Ocelové léto

Ocelové léto https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210763/bmid_ocelove-leto-kiU-210763.jpg 2 34 14

Čtrnáctileté nerozlučné kamarádky Anna a Francesca stojí na prahu dospělosti a už teď svou dráždivou krásou a sebejistotou pletou hlavu všem mužům v okolí. Jenže dospívání v bytovce v průmyslovém městě Piombinu má do idyly daleko. . Anna a Francesca si ji představují spolu, daleko od rodičů a všudypřítomné frustrace. Když však do jejich vztahu vstoupí láska, zdánlivě neotřesitelné přátelství dostává první trhliny…... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Motto

Acciaio , 2012

silvinka12
silvinka12
25.08.2019 3 z 5

Tahle kniha má v sobě toho tolik špatného, až je z toho i celkem dobrá kniha. Je to zvláštní, ale kniha má trošku něco do sebe. Není to typický příběh, kdy hlavní postavy, které si nějak zvlášť neoblíbíte (stejně jako já) neprožívají zrovna dokonalé léto na dokonalém místě. Kniha se snaží být realistická (i když někdy mi to přišlo až moc přitažené za vlasy) a není takovou tou sladkou romantickou oddechovkou na letní večery. Hrdinky Anna a Francesca se sice chovají jako namyšlené nány, ale nemají to v životě jednoduché. Obě měly rodinné problémy (i když trochu nechápu proč v obou rodinách byli otcové tak strašní a matky se o své děti zase nějak zvlášť nezajímaly) a život v ne zrovna krásném městě s těžkým průmyslem nemůže být nejrůžovější.
Od knihy jsem čekala něco úplně jiného, ale i tak jsem byla celkem spokojena.

Hania932
Hania932
10.02.2019 2 z 5

O knížce jsem měla velká očekávání, ale boužel mě kniha celkem zklamala. Děj vypadal zajímavě, ale autorka to špatně napsala. Děj byl hodně chaotický, každou chvíli se tam střídali postavy, takže jsem někdy nevěděla kdo zrovno v té části vystupuje. Některé části se mi líbili a některé zase ne. Postavy mi moc nesedli, protože autorka ani pořádně postavy nepopsala. Ze začátku to bylo trošku úchylné. Hlavní postavy bylo takové fifleny, které si mysleli, že jim patří celý svět. Chovaly se namyšleně a povýšeně. Konec to docela zachránil. Ale upřímně jsem čekala, že kniha bude lepší. Konec autorka mohla více rozepsat.

Vendula39
Vendula39
01.01.2019 4 z 5

Jak jsem vzala knihu do rukou a přečetla pár stránek, byla docela nudná. Ale ke konci se tam i něco dělo. Pro mě průměrná knížka.

Esmeralda168
Esmeralda168
07.09.2017 2 z 5

Ze začátku mě to docela bavilo, pak jsem se ztrácela ve spoustě postav, ke konci už byla kniha čím dál depresivnější. Chápu, že ta ocenění získala autorka asi hlavně za to, že napsala knihu o tom, jak vypadá život v nižší sociální vrstvě, které se asi většina autorů jinak vyhýbá. Že kniha bude drsná, jsem čekala, ale překvapila mě v ní jedna věc - připadalo mi, že obě zmiňované matky se ke svým dětem chovaly tak nějak stroze, jako k cizím. / K synovi při rozhovoru - "tvoje sestra", k manželovi " tvůj syn." Jako by ona nebyla jejich matkou./ Holkám bylo třináct a mámy se o ně vůbec nezajímaly. Ale třeba je to v Itálii běžný způsob výchovy. Nevím.

Anette Abeja
Anette Abeja
16.11.2016 4 z 5

Kniha byla zajímavá, docela mě překvapil její konec - Alessia mi bylo prostě líto.

HannaFuchs
HannaFuchs
05.03.2016 2 z 5

Dost drsná knížka opravdové reality...

Knihomolice
Knihomolice
04.01.2016

Mě se kniha moc líbila až na to, že tam zabil alessia

--nora--
--nora--
17.07.2015

spoiler to vážně musela zabít alessia!?

SáraV.
SáraV.
07.05.2015 2 z 5

Pořád si lámu hlavu s tím, jak takhle nečitelná a nezáživná kniha mohla získat tolik ocenění:/. Mě teda nijak nenadchla, pořád jsem se ztrácela v tom, o kom je zrovna řeč... Pro mě docela zklamání:/.

18.12.2014 5 z 5

V te knize ji snad jen testoviny: D

17.12.2014 5 z 5

Kniha teda nic moc, a ztracela jsem se v tom, o kom to prave vypravi-

warca
warca
01.10.2014 2 z 5

Kniha mě nezaujala a celkem mě i nudila :( až ten konec byl celkem dobrý :) Jinak jsem se trochou ztrácela, kdo zrovna mluví

muffkrcma9
muffkrcma9
04.09.2014

Člověk by si myslel, že u zajive knížky bude i zajímavý konec… kdyby tak… končilo to nudne… nic se nestalo, bez konce by byla tahle knížka vážně dobrá…

JanaDor
JanaDor
14.08.2014 3 z 5

U téhle knihy jsem se svým odhadem parádně sekla. Myslela jsem, že si přečtu klasický dívčí román na léto. Kde se dvě kamarádky pohádají o kluka a poté se usmíří. Ale dostala jsem vážný příběh o dospívání, který se odehrává na pozadí tvrdé reality malého upadajícího městečka v Itálii. Autorčin styl je strohý a pro mě neosobní. Popisuje život ve čtvrti, kde většina lidí tvrdě pracuje v místních ocelárnách. Celkově to vyznívá smutně. Přesto, že se tam staly velmi nepříjemné události, působilo to na mě odměřeně a nijak jsem to neprožívala. Což je u mě co říct, často mi slza nad knihou ukápne. Ale tady mě to nechalo klidným.Obsahově se mi to líbilo, postavy byly vykresleny taky dobře, ale stylem mě to moc nebavilo.

italská literatura Itálie společenské romány

Silvia Avallone