Ivuska.09 Online Ivuska.09 komentáře u knih

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Vtipné a v mnoha ohledech snad i poučné vyprávění, které ženy určitě zaujme! Za přečtení stojí. Bylo fajn, že je příběh napsán i z pohledu samotného podvodníka bavilo mě sledovat jeho myšlenkové pochody.

29.03.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělý příběh, který stojí za přečtení. Další setkání s Erikou mě potěšilo a vypadá to, že ji ještě uvidíme v akci! Autor opět nezklamal: čtivé, napínavé, dobře promyšlené, vraha jsem neodhalila. Doporučuji!

11.11.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přiznám se, že anotace této knihy mě zaujala. Jenže zároveň jsem měla dojem, že to prostě není příběh pro mě. Nakonec jsem se rozhodla, že se do něj pustím. A asi to byla správná volba, protože toho v sobě skrývá skutečně mnoho. Není třeba být dokonalý. Ale je nutné vážit si toho, co máme. Protože bychom mohli mít něco úplně jiného, ale už bychom to nebyli my... Poučné, skvěle napsané, promyšlené. Mnoho myšlenek ve mě nejspíš nějakou dobu ještě bude rezonovat.

28.03.2022 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

S napětím jsem tuto novinku čekala a jsem ráda, že mě ani trochu nezklamal. Autorka je protřelá spisovatelka a je to na jejím příběhu znát. Někdo možná bude mít pocit, že v ději bylo až moc náhod, ale pro mě to bylo dokonalé. A ten závěr? Pěkně to autorka vymyslela! Navíc se mi líbilo, že zápletka nebyla jen v on-line seznamování, ale tak v dalších věcech: nevěra, problémy v manželství, nesváry v rodině... Zkrátka já doporučuji.

01.08.2020 5 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Tato série je skvělá, první dva díly byly bezkonkurenční. Tento už mě ale bohužel moc nebavil - příběh už mi přijde zbytečně uměle natahovaný. Nicméně první dva díly určitě doporučuji.

29.06.2020 2 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Příběh byl dobrý, dobře se četl, nechyběl tomu spád, ale zase mě v této knize nic až tak moc nepřekvapilo. Takže milovnice románů (s pár prvky thrilleru) budou nadšené. Celkově je to lehce nadprůměrné dílo ve svém žánru. Já bych ocenila jiný konec, tohle bylo najednou až moc "sluníčkové".

13.06.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

S knihami Radky Třeštíkové je to jako na houpačce. Jedna skvělá, další mnohem slabší. Jedna pohltí masy čtenářů, další si najde jen pár nadšených fanoušků. A obávám se, že to druhé je i případ tohoto románu. Buď si ho zamilujte, nebo ho ani nedočtete. Pokud rádi sledujete myšlenkové pochody postav, vyžíváte se v delších souvětích a nevadí vám, že se místy budete v monologu hlavní hrdinky ztrácet asi úplně stejně, jako se ztrácí pěna ve vaně, tak je tohle kniha pro vás. Styl psaní je až poetický - místy mi to vadilo, jindy jsem autorčiny formulace ocenila (překládat bych tohle dílko opravdu nechtěla). Přesah tady je, ale jen málo čtenářů ho dokáže odhalit a ještě méně z nich ocenit.

14.05.2020

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tato kniha by si asi zasloužila plný počet hvězd, ale já ještě počkám, jaké eso má Bryndza v rukávu. Sice jsou jeho knihy stále šablonovité, ale mě Erika baví. Dokonce se mi libí i to, že vrah je prozrazen poměrně brzy - alespoň se pak mohu soustředit na samotné pátrání a na to, jak to vše zapadá do sebe. Takže ano, těším se na další díl.

11.05.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Na této knize mě bavila hlavně jedna věc: vedle romantiky jsou do ní zahrnuta i vážná témata, na které je kladen poměrně velký důraz. Příběh holčičky s leukémií vás jistě chytí za srdce. Tyranského expřítele, ze kterého se stává tak trochu stalker, budete nejspíš nenávidět. A k tomu nápad sdíleného bydlení, kdy se dvě osoby dělí o byt a postel, aniž by se v něm (a v ní) potkali. Tato kniha má body hlavně za originalitu - zase je to něco jiného/nového.

19.08.2019 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Pozdrav z Itálie je krásná knížka, u které sice odhadnete rozuzlení většiny zápletek, ale také se uvolníte a při čtení si opravdu odpočinete. Bavila mě proměna hlavní hrdinky, ze které se stala nezávislá žena. Milý a pohodový příběh, ideální třeba na dovolenou.

