izfnp izfnp komentáře u knih

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Námet s Krajinou zázrakov je super, postavy sú viac-menej zaujímavé a stále sa niečo deje. Ako prvá knižka série tak vlastne vcelku podarené, samozrejme treba ku knižke pristúpiť s rezervami, ale ak tak človek učiní, príbeh plný nápadov si užije.

26.02.2017 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Celá knižka bola tak na 4 hviezdy, avšak jej koniec ma dostal. Dospelý, logický, fungujúci, uspokojujúci. Výborné hlavné postavy, ktorých cestu sme sledovali tri knihy, dospeli ku svojmu koncu, ktorý má hlavu a pätu bez toho, aby bol príliš horký či príliš sladký. Horskodladký, to je to slovo, ktorým by sa dala popísať romanca v tejto trilógii. K tomu sa pričíta skvelá akcia, moc zaujímavý námet, do detailu vymyslený svet budúcnosti, sympatické postavy a schopná autorka. Výsledok? Veľmi dobrá trilógia, ktorá sa nebojí byť iná.

26.02.2017 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Veľmi dobré pokračovanie, predsa trošku slabšie v tom, ako dokáže zaujať diváka. Marie Lu mnohokrát nemieri na mladého diváka, ale dokázala by uspokojiť i diváka sčítanejšieho, čo jej môže byť na škodu, pretože inokedy zas na mladého diváka mieri až príliš. No i tak si myslím, že Marie Lu je dobrá autorka a táto jej trológia je veľmi kvalitná YA literatúra.

26.02.2017 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Moc, moc, moc dobrá séria. Legenda je knižka, v ktorej cítiť autorkinu vyspelosť - napriek tomu, že píše žáner young adult, v jej pojatí, postavách i príbehu cítiť viac, než sa v tomto žánre obyčajne skrýva. Dobre zvolený štýl písania, zaujímavý svet, sympatické postavy a funkčná vnútorná logika príbehu - čo viac od knihy chcieť. Ambície tu sú, a našťastie je tu aj silná šanca im dostáť.

26.02.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Už som ani nečakala, že to bude lepšie, takže nie som sklamaná. Ale i tak ma mrzí, že autorka knihu neposunula vôbec nikam. Možno je to nedostatok talentu, možno len jej víziu nechápem, každopádne tretím dielom a nelogickým pritvrdením na posledných 30 stranách už ani neviem, pre koho je kniha určená.

26.02.2017 1 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Autorka sama zabíja i ten malý potenciál, ktorá kniha má. Najskôr som si myslela, že je to mnou - predsa len nie som násťročná čitateľka. Ale nie, je to skutočne autorkou a jej dielom, ktoré je nesúdržné, nemá žiadne ambície, nemá sympatické postavy a chémia medzi nimi nefunguje. Ak sa tu mierilo k nejakému dejovému presahu, táto snaha nevyšla. Knihu som prečítala rýchlo a prečítam i tretiu, ale nečakám, že zo série bude niečo viac ako len nie moc dobrá romantika pre mladé holky. Škoda nevyužitej zápletky s povstalcami či s kráľom, škoda hrdinky, ktorá vlastne nemá žiadnu špeciálnu vlastnosť, pre ktorú by ju mal mať ktoľkovek rád, a škoda príbehu o láske, ktorý vôbec nechytí za srdce.

26.02.2017 1 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ako necieľový čitateľ knihe nemôžem dať viac ako dve hviezdy. Je jednoduchá, vlastne až príliš, štýl písania nie je ničím výnimočný a musím povedať, že nejaká reálna záplietka by mi nevadila. Ako romantický príbeh pre mladé dievčatá to nie je zlá knižka, ale i v tomto žánre je ďaleko lepších - a mnohé z nich autorka sama očividne využila ako inšpiráciu. Ale prečítať som ju prečítala rýchlo a dokonca sa chystám i na druhý diel.

