Polícia v rukách mafie

Polícia v rukách mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453583/bmid_policia-v-rukach-mafie-TGz-453583.jpg 4 34 14

Páchateľ neznámy série

Pri požiari starej poľovníckej chaty sa nájdu obhorené pozostatky bývalého kriminálnika. Bola to nešťastná náhoda alebo dokonalý zločin? Dej najnovšej Šloserovej knihy sa odohráva v rokoch 2017 – 2030 a čitateľovi poskytuje zriedkavú príležitosť nahliadnuť do zákulisia vzniku PaKA (Policajná kriminálna agentúra), zahaleného rúškom tajuplnosti. Dozviete sa, či bos podsvetia môže byť naviazaný na najvyššie články polície a slovenskej politiky, ale aj to, ako prebiehajú personálne čistky v PaKA a či sa poctivým elitným policajtom podarí vyšetriť záhadné úmrtie spred niekoľkých rokov, pri ktorom podozrievajú z vraždy „svojho človeka“. Autor opäť prejavil dokonalú znalosť policajného prostredia. Čitateľom predkladá príbeh s nečakaným vyvrcholením a poskytuje im nové podnety na zamyslenie nad prítomnosťou i nedávnou minulosťou.... celý text

Gracian1964
20.01.2024 4 z 5

Vychádzam z toho, že autor pozná dôverne danú problematiku. Ak je toto len zčasti realita, čomu som ochotný uveriť, tak potom Pán Boh s nami a zlé preč....
Kvalitu písania nejdem riešiť, tam by bolo treba spraviť ešte fúru roboty, ale o to tu asi ani nešlo...howgh!!!

ErikaKej
24.09.2023 4 z 5

Dalšia kniha od Petra Šlosera , druhá v poradí a nie posledná. Je to skôr zamerané na informovanie o tom čo sa možno dialo/deje, a nie je to klasický krimi príbeh s dejom a prípadom, ktory sa vyšetruje, ale to mi nevadilo. Zaplňuje dieru na trhu, lebo je to určite iné ako Dominik Dán. A nerobim si iluzie, ze je to len vymysleny pribeh. Knihu odporúčam. Počúvala som to ako audioknihu a prednes bol fajn.Dobrá voľba.

jana277
24.09.2023 4 z 5

1. kniha od autora, po dočítaní som ju hneď posunula mužovi. Určitie nie fikcia. Ak je z obsahu aj len 10% pravdy, tak je mi z reality na nič.

recenzienika657
21.08.2023 5 z 5

#policiavrukachmafie @petersloser @vydavatelstvo_ikar

Na začiatok sa chcem podakovať za stafetu @mama_nad_knihou

Aká je pravdepodobnosť podobnosti mien fiktívnych postáv?

Lepší názov by som si ani nevedela predstaviť. Ak žijete svoj sen, radi si kupujete a nosíte ružové okuliare, tak odporúčam túto knihu. Zákulisie nie len polície sa nám odhaľuje pred očami a tie budete otvarať aj s ústami stále viac a viac. A budete chcieť viac a viac informácií. Na šťastie je toto druhá časť. Tretiu som vám už priniesla a tak ma čakajú ešte ďaľšie 3, ku ktorím sa dúfam dostanem. Neviem sa dočkať čo nám ešte prinesú a kam posunú moje chápanie...

Na scénu prichádza Julo Tvrdý, ktorý v sérii Páchateľ neznámy už zostáva aj keď mi chýbali postavy z prvej časti. Zoznamujeme sa s Pilátom a Michelom a každá postava, či je na tej správnej strane alebo nie, je charakterovo jasná.

Celý kolotoč začne dosadením toho "správneho" človeka za policajného prezidenta - Libora Kaspera. Ten je švagor Medera a ten zas biely kôň F. Rusa. Povedomé? Ľudia a podnikatelia v Zobore a nie len tam traste sa. Bezúhonny občan Rus má dosadeného svojho človeka a jeho biely kôň sympatizuje s premiérom. Čo sa môže stať?

"Sedím s Liborom každý deň. Pripravujeme reorganizáciu a tých špinavcov, čo idú po tebe vydr..me",vyjadroval sa v množnom čísle, akoby bol oficiálnou súčasťou polície.

Svojský policajný humor nechýbal ani tu a ja ho žeriem. Vtipy o policajtoch, doťahovačky kolegov aj čierny humor.

Krátkosť kapitol vás poháňa vpred. A ja pri deťoch krátke kapitoly milujem. Avšak vo všetkých knihách som si všimla ako preskočil autor v písaní z miesta na miesto, či v tom istom čase čo robia jednotlivé osoby. Mne by pomohlo kapitolu rozkúskovať odsekmi. Knihy sú pomerne hrubé (vyše 400 strán), ale čítanie je jedna radosť a ani neviete ako a ste na konci a preto som rada, že autor má ďaľšie pokračovania a nezaháľa.

