Bílá jako sníh, rudá jako krev

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Leo je šestnáctiletý kluk jako každý jiný: rád se poflakuje s kamarády, hraje fotbal, prohání se na mopedu a žije v dokonalé symbióze se svým iPodem. Dlouhé školní hodiny by nejraději vymazal a učitele vidí jako živočišný druh, v jehož brzké vyhynutí nepřestává doufat. Takže když přijde nový supl na dějepis a filozofii, Leo ho přivítá pořádnou dávkou cynismu a nasliněných kuliček. Ale zdá se, že tenhle mladý profesor je mezi ostatními vyučujícími nečekanou raritou. Když přednáší, dokáže všechny strhnout, často zabrouzdá mimo osnovy a každým slovem nenápadně pobízí své žáky, aby žili naplno a šli za svými sny. A Leo jeden velký sen má – jmenuje se Beatrice, nejhezčí holka ve škole. Beatrice je ztělesněním vášně, její rudé vlasy září na miliony světelných let a jediný její pohled Leovi otevírá brány ráje… Ale než Beatrice vůbec zjistí, že ji někdo miluje tak, jak ani Dante Alighieri nemohl milovat, onemocní leukémií. Leo si poprvé v životě klade otázky, na které nenajde odpověď na internetu, ale musí se s nimi vypořádat sám, a vydává se bojovat za svůj sen. Pochopí nakonec, že sny neumírají, a najde sílu věřit v něco většího, než je on sám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202015/big_bila-jako-snih-ruda-jako-krev-202015.jpg 3.9234
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Jota
Originální název:

Bianca come il latte, rossa come il sangue, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Bílá jako sníh, rudá jako krev

simca9342
27. ledna

Román o tom, co všechno je dospívání a těžkém životě teen kluka. Leo rad hraje fotbal, poslouchá hudbu a školu s profesory , kteří na ni učí by jako jiný každý kluk v jeho věku nejraději hodil do vzduchu. Své učitele popisuje černým humorem a přemýšlí o tom do čeho nebo koho se asi proměnili v minulém životě. Je zabouchnutý do jedné holky, která ale onemocní velmi vážnou nemocí. Vyrovnají se s tím oba dva ?

Deena_
17.11.2021

Ani nenadchla a ani neurazila. Je to na mě asi už moc pubertální čtení. Leo je kluk který neví co chce a někdy bych mu dala facku za to jeho chování. :D


Munchkin451
30.06.2021

Nejen pro náctileté :)

Aprilek
19.09.2020

Kniha, která v člověku zanechá stopu.

Maanna
24.08.2020

Kniha popisující dospívání obyčejného puberťáka v neobyčejné životní situaci. Zejména to pubertální sebestředné vnímání se autorovi, myslím, moc povedlo - místy byl Leo opravdu na pár přes ústa. Bavilo mě i sledovat jeho proměnu, včetně toho, že nebyla úplně plynulá. Nešlo o jednorázové prozření, ale jen o momenty, z nichž se Leo zase snadno vracel do těžké puberty. Na začátku je tu kluk, který má představu, že své milé dá krev a tím se vše vyřeší, na konci je někdo, kdo vlastně často neví, co se životem, ale je mnohem otevřenější vnímat druhé. Jen mi trochu vadilo to maximálně chápavé okolí, které úplně realisticky nepůsobilo.

JitulHa
19.08.2020

Celé vyprávění, je vlastně jakýsi deník, na jehož stránkách hlavní protagonista Leo rozvíjí svůj příběh. Z jeho slov a chování se nemůžete ubránit pocitu, že příběh je souhrnem vět, v nichž si vylévá srdce jeden mladistvý chlapec. Tím chci říci, že se autorovi povedlo vžít se do svého hrdiny a příběhu to vážně prospělo.
Nelze tady mluvit o nějakém přehnaně napínavém ději a akcí nabitém příběhu, jeho parketou jsou jednoduše emoce... (více v záložce recenze).

Knihomolka506
07.06.2020

(+ SPOILER) Co vše se může stát , když se životem a školou zoufalý mladý fotbalista zamiluje do holky, která kvůli nevyléčitelné nemoci brzy odejde? Pardon za upřímnost, ale zkuste si odpovědět sami : dá se vyrovnat s náročnou nemocí, která má na svědomí "chemo"? Já mám odpověď už dávno.

blackoutzuzi
11.05.2020

Autor si nádherně hraje se slovy a vytváří tak skvostné myšlenky, že kdybych si je všechny měla vypisovat, tak mi upadne ruka. Bílá jako sníh, rudá jako krev je jednou z těch knih, ke kterým se v budoucnu rozhodně vrátím. Ukrývá v sobě tolik krásných myšlenek! Není ani tak o rakovině, jako o lásce, údělu dospívání, smyslu života a snech. Za mě tuto knihu jednoznačně doporučuji!

1