Křivopřísežník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Netypický historický román s detektivní zápletkou, v němž se barvitě zpřítomňují skutečné události z anglických dějin. Na pozadí svižně podaného příběhu zřetelně vystupují rozdíly mezi životem v moderně zjemnělé kultuře a šťavnatou surovostí středověku. Jistou syrovost a krvežíznivost plynoucí z doby a prostředí vyrovnává Jensenův snad až rabelaisovský smysl pro humor a všemožné lidské slabosti. Po Králových psech i Křivopřísežník přináší bohatý a plnokrevný obraz doby, kdy se zabíjelo málem na potkání a jako důkaz neviny platilo slovo přísežníků. I v Křivopřísež­níkovi se setkáváme s pestrou čtveřicí: dánským králem Knutem, iluminátorem Winstonem, thénem Halfdanem a hostinskou Alfildou. V roce 1016 se vydá čtyřicet saských mužů v čele s Uthredem, jarlem z Northumbrie, do městečka Wiheal, kde se mají v míru setkat s králem Knutem. V okamžiku, kdy vstoupí do síně, v níž mají uzavřít dohodu, je však čeká brutální poprava. Tento zločin ohrozí mír, neboť si mnozí lidé myslí, že za krvavou lázní stál sám král. Lze mu ještě věřit? Kdo za vraždou stojí? Winston s Halfdanem však tráví čas v Oxfordu. Halfdan by se rád vydal zase na cestu, ovšem Winston se k jeho nelibosti nechce vzdát Alfildiny náruče a nenaláká ho ani vyhlídka iluminovat spis pro klášter v Peterborough, který by mu jistě vynesl slušný obnos. Nakonec se ale tím směrem musí vydat na přání krále Knuta. Mají za úkol zjistit, co se na severu Anglie děje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198109/big_kong-knud-krivopriseznik-MpZ-198109.jpg 3.834
Série:

Kong Knud 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Plus
Originální název:

Edbryder, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Křivopřísežník

aNGie5
23.11.2021

Skvělé čtení pro milovníky historických detektivek

TeaPeter
10.03.2020

Pěkné pokračování. Činy a pohnutky mi občas přišly... no řekněme obtížně pochopitelné, ale asi dobově věrné. Konec se opět rozhodl dobově. Zřejmě slovo duchovního mělo v raném křesťanství na "sever od Alp" nečekanou sílu a vážnost.


Alma-Nacida
18.03.2019

Minule jsem půl hvězdy přidala a dnes cítím, že ji můžu s klidným svědomím ubrat. A ten závěr se jmény, to už je snad trochu příliš neuvěřitelné. Kdyby se to odehrávalo v českém prostředí a podezřelí se jmenovali Záboj a Mlhoš, tak by se jako neodhalilo lautr nic? ;-)

adam5955
09.05.2018

Kniha se cetla dobre. Zapletka, dej i vyusteni zajimave. Historicke pozadi hezky dovysvetleno, moc dobre. Jmena se trochu motala, ale to se obcas stava, bohuzel to trosku ubiralo na spadu knihy. Ale rozhodne jdu do dalsi knihy od tohoto autora

woodward
16.07.2017

Překlad je děsnej, a je to škoda. Ale příběhy i background doby, do níž jsou Jensenovy detektivky zasazené, včetně autorových vysvětlujících komentářů o skutečném historickém pozadí - to je opravdu kvalita. Už se těším na třetí knihu.

Vojslava
05.04.2016

Rozběh historie pomalejší, až do konce se mi pletla jména a několik problematických přestoupení Desatera pátera Browna celkový dojem snižovalo... Rozřešit vraždu tak, že si uvědomím jmennou analogii a následuje čestné přiznání, to je malilinko laciné, ale budiž, do tramvaje a metra vhodná četba...

vincek1
02.04.2015

Kniha přečtena i přes obvyklý zmatek způsobený jmény, která se obtížně čtou a navíc v příběhu se dost, díky tomu, pletou postavy. Občas jsem se musel vrátit, abych zachytil nit příběhu a věděl kdo je "náš" a kdo "cizí". Jako detektivka mi příběh ani nepřipadal. Možná je to tím, že jsem ovlivněn knihami p. Vondrušky, Sansoma, Tremayna a dalších.

Galadwen
11.09.2014

Celkem zajímavý příběh, ovšem hlavně v první polovině jsem se dost ztrácela v množství divných a tak nějak podobných jmen a osoby se mi pletly, což je u detektivky trochu na závadu. Poněkud rušivý je také překlad přecházející bez zjevného důvodu ze spisovného do hovorového jazyka v přímých řečech i mimo ně (v hlavní části vyprávěné ichformou), bez ohledu na sociální status mluvčího. .

1