Jajusenka Jajusenka komentáře u knih

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Velmi smutná kniha. Těšila jsem se, až jí dočtu, protože byla opravdu hodně emotivní a bylo mi z ní smutno. Autorka krásně vystihla psychologii jednotlivých postav a jejich chování v této nesmírně složité životní situaci. Na můj vkus se tam akorát dost často opakovalo v jakém je Sarah stavu a bylo to popsané řekla bych až morbidně. Ale ke knize to asi patřilo, byla šokující.. Rozhodně na ní nikdy nezapomenu.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tohle mě opravdu dostalo! Mám moc ráda tuto autorku a tahle kniha byla dle mého názoru zatím nejlepší ze všech. Bohužel je to hodně smutné téma, které chytí za srdce. Z knihy sálá beznaděj, ale i zvláštní, těžko popsatelný poetický nádech.
Bylo mi Báry opravdu moc líto. Zrovna toto je sice smyšlený příběh, ale stejně jsem měla neovladatelnou chuť zasáhnout do děje a Báru jejím rodičům sebrat, obejmout ji a chránit jí, aby už jí nikdo nikdy neublížil.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Hodně silný příběh dvou neskutečně silných žen, které musely žít v nelidských podmínkách a přesto se nenechaly zlomit. K Marjam i Lajle jsem hodně přilnula, už jen proto, že jejich životní příběh je v knize popsán už od jejich dětství, kdy byly ještě malé holčičky, až po dospělé ženy. Opravdu mi rvalo srdce, co vše musely prožít.. Autor knihy má velký dar popsat prostředí, kde se celá kniha odehrává, vše se mi jako film promítalo před očima..

19.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě. Vůbec se mi do ní nechtělo a co se týče výzvy, nechala jsem jí až úplně naposledy. Řadí se k nejhorším, co jsem kdy četla. Literární úroveň hodnotit nebudu, protože kniha žádnou nemá. V dnešní době už může vydat knihu opravdu každý. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně protivná. Čekala jsem, že se alespoň dozvím něco o práci letušky, ale autorka spíš popisuje, co kde nakoupila, co snědla, kde se opila a kde se vyzvracela. Snažila se být za každou cenu vtipná, ale bylo to neskutečně trapné. Vtip o koncentráku byl už maximálně přes čáru. Knihu jsem protrpěla. Autorka se prý chystá psát další knihy, těm už se obloukem vyhnu.

21.07.2020 odpad!

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tento žánr knih nečtu, ale vzhledem k tomu, že se o knize všude hodně hovoří a slyšela jsem jen kladné ohlasy, rozhodla jsem se, že jí dám šanci. Byla jsem překvapená, jak rychle vtáhla do děje a moc se mi líbila. Na knihu jsem myslela ještě dlouho po jejím dočtení.

21.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorku této knihy mám moc ráda a zatím jsem od ní přečetla vše. Její předchozí kniha Nevítaný host, ale pro mě byla trošku zklamání a děj se dost vlekl. Byla jsem tedy zvědavá na tuto její novinku. U této knihy jsem se ale začetla rychle a přečetla jsem jí za jeden večer. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne a tak se kniha nedala odložit.

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem za jedno odpoledne. Byl z ní cítit smutek, ale i naděje a to mě nutilo číst až do poslední stránky bez toho, abych knihu odložila. Konec byl bohužel dost useknutý, klidně by mohla mít ještě o pár stránek více..

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Z knihy jsem nadšená. Měla jsem trochu strach, jestli se zorientuji v postavách, ale začetla jsem se rychle. Vyvolala spoustu emocí. Někdy je humorná a občas zase smutná, prostě ze života.. :-)

06.01.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Mám moc ráda tuto spisovatelku. Její knihy mají vždy něco navíc, něco k zamyšlení... Umí krásně vylíčit psychologii postav, až máte pocit, že hlavní hrdiny knihy opravdu znáte. Tento příběh mi rval srdce a neumím si představit, co bych dělala, kdybych byla na místě hlavní hrdinky.