08.06.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Já už jsem tímto typem thrillerů asi přesycená. Mám k ději několik podstatných ale. Řada momentů byla uměle vykonstruovaná a řada situací až příliš vyhrocených. Jednu věc ale knize upřít nemohu: byla čtivá. Přes všechny výtky, které se mi při čtení honily hlavou, jsem vůbec nepřemýšlela o tom, že bych ji nedočetla. Takže pokud hledáte knihu, která vás do sebe vtáhne a budete chtít vědět, jak vše dopadne, je tahle ta pravá.

24.01.2019 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Už dlouho jsem v ruce neměla takovou knihu, kvůli které bych se zřekla i několika hodin spánku. A teď tady jedna taková je: Tatérka. Originální námět a skvělé zpracování. Za polovinou už jsem ji nedokázala dát z ruky a musela jsem ji dočíst. Potřebovala jsem vědět, jak to celé skončí. Příběh byl čtivý. V některých ohledech jen těžko předvídatelný. A hlavně dobře vymyšlený, já jsem spokojená.

08.10.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nemyslím si, že by kniha Do vody byla úplná slátanina. Ani to, že by neměla úvod, jádro a závěr. Pokud patříte k těm, kteří mají takovýto názor, tak jste během čtení nebyli příliš pozorní. Postav je zde skutečně více a děj je zamotaný, ale právě to od dobrého thrilleru čtenář obvykle očekává, ne? Já tedy ano, protože mě nebaví jen tupě otáčet stránky. Ačkoli mi celkově kniha úplně nevyrazila dech, nelze ji upřít čtivost. Stačí pozorně číst a občas trochu přemýšlet - pak se v ději neztratíte a ve správný čas i odhadnete, jak to celé vlastně bylo.

29.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem se této knize vyhýbala, odrazoval mě ten boom, který kolem ní byl. Nakonec jsem po ní ale sáhla - abych se přesvědčila, že je opravdu tak skvělá, jak většina čtenářů tvrdí. Jde o skvěle sepsaný příběh, perfektně rozdělený na tři části, ze kterých vám hlavně ta poslední vyrazí dech. Jinak to ani nejde... Rozhodně doporučuji.

16.08.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Linda Castillo patří k mým oblíbeným autorkám thrillerů. Její díla jsem schopná zhltnout za jedno jediné odpoledne. Píše velmi poutavě a napětí v jejich příbězích neustále graduje. Není divu, protože i samotná Kate bude bojovat o holý život. Doslova do posledního dechu.

Líbí se mi prostředí, kde se vše odehrává. Amišská komunita určitě zaujme spoustu čtenářů. Bavilo mě, že autorka do tohoto příběhu dokázala zapojit dva případy, které je třeba vyřešit. A jeden se týkal samotné Kate, která si z minulosti už několik let nese obrovské tajemství. A asi si sami dokážete představit, jak to vypadá, když na povrch vypluje minulost, která vám může zničit život...

10.08.2018

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Macbeth se od předchozích děl tohoto autora značně liší. Přesto nechápu, proč má tak špatné hodnocení (alespoň ve srovnání s předchozími knihami). Všichni čtenáři by si měli uvědomit, že autor se inspiroval Shakespearovým Macbethem. Takže to opravdu není jen tak ledajaký příběh. Zdá se mi, že spousta čtenářů je klasikou nepolíbená a právě proto tuto "novinku" příliš nepochopili. Asi by neuškodilo si nejprve přečíst Shakespeara a pak Joa Nesbøho. Pak pochopíte, protože "mezi řádky" je to stále starý dobrý Jo Nesbø.

08.05.2018

Zabij, nebo zemři Zabij, nebo zemři Isabella Maldonado

Unikové hry mi nic moc neříkají. Ale! Tohle byla pecka! Napětí by se dalo krájet, spojení rozličných charakterů a s tím spojené očekávání, co tito lidé udělají. Důvěra, zrada, obavy, smrt... Prostě jízda. Milovníci thrillerů budou nadšení.

12.03.2024 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Mám ráda knihy s přesahem. S hlubšími myšlenkami, které z děje vyplynou. A Pozvánka je přesně taková i když byste to třeba od erotického románu nečekali. Doporučuji, mně se autorka trefila do vkusu!

08.08.2023 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Bolavý příběh, bravurně napsaný. Více není třeba dodávat.

09.07.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Přidávám se k většině, i já jsem Hypotéze lásky úplně propadla. I když mi příběh nepřišel nijak originální, byl milý, roztomilý a neskutečně čtivý. Prostě romantická komedie do nepohody!

29.03.2023 5 z 5