Aha ako som sa rozpísala a to by som ešte vedela debatovať.

5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #petersloser
#ikar
#autorskastafeta

mapet85
27.07.2023 4 z 5

Dej v poradí druhej knihy z pera Petra Šlosera sa začína v roku 2017 nájdením pozostatkov pri požiari zhorenej chaty v krajine, ktorá by pokojne mohla, ale aj nemusela byť Slovenskom. Následne sa posúvame do roku 2030, kde sledujeme vznik organizácie PAKA.

Postavy sú oproti prvej knihe odlišné, opäť tú máme tých dobrých, snaživých, ochotných bojovať za spravodlivosť, avšak na druhej strane tu máme zlých, resp. dosadených, ktorí práve tým dobrým kladú všemožné prekážky pri riešení zločinov a držia sa hesla kamaráti buďme, no dlhy si plaťme, resp. niečo za niečo. Sledujeme formovanie Policajnej kriminálnej agentúry, ktorej cieľom je napomáhať pri riešení zločinov, nástup nového policajného prezidenta a obsadzovanie jednotlivých postov, ktoré nie je vždy s kostolným poriadkom.

Kniha sa napriek téme číta s ľahkosťou a je písaná opäť veľmi dobrý štýlom. Chvíľku mi trvalo zorientovať sa v postavách, ale potom to už išlo ako po masle.

Osobne mi k srdcu prirástli práve tie dobré postavy, najmä Julo Tvrdý, ktorý je tvrdý nielen menom, ale aj snahou a ochotou bojovať za spravodlivé riešenie prípadov, len tak sa nevzdá a ide si za svojím cieľom.

A zvíťazí dobro nad zlom ? Je skutočne polícia v rukách mafie ? Podarí sa vyriešiť roky starý prípad ? A sú jedinci na jednotlivých postoch novovznikajúcej organizácie PAKA len bábky v rukách vyšších a mocnejších, ktorí za nitky ťahajú ako sa im to hodí a vyhovuje podľa svojich záujmov ? Prečítajte si a uvidíte.

Musím povedať, že šloserovky stúpajú na kvalite a už sa teším na tretiu Policajná chobotnica.

"Polícia nie sú len jednotlivci. Celý systém je chorý a neviem, či sa niekomu podarí ho zmeniť."

"Ministrovi sa nikto neodvážil povedať, že niečo nie je funkčné. A už vôbec nie o zlej personálnej politike v celej polícii."

PitoR
25.02.2023 5 z 5

Páchateľ neznámy – 2. diel
„Tento slovenský chliev, aký tu teraz máme, sa bude len ťažko čistiť.“

Mám za sebou v poradí druhú knihu Petra Šlosera, autora znalého pomerov v polícii, takže nám prakticky z prvej ruky ponúka prácu svojich bývalých kolegov.

Páči sa mi spisovateľov štýl, veľmi dobre a ľahko sa to číta. Oceňujem aj šloserovský humor, v mnohých prípadoch mi to vyvoláva úsmev na tvári, zaspomínam si na staré časy a na niektoré zabudnuté hlášky z mojej mladosti. Za veľké plus považujem krátkosť jednotlivých kapitol. Čo dodať k samotnému obsahu tejto publikácie? Nie som prívržencom dlhých litánií a nemám v obľube ani tzv. rozborky a zborky, takže, stručne a jasne – myslím, že nič dokonalejšie nevystihuje jej obsah a zároveň súčasné pomery na Slovensku, ako tento úryvok z knihy a ja si ho dovolím zacitovať:
„Keď vidím, čo sa okolo mňa robí, je mi na grcanie... Keby som sa narodil ešte raz a vidím, že sa mi to podarilo na Slovensku, tak si v momente omotám okolo krku pupočnú šnúru.“
Som zhnusený z toho, čo sa okolo nás deje.

Za mňa plné hodnotenie. A je mi cťou, že štyri doteraz vydané šloserovky sú v mojej knižnici s osobným venovaním autora. Už sa teším na moment, kedy sa začítam do „trojky“, voľného pokračovania série Páchateľ neznámy – Policajná chobotnica.
Peter Šloser – ĎAKUJEM!!!!!

P. S.: Že som taký smelý, kto je Diana Delevová? Za mňa bezkonkurenčne najkrajšie obálky kníh na poli krimi žánru od slovenských autorov a dovolím si tvrdiť, že nielen od slovenských.
PALEC HORE!!!!!