" Myslím si, že snad každý má nějaký okamžik, který mu rozděluje život na dvě části. Když se ohlédnete zpátky na časovou osu svého života, někde na ní najdete ostrý zářez - nějakou událost, která vás změnila a která změnila váš život víc, než kterákoli jiná. Okamžik, který vytvoří předtím a potom."

21.07.2020 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Líbil se mi originální styl psaní. I přes to, že je Joe vlastně záporná postava, jsem najednou zjistila, že mu vlastně fandím.

21.07.2020 4 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst. Nebylo to tím, že by neměla děj, ale vadil mi styl psaní autorky a také její neskutečná naivita. Dále jsem nemohla vystát, že skoro na každé stránce psala o své lásce jako o černém princi, protože se to opakovalo na můj vkus opravdu často. Chybělo mi vysvětlení, čím byl jeho životní příběh tak zajímavý, že jím byla posedlá již jen z vyprávění. Když jsem si na tohle všechno zvykla, kniha byla čtivá a neodložila jsem jí až do konce.

19.06.2020 3 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Kniha se mi moc líbila. Okamžitě vtáhla do děje. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a prožívala s ní celý příběh se zatajeným dechem. Je napínavá až do posledních stránek. Zařadí se mezi mé nejoblíbenější knížky, které moc ráda doporučím.

05.03.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Úžasná kniha, která pohladí po duši každého knihomola. Hodně jsem se v ní našla a od prvních stránek jsem měla pusu od ucha k uchu. Určitě jsem jí nečetla naposledy, protože umí spolehlivě zvednout náladu.

03.06.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, kterou už jsem četla několikrát a poslouchala i jako audioknihu a určitě ne naposledy. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Autorka tak úžasně dokázala vystihnout a popsat její povahu a osobnost, že jsem měla pocit, že je skutečná a že jí opravdu znám. Proto se ke knize vracím, když se mi po ní zasteskne. Je to smutná kniha, ale jsou tam i veselé momenty, kde jsem se hodně nasmála. Eleanor je tak roztomile svá a podivná, že vám přiroste k srdci..

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tuto knihu jsem četla jen kvůli výzvě a vůbec mě nezaujala. byla jsem opravdu ráda, že je tak krátká a mám čtení za sebou.

21.07.2020 1 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Skvělá kniha! Nepustila jsem jí z ruky, dokud jsem jí nedočetla. Jsou to hodně silné příběhy, dlouho tuhle knihu nedostanu z hlavy.

06.03.2020 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Velké zklamání. Kniha byla z větší části o ničem, do čtení jsem se musela nutit. Myslela jsem si, že to třeba zachrání překvapivý konec, ale ten mi přišel přehnaný a k smíchu.

29.02.2020 1 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Kniha se mi moc líbila. Od začátku se četla dobře a hned vtáhla do děje. Je skvělé, že příběh můžeme prožívat z pohledu obou kamarádek. Zvláštností knihy je, že příběh Holly je vyprávěný v první osobě a příběh Jules ve třetí osobě. Celkově se mi líbilo zpracování všech postav v knize a to jak se jejich chování změnilo ve vypjaté životní situaci. Knihu vřele doporučuji.

06.01.2020 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Tahle kniha byla utrpení od začátku do konce. Námět knihy mě hodně zaujal, ale zpracování bylo velmi nudné a nepodařilo se mi ani na chvíli začíst. Několikrát jsem jí odložila a četla něco jiného. Nakonec jsem dočetla a byla jsem opravdu šťastná, když jsem se dostala na konec. Autor neustále dokola opakuje podmínky za kterých je možné cestovat v čase, a kdo kde v kavárně sedí.
Bylo to nesmírně otravné. Kdyby se místo toho více soustředil na příběhy samotné, mohlo to dopadnout daleko lépe.

21.07.2020 odpad!

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Knihu jsem začala číst jen kvůli čtenářské výzvě. Vůbec se mi do ní nechtělo, ale nakonec jsem byla hodně mile překvapena. Jen konec byl trochu přehnaný, jako z nějakého bláznivého amerického filmu, už jen chybělo, aby jim někdo zatleskal.

21.07.2020 4 z 5