Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha Veselí je jednoznačně tím nejlepším, co jsem od této autorky zatím četla (některá ze jejích děl jsem měla problém vůbec dočíst). Ačkoli jsou zde věci, které jsou pro Třeštíkovou už typické a které zrovna nevyhledávám, tak se jí v tomto příběhu podařila jedna důležitá věc: působit přirozeně. A proto mě bavil. Autorka v sobě našla jakousi hlubší lidskost, kterou do textu bez problémů zapracovala. Sice si mohla odpustit jednu tragickou událost (jedna ze závažných nemocí, kterou mají autoři potřebu cpát do každé knihy), ale jinak je vše čtivé a tentokrát příjemně napsané. Moravský dialekt mě bavil a místy jsem se některým pasážím smála nahlas. Doufám, že její další kniha bude minimálně tak dobrá jako tahle.

16.09.2018 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Můj první příběh od této autorky. A hned taková nálož emocí. Mám moc ráda příběhy, které alespoň z části píše sám život. Už teď jsem si jistá, že se určitě pustím i do nějaké její další knihy.

05.09.2018 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Čas vlčích máků předčil má očekávání. Bylo to skvělé. Dvě dějové linky, které spojují přítomnost a minulost. Komplikované a tajemstvím opředené osudy hlavních postav, které se čtenářům před očima postupně odkrývají. Velmi dobře napsané i zpracované, rozhodně doporučuji.

07.08.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

O této knize je hodně slyšet. Právě proto jsem k ní byla skeptická, příliš jsem nevěřila, že to bude dobrý příběh... Teď uznávám, že jsem se spletla. V tomto žánru jsem už dlouho nečetla nic takhle dobře vymyšleného a originálního. Bylo to něco naprosto odlišného svou tématikou, okamžitě mě autor vtáhl do děje, hlavní hrdiny jsem si oblíbila oba a netušila jsem, komu mám fandit víc. A to napětí? Nebudete mít čas ani na chvilku vydechnout. Prostě skvělé! Cítila jsem se podobně, jako když jsem jako malá byla fascinovaná světem Harryho Pottera. Rozhodně si přečtu i další díl!

02.06.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Nemohu jinak, než se přidat k těm, kteří jsou z této knihy od Petry Soukupové nadšeni. Perfektně vystižený příběh, jako by vypadl ze samotného života. Skvěle popsané vztahy mezi rodinnými příslušníky napříč různými generacemi. Svět očima dítěte, jeho matky i babičky. Je těžké se rozhodnout, která linka pro mě byla nejsilnější. Je to perfektní tak, jak to je. Dala bych pět hvězdiček, ale jednu strhávám za absenci přímé řeči. To byla jediná věc, která mě při čtení rušila.

08.01.2018 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Je úžasné, kolik emocí v této knize je. Jde o příběh plný smutku, lásky, touze po porozumění a naděje. Příběh o tom, jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka, o přátelství, samotě a myšlenkách ukrytých v obraze a o tom, že lidé, které milujeme, nás vzájemně spojují. I když samota může být občas žádoucí, bolest a smutek se lépe překonává ve dvou.

Až po hlubším zamyšlení zjistíte, co všechno autorka do knihy ukryla. Rozhodně knihu doporučuji.

19.12.2015

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Krásný příběh s úžasnou atmosférou, který vás naladí na Vánoce. Hlavní hrdinové plní vánoční přání staré ženě a přitom si, jen tak mimochodem, dávají do pořádku i svůj vlastní život. Určitě stojí za přečtení!

30.11.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Opět skvělý příběh o realitě všedních dnů. Snad každá žena pochopí, čím si hlavní hrdinka prochází. Mirka patří k mým oblíbeným autorkám a na každou její další knihu se víc a víc těším.

26.03.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Mé první setkání jak s Tomášem Volfem, tak s Jiřím Březinou. A bylo to skvělé! Musím se pustit i do dalších dílů, určitě stojí za přečtení.

06.11.2022 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Tohle byl příběh podle mého gusta. Napínavý, ale bez nechutných scén. Měla jsem určité podezření ohledně vraha, nakonec se potvrdilo pouze částečně. Konec byl také povedený a přitom se nedá považovat za zcela předvídatelný. Zkrátka Perfektní manželství mě bavilo.

