jana277 jana277 komentáře u knih

Robin Robin Zdena Frýbová

Po rokoch som opäť čítala a názor som nezmenila. Príjemné, oddychové, úsmevné čítanie.

21.10.2020

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Námet ma zaujal, ale často som bojovala s rozvláčnym textom, zbytočnými slovami. Mám nachystané pokračovanie, ale asi sa tak rýchlo do neho nepustím.

21.10.2020 3 z 5

Plán úniku Plán úniku Steve Hamilton

Opäť super. Záver pripravený na ďalšie pokračovanie. Dúfam, že bude čoskoro.

20.08.2020 5 z 5

Druhý život Nicka Masona Druhý život Nicka Masona Steve Hamilton

Písané, príp.preložené čítavým spôsobom. Zaujalo, príjemné čítanie.

20.08.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha je napísaná pre mňa veľmi čítavým štýlom, dobrá zápletka, dlho odhadujete, kto za tým všetkých je. Odporúčam.

27.03.2020 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha ma sklamala. Je rozvláčna, veľa zbytočných opisov, bez spádu. Mala som problém ju dočítať.

27.03.2020 2 z 5

V službách zla V službách zla Robert Galbraith (p)

Začala som trochu od konca - touto treťou knihou autorky a veľmi ma oslovila. Štýl písania mi vyhovuje, sympatickí hlavní hrdinovia, dobrý námet. Jednotka nie je po ruke, takže som sa pustila do dvojky.

01.03.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Boj o život, pekne vykreslená sila lásky, následne moja potreba zamyslieť sa nad plynúcimi minútami života.

16.01.2020 4 z 5

Keď sa more upokojí Keď sa more upokojí Jørn Lier Horst

Prečítané, ale... Stále dokola tie isté konštatovania vyšetrovateľa,naťahovanie deja. Prišlo mi to ako prvotina nie veľmi skúseného spisovateľa. Alebo to bolo prekladom?
Čítala som od autora oveľa lepšie knihy.

16.01.2020 2 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Dočítavam. Cca po 120. stranu som sa trápila, strácala, potom sa začal dej spájať a kniha ma pohltila.
Pri niektorých knihách mávam živé predstavy, táto je jedna z nich. Môže by výborným pokladom na filmové spracovanie. Určite si prečítam od autorov aj niečo iné.

16.01.2020 5 z 5

Čas hrdinov 2 Čas hrdinov 2 Juraj Červenák

Zvládla som niečo cez polovicu, niektorá poviedka fajn, niektorá detinská.

06.01.2020 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha ma oslovila, krásne vykreslená sila lásky. A prekvapenie na záver...

02.01.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Napínavé, čítavé, prekvapujúce, výborné.

23.12.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Výborné čítanie plné napätia. Zaráža ma, akú hrôzu, brutalitu dokáže spisovateľ vymyslieť. No sklamali ma posledné strany.

23.12.2019 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knihu som si po rokoch opäť prečítala, pretože som si nevedela vybaviť dej. Dá sa v nej nájsť dáke múdro, ale veľmi ma neoslovila. Asi preto som si ju nepamätala.

13.08.2019 2 z 5

#naružovo #naružovo Eva Urbaníková

Na dovolenku som si zbalila 6 kníh, všetky som zhltla a už som nemala čo čítať, tak mi známa požičala dve evitovky, jedna z nich bola táto. Neviem, či to bolo na základe predchádzajúcej dobrej literatúry, ale toto boli pre mňa stupídnosti. Priznám, že druhú si už (radšej?) ani nepamätám ako sa volala, o čom bola.

13.08.2019

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tomuto žánru sa vyhýbam, pretože vo mne vyvoláva hrôzostrašné pocity, akoby som zažila vojnové utrpenie. Napriek tomu som sa do nej pustila. Bola krásna, bola smutná. Ľudia zažili v koncentrákoch toľko utrpenia, že to žiadna kniha nedokáže reálne popísať. Dávam ju kolovať medzi kamarátmi.

13.08.2019 5 z 5

Klub nerozbitných detí Klub nerozbitných detí Slávka Kubíková

Rozumný rodič si v knihe určite nájde veľa námetov, ako prispieť k rozvoju svojho dieťaťa, nad mnohým vo svojej výchove sa zamyslí. S niečím som súhlasila, s ničím až tak nie. V niektorej kapitole sa niečo odporúčalo, v ďalšej sa to trochu vyvracalo. Najviac ma oslovila stať o používaní mobilov, tabletov.

13.08.2019

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Morbídna realizácia vraždenia a keď si to v predstavách zreálnim... Určite stojí za prečítanie.

13.08.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Pri čítaní mávam reálne predstavy, tieto ma desili. Autor opäť nesklamal, výborné čítanie.

13.08.2019 4 z 5