3nitka
24.11.2022 4 z 5

Skutočná depka.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

"Hlavnou úlohou je pracovať v súlade s heslom Pomáhať a chrániť. Otázkou len bolo, komu pomáhať a koho chrániť."
Na úvod som si dovolila použiť citát práve zo spomínanej knihy, pretože presne vystihuje o čom sa v nej "točí". Detektívka, ktorá je (nielen) pre Slovenského čitateľa tak bolestná...
Mafiánsky boss z mesta pod Zoborom Fero Rus, šikovným spôsobom stvoril z Roba Medera najvplyvnejšiu osobu široko - ďaleko a ten teraz "spláca svoj dlh". Šikovným spôsobom vzájomne prepája podsvetie s políciou a politikmi. Na dôležitých postoch sa obsadzujú pozície "našimi" ľuďmi, aby mocní boli mocnejší, bohatí bohatší. Ale aj v tomto príbehu sa nájdu takí, ktorí odmietajú skákať tak, ako im zhora pískajú. A problémy sa tým na obidvoch stranách začínajú zväčšovať... Kto sa zlomí ako prvý? Zvíťazí nakoniec dobro a česť nad zlom a strachom?
Výborne prepracovaný príbeh ("podobný" udalostiam z nedávnej minulosti na Slovensku) ktorý Vás vtiahne od prvej strany do deja a už nepustí. Nie je to severská krimi, s geniálnym sériovým vrahom v hlavnej úlohe, ale pri čítaní mi aj tak "naskakovala husia koža" z toho, ako to tu na tom našom krásnom Slovensku bohužiaľ "chodí".

jan7760
26.10.2021 5 z 5

Nahodne stretnutie s autorom, urcite vsak nie posledne. Cloveku sa az zatajuje dych, akym sposobom funguje policia. A vobec si nerobim iluzie, ze je to len vymysleny pribeh, najlepsie pribehy vymysla zivot, v tomto pripade je to vsak velmi smutne. Knihu odporucam.

Vknihách
04.03.2021 5 z 5

… mňa osobne nikdy politika nezaujímala, radšej si otvorím knihu????no tento 'fiktívny' príbeh som čítala doslova ako na ihlách. Prečo? Kvôli náhodnej podobnosti s realitou???? Autorovi som absolútne vsetko zhltla aj s navijakom! Politické pletky s mafiou, vytváranie nových štátnych organizácií na kontrolu štátnych zamestnancov(aby sa náhodou neprišlo na niečo nekalé), pytliacke opijáše papalášov, manipulácia politikmi, pričom tých čo ťahajú za nitky spravodlivosti je viac. Škoda, že spravodlivosť tu nie je vítaná ????????‍♀️a tu sa už otvára príbeh férových a dovolím si tvrdiť odvážnych policajtov: Tvrdého, Michela, Cypricha a Piláta. Autor nám dovolil nahliadnuť do ich súkromia,dokonca sa napriek prekážkam pustili do vysetrovania na vlastnú päsť. Hrozil im vyhadzov,nepriamo, za neposlušnosť. A aj tak sa do toho prípadu zahryzli. Je smutné, že takto by to mohlo v nejakom štáte fungovať\alebo funguje? Možno práve v tom našom… Toto už nechá Peter Šloser na našej fantázii. Či v tom nájdeme kúsok pravdy a reality,alebo si budeme naďalej žiť v bublinke, v ktorej nám niektoré médiá servírujú len to, čo je podľa vysoko postavených pre nás, ľudí, vhodné.
V závere autor sľubuje pokračovanie osudov hlavných postáv, takže určite sa je na čo tešiť

Macek58
25.01.2021 4 z 5

Přečtený jedním dechem. A ta podobnost je čistě náhodná?

adelinka
21.01.2021 5 z 5

No čo mám na to povedať? Samozrejme, že vidíme čo sa u nás deje a čo všetko nám tu chce vyplávať na svetlo....Ale to je katastrofa. Aby vysokopostavené osoby a polícia skákali ako mafia píska? Dá sa potom veriť v nejakú spravodlivosť? Desivé a rýchle čítanie....

Dani25
18.01.2021 4 z 5

Druhá kniha od tohto autora a znovu spokojnosť. Opäť vidíme prepojenie polície, politiky a podsvetia. Je to smutné, keďže vieme, že to funguje takto aj v realite.

MiJant
16.01.2021 4 z 5

Nečakane som túto knihu zhltol...

mafie korupce slovenská mafie

Peter Šloser
slovenská
2019  79%Mafiánska poprava?
2020  84%Polícia v rukách mafie
2021  83%Policajná chobotnica
2022  91%Spolok Judášov
2022  89%Hlava ako dôkaz

Kniha Polícia v rukách mafie je v