ivousekk ivousekk komentáře u knih

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Vynikajici! Prave docteno a ja nemam slov. Brilantni pribeh na pozadi skutecnych udalosti, inspirovan skutecnymi lidmi a jejich praci.
Treti knizka autorky, co jsem cetla, treti vyborna kniha, pro kterou je 5* malo. Nejen ze se pobavite u skveleho historickeho romanu, ve kterem je vse, co cekate. Jeste se dozvite neco z historie a skvelou formou si rizsirite obzory.
Doporucuji vsemi deseti a budu cihat na dalsi autorciny knihy.

01.07.2022 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Vynikajici! Mam moc rada historicke pribehy. A kdyz se jejich prostrednictvim dozvim i neco noveho z minulosti, je to velke plus. Informace o Nachthexen byly neskutecne zajimave, hned jsem si zjistovala vic. Skvele bylo i vypraveni ve trech dejovych linkach, ktere se postupne protnou. Knizka rozhodne stoji za precteni, doporucuji!

25.01.2022 5 z 5

Skvělé, šíleně smutné, poučné, nepochopitelné... Příběh, byť smyšlený, vás rozhodně nenechá v klidu. Připravte si kapesníky, budou se hodit. První kniha autorky, co jsem přečetla a moc se mi líbila. Doporučuji.

24.06.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Cetla jsem jako beta-ctenar pro nakladatelstvi jiz v listopadu.

Knizka je skvela, tim, co se v ni resi, neskutecne zapada do aktualni situace. Pro nekoho snad otravne, pro mne neskutecne zajimave. Bavi me, kdyz se prostrednictvim knizky dozvim i neco z realneho sveta. Wikipedie byla casty kamos. A vysledek? Rozhodne je to topthriller. Sice jiny, vic zamereny na vedecke zalezitosti, ale oi to zajimavejsi.
A da se v pohode cist samostatne bez predchozich dilu. Atomku a Strach jsem necetla (ale budu muset) a nijak mi to na zazitku neubralo. Za sebe mohu jen a jen doporučit!

09.03.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Odposloucháno v květnu jako četba na pokračování na Dvojce. Výborné, napínavé. Příběh vtáhne a nepustí.

07.12.2020 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

VYNIKAJÍCÍ! Odposloucháno na jeden zátah jako audio. Je fakt, že Emmi byla často na pár facek, ale i tak, neskutečná dvojka. Rozhodně doporučuji.

PS: Ještě pár dní zdarma k puštění z archivu rozhlasu ;-)

05.11.2020 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Vynikajici, napinave, desive. Hlavni postavy si oblibite, i kdyz nebudete chapat jejich obrovskou naivitu, ktera je do toho vseho dostala. No jo, laska a jeji pohled na svet pres ruzove bryle. O to uzasnejsi je jejich vzajemne pouto i pristup zasvecenych, kteri jim jsou ochotni pomoci v kazde situaci. Doporucuji.

22.08.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Opět vynikající detektivka s tandemem Callanach-Turnerová. Stejně jako jednička zajímavá zápletka a napětí od první do poslední stránky.
Možná ještě víc, než vypátrání vrahů, mě zajímalo, jak se vyvine vztah obou vyšetřovatelů. Otevřený konec jasně dává prostor pro pokračování. Už teď se na něj těším :)

11.10.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Parada, pecka, skvely! Docetla jsem o pul 3 rano, proste to neslo jinak. Musela jsem vedet jak to dopadne s Lilly, musela jsem vedet, jak to dopadne se Samem, proste musela. Pro me pribeh skoncil happy endem jen napul. Protoze ja bych od Sama neodjela, na to jsem z nej byla az moc paf :-) Ted jeste vedet, jak to dopadne, snad treti dil prelozi. Za mne rozhodne plny pocet hvezdicek!

