Babička, kuře a Drnditonda

S kuřetem je život hned veselejší. Nevěříte? Zeptejte se Drnditondy! Tenhle stydlivý popleta má totiž kuře rovnou za nejlepšího kamaráda. A tak by vám mohl vyprávět o tom, jak jeho opeřený parťák sype z rukávu jednu bláznivinu za druhou a kolik dobrodružství už spolu díky tomu zažili. Učí se čarovat, sledují Yuttiho, největšího lenocha na světě, léčí se ze salámové chřipky a vůbec dělají všechno, co je zrovna napadne. A když se k nim přidá ještě tak trochu potrhlá kamarádka Mája, je o zábavu postaráno. Jestli se chcete přidat, stačí se začíst....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195180/big_babicka-kure-a-drnditonda-2zu-195180.jpg 4.512
Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Oma, Huhn und Kümmelfritz, 2012

Kniha Babička, kuře a Drnditonda

Jiřina18
09.02.2020

Četla jsem tuhle knihu mé vnučce a moc se jí líbila. Nejvíc jak kuře čarovalo ????. A nejraději by ji četla pořád dokola

Alwiel
26.07.2016

Pracuji v malé knihovně na malém městě a pro realizaci dětské čtenářské soutěže jsem načítala několik desítek dětských knížek, převážně novinky z našeho fondu. A musím říct, že tato kniha je jedna z nejlepších, co jsem v posledních pár letech četla.Zábavná a milá. Prostě vřele doporučuji. Nechápu, jak mohla skončit na pultech Levných knih, ale díky tomu jsme mohla zakoupit několik výtisků a podarovat tak přátele :)

LenkaKT
15.02.2016

"Víš, maminko, ty jiný knížky nejsou špatný, ale já mám rád knihy, kde hned od začátku mluví kuře!"

Skvělá kniha pro sedmiletého kluka, který už opovrhl kdejakým prvním čtením. Ale babička, kuře a Drnditonda ho chytili, přimáčkli mu čenich do knihy a poprvé v životě čte. A protože čte nahlas, my ostatní se báječně bavíme. Laskavost, rošťáctví i mravní zásady v dokonalém poměru.

JanaDor
25.06.2014

Milé příběhy o Tondovi, jeho kuřeti a velmi vitální a nápadité babičce. Je to pohádkové dobrodružství, u kterého musíte v hlavě vypnout cuplík s realitou a nechat běžet jen fantazii. A to děti mají rády. Komu by se nelíbilo kuře, které čaruje nebo založí detektivní kancelář?