasy nebudou zklamáni.

26.05.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Líbilo se mi to! Moc! Všechny tři díly! Konec byl pro mě dobře promyšlený, patřil k Tris, taková byla. Je z toho cítit naděje. Jsem ráda, že celou trilogii mám doma. Určitě si ji někdy zase přečtu. Opravdu povedené.

22.05.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Jupí!!! Druhý díl je stejně suprový jako první. Opravdu mám velkou radost, že i tento díl si zachoval čtivost a napětí. Myslím si, že až dočtu tuto trilogii, tak další týden budu dohánět spánkový deficit a budu jako medvěd v zimě. No jo, když já chci vědět jak to dopadne. Já už chci číst další díl. Pomoc. Jsem závislá na této povstalecké trilogii:)

15.05.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Wow!!! Tak to byla bomba! Úžasně čtivé, napínavé s jemným nádechem romantiky – jsem nadšená. Tušila jsem podle ohlasů, že se mi to bude líbit. Přeci jen je kniha vydaná v roce 2012 a já jsem měla možnost si přečíst různé komentáře. Ale znáte to, kniha působí na každého jinak. A tak jsem byla velmi zvědavá na sebe a je to přesně pro mě. Óóó, jaké mám štěstí, že mám všechny tři díly doma a můžu se zrovna začíst do dalšího.

11.05.2014 5 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

První díl z trilogie dočten a musím říct, že si autor zvolil zajímavé téma. Hlavní linka příběhu je, že zlé stíny se chtějí něčeho zmocnit. Ráda si přečtu další díly, i díky zvědavosti jak to vše dopadne. Ale že bych tím byla vyloženě nadšená, to zas ne. Je to u mě průměr, ani super ani zklamání. Ale jako oddechovka příjemné čtení.

10.05.2014 3 z 5

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Moje desetiletá dcera ji četla jako první a byla nadšená. Velmi rychle ji přelouskala, přestože má 336 stran, čemuž se teď nedivím. Kniha je psaná formou deníku, takže stránka obsahuje o moc méně textu než obvykle a je prokládána obrázky, které příběh vesele a hezky doplňují. Musím uznat, že mě to taky bavilo číst. Je to vtipně a takovou povídavou formou napsáno, že jsem měla pocit jakoby dívka seděla vedle mě a vyprávěla mi to. Opravdu moc vydařené. Není to asi žádný literární skvost, ale kniha u které se děti pobaví, zaujme je a snad je i přitáhne ke čtení.

06.05.2014 5 z 5

Královi psi Královi psi Martin Jensen

Tato kniha mě nenadchla, ale ani nezklamala. Pro mě to byl lepší průměr. Četla se dobře, není nudná, ale ze staré Anglie jsou i složitá jména, která mi dělala problém a pletla jsem si je. A tak jsem se někdy v příběhu ztratila, musela se vrátit, přečíst si o koho se jedná, aby mi to dávalo smysl. To mi asi nejvíc ztěžovalo čtení. Jinak příběh je zajímavý a mám ráda tento druh detektivek. Kde se vrah hledá pomocí bystrého rozumu a důvtipu.

04.05.2014 3 z 5

Květy temnoty Květy temnoty Aharon Appelfeld

Čtivá, nádherná, ale smutná kniha. Kdo by také o válce psal vesele? Válka a smutek jdou spolu ruka v ruce. A co teprve, když je to napsáno z pohledu jedenáctiletého kluka Huga, který je žid a musí se schovávat. Ptá se, co špatného udělali židé, že je ostatní zabijí jen proto, že jimi jsou? To je otázka nad kterou jsem po celou knihu přemýšlela s Hugem.

02.05.2014 5 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

Téma je to bez debat zajimavé a dobře napsané, ale od příběhu jsem čekala více.

29.04.2014 4 z 5