Izu Izu komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

,,Všiml jsem si, že nic nevede k horšímu neuspokojení než hojnost. Nakrmte člověka, oblečte ho, dejte mu pěkný dům - a umře vám zoufalstvím"
Jedna z nejkrásnějších knih.Nerada opouštím Salinaské údolí....

03.04.2017 5 z 5

Vždy jsem Marešovi fandila a s chutí si o něm přečetla knihu. Škoda, že byla tak krátká.Doporučuji.

22.07.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

„Tady na dědině člověk musí umět vodpustit. I těm závistivejm. To nestačí jednou za život. To musite každej den znova, jinak byste tady nemohli žít.“
Za mě naprosto perfektní zobrazení vesnického života.Kdo čeká nějakou velkou švandu, ať zbystří.Bude mu občas tuhnout úsměv.

09.06.2021 5 z 5

Naturalista Naturalista Andrew Mayne

Jestli má být tohle mrazivý thriller, tak už je možné úplně všechno.Pripomnelo mi to pitomoucké horory co dává Prima Cool v noci křížené časopisem 100+ 1 zajímavost.

11.02.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno za jedno odpoledne.
Skvělá kniha !

24.10.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Má první kniha od Steinbecka a už teď vím, že nebude poslední. Stránkově spíše vychází na povídku, ale tento příběh je tak nabitý emocemi, že tomu na jeho kráse neubírá.

,,Hodnej člověk, " ozval se Slim.Aby byl člověk hodnej, na to nepotřebuje bůhvíjakou hlavu.Tak se mi zdá, jako by ty dvě věci nešly ani dohromady.

04.03.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Za me zklamani.Nechapu autora, proc udelal tento pribeh tak prekombinovany.Jako kdyz varil pejsek s kocickou.Od vseho neco, ale neni to ono. A pokud mel konec sokovat, hm, nezdarilo se.

14.04.2017 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělá !

10.11.2021 5 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Za mě plný počet bodů.Kniha byla svižná,hlavní hrdinka sympatická a nápad s internetovou ,,tak trochu jinou seznamkou'' se mi líbil.

08.01.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tady se píšou komentáře PO přečtení.Že se někomu nelíbí nějaká kniha si pište do deníčku.

10.09.2015 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jeden z nejkrásnějších milostných příběhů.

25.07.2011 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Už dlouho se mi nestalo, abych měla u knihy stísněné pocity. Autorka naprosto skvěle buduje atmosféru strachu.Kráčíte s hlavními postavami k jejich neodvratnému konci...Nejhorší mi přišel konec malé dcery. Co mi přišlo nedotažené bylo vyšetřování a i pachatel mi úplně nesedl. Ale musím i přes to dát plný počet kvůli atmosféře. Těším se na další díl a doporučuju !

29.11.2023 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

To byla zase nádhera.Moc jsem si tenhle příběh užila s doslovem, který mě citově rozsekal......

11.05.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Mě tyhle detektivky z maloměst prostě baví. V příběhu jsou sympatické postavya vy s nimi prožíváte honbu za vrahem.Jistě,autorka nepíše nic převratného co bych už stokrát nečetla.Celé to ale podává v obalu velmi chutném. Nemůžu dát plný počet hvězd,ale jinak můžu doporučit.

19.01.2015 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nepřipojím se k oslavným hodnocením.Pulka knihy mi přišla jako variace 50 odstínů šedi a zápletka mi přišla nevěrohodná a fakt hodně přitažená za vlasy.

03.07.2020 2 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Páni, to byl zase fantastický díl.

01.01.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

1. Má to spád
2. Je to postavené na hlavu :-)
3. Nejsympatičtější postavou bylo mimčo.

28.06.2017 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Výborná zápletka o stalkingu, která vás pohltí a dusí jako těžká deka. Jako milovnici psů se mi četla o chlup hůře. Psychický tlak byl neskutečný,co mi ovšem dost vadilo,byla technická stránka, kde se vyskytovalo zdolání všech alarmů,hesel do počítače.Připomínalo mi to film Nepřítel státu Taky estráda s falešnými náboji,chování posádky ve vesmíru, je to daleko za hranicí uvěřitelnosti.Méně je někdy více.Pokud se přes to dokážete přenést,je to dobrá volba.

12.09.2016 4 z 5

V tehle knize se kouri, liba na skran, kouri, chlasta, liba na skran.Nejsympatictejsi postava je Postman Pat.

08.06.2016 2 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Je to styl detektivky který vás nutí zachumlat se do deky,pít horkou čokoládu a nechat se unášet vesničkou Three Pines. .....

03.03.2015 5 z 5