jana277 jana277 komentáře u knih

Voľný pád Voľný pád Sandra Brown

Sandru Brown čítam, keď už nemám čo čítať. Námety fajn, ale tá romantika...

26.04.2024 2 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Silný príbeh, ale číta sa ťažko, je podaný nevypísaným, "neotesaným" jazykom.

26.04.2024 2 z 5

Triaška Triaška Allie Reynolds

Veľmi dobre napísaná kniha, dej postupne gradoval. Viem si predstaviť podľa nej natočený výborný film.

25.04.2024 5 z 5

Požierač Požierač Roman Kulich

Do knihy som sa začítala, zaujala a ako obyvateľka ZA som si hneď predstavovala miesta. S pribúdajúcimi vraždami som si hovorila, že už stačilo. A záver? Za mňa poriadny úlet fantázie autora. Ale určite si ešte niečo od neho prečítam.

12.02.2024 2 z 5

Obyčajná tvár Obyčajná tvár Raquel Jaramillo

Kniha vybraná omylom, z police pre mládež.
Krásny omyl. Smutné, veselé, kruté, dojímavé... Príbeh pohladí.

12.02.2024 5 z 5

Na konci mlčení Na konci mlčení Charlotte Link

Načo toľko zavraždených? Zmiznutú dcéru nebudeme hlásiť? Chorý psychoterapeut má šancu byť veleúspešný?... Pri čítaní som sa dosť často zamýšľala na obdobnými situáciami, ktorými je román pretkaný a ktoré poukazovali na nedotiahnutosť, až naivnosť. Ale ak by som sa nezamýšľala, tak docela fajn psychologický román.

Sklený zámok Sklený zámok Jeannette Walls

Láska a krutosť rodičov bez hraníc. Trochu naivné veriť, že ak niekto vyrastá za takýchto podmienok dokáže v dospelosti funkčne žiť.

Štyridsať pravidiel lásky Štyridsať pravidiel lásky Elif Shafak

Do polovice knihy nadšenie a hladenie duše, no postupne poľavovalo. Veľa životného múdra.

Jazvy Jazvy Jørn Lier Horst

Žiadne krvavé vraždenie s detailnými opismi, ale príjemný detektívny príbeh. Kniha sa čítala dobre. Kto sa previnil fyzicky na Samante mi bolo jasné hneď, ale ostatná minulosť sa odkrývala postupne.

02.12.2023 4 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Po dočítaní poslednej knihy od autora, kde som sa trochu strácala sa mi do tohto diela nechcelo.
Dve prekvapenia: 1. úplne iný žáner, zhodnotila by som ako rozprávka pre dospelých, 2. určite by som neodhadla, že to písal Forsyth, skôr, že ju len podpísal.

30.11.2023 3 z 5

Zoznam smrti Zoznam smrti Frederick Forsyth

Myšlienka zaujímavá, ale veľa dejových línií, niekedy sm sa strácala v postavách.

30.11.2023 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Po knihe som siahla náhodne, mala som potrebu zmeniť žáner. Milá, príjemná, úsmevná, oddychová kniha.

19.11.2023 5 z 5

Čakala som trochu viac humoru. Zo psieho živova ma určite viac pobavil Frýbovej Robin.

19.11.2023 3 z 5

Aby som dala prečítanej knihe všetky hviezdičky, musí ma naozaj veľmi zaujať. A to sa stalo. Zo začiatku som si musela zvyknúť na spôsob podania formou listov, viac postáv. Vojna a povojnové obdobie býva ťažká, smutná téma, ale podanie autoriek bolo pre mňa pohladením. Celou knihou sa prelína príjemný anglický humor, priateľstvo, porozumenie, láska k literatúre.

19.11.2023 5 z 5

Polícia v rukách mafie Polícia v rukách mafie Peter Šloser

1. kniha od autora, po dočítaní som ju hneď posunula mužovi. Určitie nie fikcia. Ak je z obsahu aj len 10% pravdy, tak je mi z reality na nič.

24.09.2023 4 z 5

Ostrov Camino Ostrov Camino John Grisham

Nečakala som bombovú knihu, takže dej nesklamal. Oddychové čítanie, bez vrážd, napätia..

04.08.2023 3 z 5

Červená kráľovná Červená kráľovná Victoria Aveyard

Kniha je mimo môj žáner, počas dovolenky človek prečíta kadečo. Hodnotím ju, ako príjemnú rozprávku pre odrastených.

04.08.2023 3 z 5

Domček v Írsku Domček v Írsku Julie Caplin

Žiaľ keď nie je čo čítať siahnem aj po takejto knihe. Ale aspoň s vedomím, že neočakávam nič.

04.08.2023 odpad!

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Výborné, strhujúce, prekvapivé.

04.08.2023 5 z 5

Rudá Sibiř Rudá Sibiř Sam Eastland (p)

Moja prvá kniha od autora, vôbec som nevedela, čo od toho čakať. Bolo z toho príjemné letné čítanie.

27.07.2023 4 z 5