UPDATE: potvrzeno z nakladatelství, že 3. díl bude v říjnu :-)

07.04.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neskutečný příběh... Jak je úžasný, tak šíleně je konec smutný.
Tohle je úplně poprvé, co jsem viděla film a pak četla knížku. Vždycky jsem čtení knížky po filmu považovala za zbytečnost, jenže tady jsem prostě musela. A rozhodně toho nelituji. I když byl film skvělý, vše do něj dát nešlo. Přesto, že jsem věděla, jak to bude probíhat, jak na konci budu opět brečet, nelituji, že jsem se do čtení pustila. A jako většina z 1539 komentářů přede mnou, budu tuhle knížku chválit a doporučovat. Protože to prostě nejde jinak :)

05.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla jsem na doporučení kolegyň z práce a musím říct, že je to skvělá kniha. Tak skvělá jako je osud Hany příšerný. Hodně mi to připomnělo Vyhnání Gerty Schnirch. Podobně zničený osud soukolím druhé světové války. I kdy Hana na tom byla asi ještě hůř.

02.02.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Další napínavý příběh, který se Minierovi povedl. Bude vás hezky držet v napětí a zjištění, kdo je vrah, bude překvapivé. Moc se mi to libílo a určitě bude i vám :)

24.02.2017 4 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Super to bylo. Pribeh vtahl a nepustil. Fajn byla i vedlejsi linka s pozarem. Celkove pribeh pusobil realne a uveritelne, coz u spousty detektivek neni pravidlem.
Vynikajici zpracovani od CRo, Petr Stach opet skvely.

11.03.2024 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Skvele to bylo. Druha prectena kniha autorky a opet musim rict, ze se povedla. Co umi, tak vyvolat pocit napeti a drzet jej. Sice ne porad na 100 %, trochu to kolisalo, ale porad dost na to, aby se neslo odthnout. A jako bonus navic mi to cele prislo naprosto uveritelne.

30.10.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Dobre to bylo. Zajimave, napinave, malo predvidatelne, docela intenzivni. Jen styl psani mi prisel lehce kostrbaty. Ale pribeh samotny to hodne prevazil. Jsem zvedava na pokracovani.

27.08.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Nebylo to vubec spatne, jen v kontextu pripadu a duvodu, ktere k tomu vedly, dost smutne. Je silene, co chovani jednoho choreho mozku muze zpusobit a jakou lavinu spustit. A ten otevreny konec, doufam, ze bude pokracovani. A pokud ano, tak at nezacne pohrbem.

22.04.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

(SPOILER) Četla jsem jako beta čtenář pro nakladatelství již v listopadu. Vůbec to nebylo špatné. Minimálně do okamžiku, kdy byla Monika objevena coby ztracená, mi to přišlo hodně napínavé. Úsek od nalezení po opuštění léčebny mi ve srovnání s tím byl o dost nudnější, nějak ztratil tempo. Jsem říkala, tak co, posunete se to už někam? Ovšem konec to zase spravil, ta otevřená varianta, kdy si každý čtenář může udělat svůj závěr, se mi líbila hodně.

17.02.2023 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Vyborna oddychovka! A to prostredi chorvatskych ostrovu, parada, tresnicka na dortu. Jestli hledate neco na relax a co dycha letni pohodou, rozhodne sahnete po tomto dilu. Za mne asi nejlepsi ze serie.

24.04.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Vynikajici! Napinave jak ksandy. A tentokrat me vubec nezajimalo, co Luc a Ava (uz je to ohrane a stale o nicem). Zajimalo me, co Elenuta a Bart a Skye.

21.04.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Vynikajici! Dat jen 5*? To je strasne malo. Knizka je skvela, vtahne a nepusti. Pribeh je skvele poskladany, ze az do konce cekate na jeho rozuzleni. Opet moje oblibena kombinace se dvema dejovymi linkami, romatickou zapletkou a valecnymi realiemi. A pripravte si kapesnik, bude se hodit.

27.03.2022 5 z 5