09.05.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další skvělý díl. Pokud se mi některé z předchozích zdály slabší, tak tento byl opět dokonalý. Právnička, která přestává být spokojená se svým životem. Umanutý šéfkuchař, který ve všem vidí jeden podraz za druhým. Irsko, skvělé jídlo, nový začátek a samozřejmě láska. Doufám, že to není závěr celé série a ještě se nějakého dalšího dílu dočkáme.

30.03.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

První dva díly této série byly skvělé. I tento mě bavil, mám ráda styl, kterým autorka píše. Nicméně asi bych byla o něco raději, kdyby Marni více zasahovala do případu, který řešil Sullivan. Tady měla spíše svoji vlastní dějovou linku. Ale i třetí díl byl čtivý, napínavý a nemohla jsem se od něj odtrhnout.

08.02.2022 4 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Skvělý příběh! Spojení několika generací, rodinné problémy, které je třeba vyřešit. Zároveň důraz na to, že podpora rodiny je důležitá. Babička chytající druhý dech je zárukou mnoha vtipných situací. A nechybí ani romantika.

20.08.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tato série je skvělá, nicméně pátý díl byl pro mě nejslabší. Nevím, zda je to tím, že jsem ho četla s odstupem od těch ostatních? A tím pádem pár důležitých věcí ohledně postav a jejich osudů zapomněla... Jinak se mi ovšem moc líbil nápad na pojetí příběhu s několika přáteli, kdy v každém příběhu hraje hlavní roli některý z nich. Nejlepší pro mě rozhodně byl čtvrtý díl.

23.04.2021 3 z 5

Moje báječná žena Moje báječná žena Samantha Downing

Mně tato kniha nepřišla tak špatná. Tajemství mezi manželi, které postupně graduje. To je téma mnoha knih. Přesto je tady něco jinak. Určitě mohu říct, že příběh nemá hluchá místa. Já jsem byla zvědavá, kam to všechno směřuje a čtení mě bavilo. Ano, četla jsem i lepší thrillery, ale také mnohem horší.

30.03.2021 3 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Já jsem velmi příjemně překvapená, mně se tento příběh skvěle trefil do vkusu. Dvě dějové linky, jedna z minulosti, druhá ze současnosti. Obě samozřejmě propojené, zhruba v půlce knížky minulost nahradí přítomnost. Rodinné spory, které trvají už pěknou řádku let. A jedna malá pekárna, která čeká na své znovuotevření. A bohatý muž, který se domnívá, že se kolem něj bude točit celý svět... Naštěstí hlavní hrdinka jen tak nic nevzdá. Já se těším na další díl.

06.02.2021 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Krásná kniha s krásným příběhem. Pokud si chcete navodit vánoční atmosféru, je to to pravé čtení. Kouzlo Vánoc, vánoční světýlka, pečení, kavárna se skvělým kafem a snaha najít tu pravou lásku. Dvanáct vánočních schůzek, které přinesou mnoho neočekávaného. Já jsem si čtení moc užila.

09.12.2020 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Temné, čtivé, zajímavé a manipulativní čtení. O tom, jak jeden nezdravý vztah dokáže ovlivnit zbytek života. Rozhodně souhlasím s tím, že autorka odvedla skvělou práci hlavně v oblasti psychologie postav. I téma se ji podařilo velmi dobře zpracovat. Zkrátka tento příběh vás donutí k zamyšlení.

05.12.2020 4 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Pokud jste četli první díl, jistě dobře víte, že o napínavé situace v něm není nouze. Stejně je tomu i v tomto pokračování. Lexie je neustále někým sabotována a napětí tak roste. V tomto směru se autorce podařilo udržet laťku stejně vysoko. Ani o romantiku nebudete ochuzeni. Mě osobně na celé sérii nejvíce bavila právě tato vyvážená kombinace romantiky a napětí.

28.11.2020 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Krásný příběh, který má přesah i pointu. I když byste to třeba podle názvu (a obálky) ani nečekali. Je v něm toho ukrytého mnohem více, než by se (na první pohled) mohlo zdát. Minulost postupně vyplývá na povrch a ovlivňuje přítomnost hlavních hrdinů. Některé dějové zvraty nejspíš odhadnete, ale ani to mě od čtení neodradilo.

07.11.2020 4 z 5