13.02.2017 2 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Asi nie som jediná, ktorú posledný diel trošku sklamal. Nemôžem sa sťažovať, že toľko priestoru dostal Warner, ktorého postava je jednou z najlepších vecí, čo nám séria dala. Avšak jeho vzťahu s hlavnou hrdinkou bol venovaný aj ten čas, ktorý mal byť venovaný deju a popisu pádu systému. Taktiež premena Juliette z pasívnej, uplakanej slečny v úzkych na silnú osobnosť, ktorá odrazu stojí na čele národa, bola extrémne nezručná a nelogická. Ale zas nebudem zapierať, že som knižku nečítala do piatej do rána, dychtivá po každej ďalšej strane. A extrémne deprimovaná, že tento príbeh Tahereh Mafi došiel do konca a ja nemôžem čítať ďalej. Takže slabší diel, ale séria stále extrémne návyková!

11.02.2017 3 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Pre mňa najlepší diel série, ktorý výborne nadviazal na jedničku a ukázal, že autorka sa nebojí riskovať. Hlavná postava tu síce bola chvíľkami otravná, ale stále vcelku sympaťáčka, a mužské postavy bavili. Čo sa milostného trojuholníku týka, autorka ide proti prúdu a v Juliettinom živote tým nastáva zaujímavý obrat. YA kníh mám načítaných za posledné roky mnoho, takže už som ani nečakala, že ma niektorá tak očarí, ako práve príbeh Tahereh Mafi. Tá však píše veľmi krásnym spôsobom, do viet spája slová veľmi kreatívne a citlivo. Super knižka!

11.02.2017 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Je vidno, že autorka má na písanie talent. Verbálne je na vysokej úrovni, má fantáziu a zmysel pre poetiku i pre zaujímavé postavy. V rámci young adult kníh sa jedná o príjemný počin, ktorý skončil v pomerne iných vodách, než som očakávala, ale o to viac sa teším na druhý diel. Knižku som prečítala za deň a všetkým mladistvým čitateľom, ktorí nepotrebujú až tak zložitý príbeh, by som sa nebála knihu odporučiť.

05.02.2017 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Knižka sa dobre číta, je to príjemný teen príbeh pre teen publikum. Spôsob rozprávania je veľmi chytľavý a autorka k téme pristupuje citlivo, dokážuc čitateľa rýchlo zaujať.

31.01.2017 4 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Najlepšia komédia od Shakespeara a nakoľko komédia je jeho najlepší žáner, i jeho najlepšie dielo. Každý máme iné preferencie, ale ja na Večer trojkráľový nedám dopustiť.

Gejša Gejša Arthur Golden

Film patrí k mojim najobľúbenejším, pri čom knižka je na rovnakej úrovni kvality i zaujímavosti. Odporúčam všetkým, ktorých zaujíma východná kultúra i netradičný romantický príbeh.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Asi nie som sama, ktorá má túto knižku na piedestále.

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Tak, ako nemusím shakespearovské drámy, tak milujem shakespearovské komédie. A táto ničím nezaostáva na zvyškom.

12.01.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Som úplne klišé, ale naozaj jedna z mojich najmilejších knižiek.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pre mňa v poradí 3. nesbovka, takže nakoľko som už mala isté očakávania a je obecne ospevovaná, trochu sklamanie.

12.01.2017 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Osobne mi Švábi prídu o triedu kvalitnejší než Netopier. Čo do priehľadnosti deja, to do napínavosti zápletky, a vlastne i do autorovho štýlu.

12.01.2017 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Môj absolútny víťaz z Nesbovej tvorby. Úplne subjektívne je toto pre mňa vrchol autorovej tvorby, nakoľko takú hru s čitateľom a jeho očakávaniami som ešte nezažila.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Súhlasím s predchádzajúcim komentárom - po dokonalej Červenke je ťažké byť z Nemesis nadšená. Nesbo je však Nesbo, báť sa ho netreba.

12.01.2017 4 z 5