jana277 jana277 komentáře u knih

Aby som dala prečítanej knihe všetky hviezdičky, musí ma naozaj veľmi zaujať. A to sa stalo. Zo začiatku som si musela zvyknúť na spôsob podania formou listov, viac postáv. Vojna a povojnové obdobie býva ťažká, smutná téma, ale podanie autoriek bolo pre mňa pohladením. Celou knihou sa prelína príjemný anglický humor, priateľstvo, porozumenie, láska k literatúre.

19.11.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Po knihe som siahla náhodne, mala som potrebu zmeniť žáner. Milá, príjemná, úsmevná, oddychová kniha.

19.11.2023 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Po rokoch som opäť čítala a názor som nezmenila. Príjemné, oddychové, úsmevné čítanie.

21.10.2020

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tomuto žánru sa vyhýbam, pretože vo mne vyvoláva hrôzostrašné pocity, akoby som zažila vojnové utrpenie. Napriek tomu som sa do nej pustila. Bola krásna, bola smutná. Ľudia zažili v koncentrákoch toľko utrpenia, že to žiadna kniha nedokáže reálne popísať. Dávam ju kolovať medzi kamarátmi.

13.08.2019 5 z 5

Posol Posol Neal Shusterman

(SPOILER) Prvé dva diely boli výborné, tretí ma až tak nezaujal. Dáko to skončiť muselo. Návrat klasickej smrti pre ľudstvo sa dal očakávať. A na poslednej strane rozprávkový happy end...
Som rada, že sa mi trilógia dostala do rúk. Celkovo hodnotím tému ako veľmi zaujímavú, dobre spracovanú.
Trochu ( vlastne dosť ) sa pozastavujem nad žánrovým zaradením ako literatúra pre deti a mládež.

30.12.2020 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Krásna kniha, výborný námet, ktorý vedie k zamysleniu, aký iný by mohol byť náš život, keby...

18.08.2021 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Knihu som dostala so slovami, že ju možno odložím, keďže je to fantasy. Ale zaujala ma hneď od prvých strán. S obdobnou témou som sa ešte nestretla. Bolo to veľmi príjemne strávené večerné čítanie.

13.12.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha je napísaná pre mňa veľmi čítavým štýlom, dobrá zápletka, dlho odhadujete, kto za tým všetkých je. Odporúčam.

27.03.2020 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Výborná kniha, preto sa mi nevrátila a viac som ju v kníhkupectve nezohnala.

15.01.2017 5 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Veľmi príjemné čítanie, bez zbytočných prázdnych slov, opisov. Stále sa niečo deje. Trošku ma pobavilo, ako úžasne vyriešila 2 prípady za pár dní, ale Ballardová sa popisuje ako systematický detektív, ktorý nič neprehliadne, pracuje nad rámec povinností, takže...

19.09.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Dánovská klasika. Príjemné čítanie. Aj napriek tomu,že som správne odhadla vraha už na začiatku, bola som zvedavá na každú stránku. "Nahnevalo" ma nadhodenie návnady,teším sa,čo sa z toho vykľuje v ďalšej knihe

11.07.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nesbo z iného súdka... Tak ako Mackbeth. No ten ma neoslovil a túto knihu som si vychutnala.
Od začiatku vieme, že hlavný hrdina sa nezastaví pred klamstvom, zlom, vraždou, keď ide o rodinu, záchranu brata, čo sa prelína celým dejom. Roy nemá problém rozporcovať človeka, detailne naplánovať vraždu, zahladiť stopy, pohotovo sa vynájsť. Spisovateľ ho ale vykresli tak, že mu fandíme a má naše sympatie. Veď je pracovitý, spoľahlivý, priamy, v mnohom čestný...
V reálnom svete by som takého vraždiaceho sympaťáka určite nechcela stretnúť.

26.03.2021 4 z 5

Inštitúcia Inštitúcia Stephen King

Po "starom" Kingovi prečítané po rokoch niečo z jeho novšej tvorby a veľká spokojnosť.
Mrazivá myšlienka, ako by boli dospeláci schopní zneužiť deti určite nemá ďaleko od reality. Deje sa to dnes. Síce sa nevyužíva ich mozgový potenciál, ale deti zneužívané sú...

11.03.2021 4 z 5

To To Stephen King

Neodradil ma počet strán, do knihy som sa pustila. Dočítala som do tretiny a moje zhrnutie jedným slovom - trápenie. Veľa postáv, prelínanie dejov, rozvláčne, veľa zbytočných slov. Vzdala som to.

01.02.2021

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha ma sklamala. Je rozvláčna, veľa zbytočných opisov, bez spádu. Mala som problém ju dočítať.

27.03.2020 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Boj o život, pekne vykreslená sila lásky, následne moja potreba zamyslieť sa nad plynúcimi minútami života.

16.01.2020 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Opäť krásne pohladenie od Backmana.

11.10.2017 5 z 5

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Po 30-tich rokoch opäť čítam. Bavím sa, smejem sa, hladím dušu.

25.06.2017 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po prvej časti som sa donútila k prestávke a čítať niečo iné. No bolo to rýchle, lebo som sa tešila na tento 2.diel. Nesklamal! Pútavý námet, písané veľmi čtivým spôsobom, veľa pravdy o ľudskom charaktere, je sa nad čím zamyslieť. Záver knihy ma vedie k veľkej nedočkavosti a chuti sa pustiť do 3.dielu, ale skúsim to vydržať do vianočného relaxu.
V predchádzajúcom komentári sa píše, že kniha je určená hlavne mladším čitateľom. Som o dáku desiatku staršia ako pisateľ a radím zatiaľ 2 diely z tejto trilógie medzi knihy, ktoré stojí za to prečítať. Nepatria medzi žánre, ktoré čítam, ale obohatili ma.

22.12.2020 5 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Dočítavam. Cca po 120. stranu som sa trápila, strácala, potom sa začal dej spájať a kniha ma pohltila.
Pri niektorých knihách mávam živé predstavy, táto je jedna z nich. Môže by výborným pokladom na filmové spracovanie. Určite si prečítam od autorov aj niečo iné.

16.01.2020 5 z 5