jana277 jana277 komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásna kniha. Chvíľu sa človek usmieva, chvíľu mu je do plaču. Niektoré charaktery hladia, niektoré desia. Môj muž veľa nečíta a keď tak mesiac jednu knihu. Toto zhltol za pár dní.

13.08.2019 5 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Iný titul od autora som vzdala, ale dala som druhú šancu a nebanujem. Kniha ma zaujala, miestami pri neľudskosti až desila. Zostala otvorená, takže sa teším na pokračovanie.

05.06.2019 4 z 5

Modlitba za hriech Modlitba za hriech Kristína Falťanová

Ak natrafím na mne neznámeho autora, testujem. Už na začiatku mi bolo jasné, že toto nie je moja šálka káva, ale prečítala som. Pre čitateľky "sladšieho" žánru, ako oddychové čítanie na letu bude fajn.

13.05.2019 2 z 5

Piešťanská spojka 2 - Pomsta Piešťanská spojka 2 - Pomsta Peter Adamecký

Dočítala som, ale z okruhu mne blízkych čitateľov nebudem odporúčať.

06.05.2019

Strach Strach Jozef Karika

Každej knihe, ktorú čítam dávam šancu do konca v nádeji, že v nej predsa len niečo nájdem, aj keď nie je pre mňa tým pravým orechový. Strach je jediná kniha za cca 30 rokov, čo som nebola schopná dočítať. S trillermi nemám problém. Strach som nemala, ale veľmi nepríjemné pocity. Po inej knihe autora som nesiahla. Možno chyba,možno raz...

14.02.2019 odpad!

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Dán je klasika. Opäť nesklamal.

23.01.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Ako novoročné čítanie v rámci oddychu môže byť, ale miestami už autori zachádzali do absurdit, asi im dochádza dych.

02.01.2019 4 z 5

Kam som dala okuliare? Kam som dala okuliare? Nicole de Buron

Príjemná letná oddychovka.

30.07.2018 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Dostala som, prečítala som. Námet zaujímavý, ale zaváňalo mi to veľmi červenou knižnicou, plus veľa násilia. Text by sa dal bez ujmy určite zredukovať.

30.07.2018 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Robert opäť zachraňuje svet... Námet je skutočne alarmujúci problém ľudstva. Niečo z obsahu pritiahnuté za vlasy, ale čítalo sa veľmi dobre.

30.07.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Ak si knihu prečíta niekto ako prvé dielo od Nesba, nebude chápať, čím tak upútal čitateľov. Prečítala som len preto, že som na dovolenke už nič iné na čítanie nemala. Pre mňa katastrofa.

30.07.2018 odpad!

Kam som dala okuliare? Kam som dala okuliare? Nicole de Buron

Príjemné čítanie na cestovanie.

22.07.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Príjemné oddychové čítanie. Človek nikdy nevie, ako a kto, čo sa kedy vráti...

30.06.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nemala som zdania o čom je kniha a sama by som si ju nevybrala. Podobné témy mi naháňajú hrôzu.
Prečítala som ju jedným dychom. Veľmi smutný príbeh, ktorý presvedčí, že aj v tých najhorších chvíľach sa netreba vzdať a o život treba bojovať.

10.06.2018 5 z 5

Babičky: Smrť vo večernom háji Babičky: Smrť vo večernom háji Minna Lindgren

Dávno som nič tak nijaké nečítala. Vždy dávam knihe šancu dokonca v nádeji, že predsa len... Toto bola strata času.

10.06.2018 odpad!

Stalker Stalker Lars Kepler

Čítavé, má to spád, čitateľ je dlho v napätí, kto je vrah.

25.10.2017 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Opäť krásne pohladenie od Backmana.

11.10.2017 5 z 5

Ihrisko Ihrisko Lars Kepler

Kniha z úplne iného súdka, než na čo je človek pri autorovi zvyknutý. Zaujímavé, čítavé.

11.09.2017 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jedna z najlepších detektívok, ktoré som čítala.

27.07.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha je označovaná ako bestseller. Vďaka sexu, podvodom, klamstvu, prepletaniu vzťahov? Neviem, nie som odborník, ale takýto post u mňa kniha nedosiahla. Pripomenulo mi to papierikovú posielaciu hru Kto, s kým, kde, čo robili a čo z toho vzniklo.

25.06.2017