ivousekk ivousekk komentáře u knih

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Asi jsem mam novy knizni rekord. Totiz tuto knizku jsem cetla rekordne dlouho. A proc? Cekala jsem historicky roman z prostredi Osvetimi a dostala mix literatury faktu, psychologickych a filozofickych rozboru. A pritom je to tak neskutecny pribeh a styl, jakym byl napsan, ho uplne zabil. Nez se ti dva potkaji trva skoro pulku knizky. Pekne si pockate a mezi tim dostanete dukladny psychorozbor Franzova nitra. U Mileny to bylo trochu lepsi a o chlup zazivnejsi. Obcas pribeh k romanu sklouzaval, ale ne moc casto. A co mi prislo jak vyuka pro zakladku? Caste opakovani ruznych informaci. Jak kdyby je ctenar nedokazal udrzet. Dostal ji jednou, pak podruhe a casem pro jistotu jeste potreti. At na stopro vi, ze XY je ten a ten a dela to a to, nebo ze misto XY bylo urceno pro ty a ty ucely. Skoda, pribeh ma velmi dobry potencial, popis zivota a smrti v tabore byl vice nez vymluvny. Ale pozitek ze cteni pribehu? Pro me slaby.

26.09.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Naprosta parada! Vubec se nedivim, ze komentare prede mnou jsou tak nadsene a hodnoceni tak vysoke. Ono to proste nejde jinak, ta knizka si to zcela opravnene zaslouzi.

Edit: Tak jsem si ještě koupila koupila "pokračování" v podobě povídek a dopisů. Pro dokreslení super! Jen to bylo dost krkolomné, protože to je jen v originálu a jela jsem to přes překladač :D

18.01.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Super to bylo! Po delší době thriller, který byl opravdu napínavý, ne moc předvídatelný, seversky drsný a hlavně bez zbytečné omáčky a nudných odboček. Výborně se četl i když má skoro 500 stran. Uvidíme, zda bude pokračování, náznak na konci k tomu vybízí.

31.05.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Nebylo to špatné, ale že bych byla vyloženě nadšená a hltala jednu stránku za druhou? To ne. Průměr, nic, co by extra vyčnívalo.

Nepochopila jsem, proč v kapitolách s Emmou chyběly uvozovky u dialogů, bylo to hodně nepřehledné.
Zajímavý námět, zajímavá zápletka, ale přišlo mi to docela roztahané. A závěr byl celkem zrychlený ve srovnání s tím, kolik stran trvalo se k němu dočíst.

Znám lepší a opravdu napínavé knížky, od kterých se nedá odlepit.

20.07.2018 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Opet to bylo super. Bryndza drzi latku stale na stejne urovni. A milym prekvapenim je Igor. Jsem zvedava, zda bude i v dalsim pokracovani. Doufam, ze ano.

21.11.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Vynikající! Četla jsem jako beta čtenář pro nakladatelství již listopadu s tím, že to má být pecka ala Šikmý kostel. A ono to tak vážne je.

Pro mne výborný styl vyprávění, jednoduchý, stručný a přitom dostatečně výstižný. Hlavně žádné složité popisy, zbytečné odbočky a kudrlinky (to úplně nesnáším).
Příběh samotný také skvělý, velice zajímavý. Umí vtáhnout, takže jsem se zaujetím četla, co bude dál. A hlavně, pro mne málo předvídatelný. O životě a hlavně důvodech, proč k nám vlastně v 50. letech přišlo tolik Řeků, jsem moc nevěděla, stejně tak jejich stylu života. Takže jsem se zase dozvěděla něco nového a rozšířila si obzory velmi příjemnou formou.

Co se týče srovnání se Šikmým kostelem, četla jsem oba díly a hodně se mi líbily. Toto je dost podobný typ knihy/příběhu/rodinné ságy a podle mne to má šanci se líbit stejně jako Šikmý kostel. Jen ten styl vyprávění je u „Řeků“ více strohý a v jedné knize je celá historie.

27.04.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Vyborna romanticka oddechovka, ve ktere dostanete presne to, co cekate. Dva co se nesnasi, aby se pak zamilovali, nedorozumeni, ktere prida na dramatu, aby pak vse skoncilo happyendem. A vlastne tentokrat i neco navic. Skvelou prohlidku Kodane, ktera vas navnadi tak, ze koukate na ceny letenek a ukazku toho, co vlastne to hygge je.

28.12.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Aristokratka je proste skvela. Zachvaty smichu hned od prvnich stranek. Ma jen jednu chybu. Je moc kratka a prectete ji rychle. Uz aby vysel dalsi dil.

16.12.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Četla jsem pro nakladatelství už v únoru a Šesté dítě je rozhodně top thriller. Sice ne moc uvěřitelný a ze začátku mi přišel až překombinovaný, ale postupně vše začalo do sebe zapadat.
Co autor rozhodně umí, je přišpendlit čtenáře ke knížce a držet ho tam až do poslední stránky.
PS: Šesté dítě je třetí díl, který nejde číst samostatně. Celá série je jeden příběh/případ a musí se číst od začátku. A o to se rozhodně ochudit nechcete ;-)

16.04.2020 5 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Pani, prave jsem docetla a ... wow. Ta kniha je naprosto UZASNA! Jen z dopisu poskladat pribeh hned nekolika lidi, je opravdu neskutecny vykon. Diky dopisum mate pocit, ze jste tam a prozivate s postavami vse, co se deje. Citite jejich radost, vztek, bezmoc, zklamani ci bolest. A nejen to, nenasilnou formou se toho dost dozvite i o valce samotne. A hlavne to, ze dopisy byly tehdy jediny komunikacni prostredek, je dnes pro nas naprosto nepredstavitelne.

15.04.2020 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Výborné, napínavé, s několika nečekanými zvraty. Velmi pěkně ukázáno, jak jsou chytré věci skvělý sluha, ale zlý pán. A stejně tak sociální sítě. Takže je to určtě i lehce k zamyšlení. Dokonce v knize byla narážka na Spřízněné duše, které jsou podle mě naprostá topka. Za sebe mohu jen doporučit.

14.04.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Četla jsem jako beta-čtenář pro nakladatelství o prázninách a musím říct, že kniha je vynikající. Pouze začátek byl pro mě slabý, měla jsem problém se zorientovat, navíc mi to přišlo dost vytržené z kontextu. Ale jakmile začala část v roce 1969, příběh dostal spád a výborně se četl, byl napínavý, prostě super. Je fakt, že po odvyprávění příběhu v roce 1969 a návratu do roku 1999 věci do sebe zapadly. A ten závěr, parádní zvrat a nečekané odhalení. Jednoznačně plný počet * :-)

09.10.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Vyborne. A asi nejlepsi ze serie. Napinave a ten konec, povedeny zvrat. Jen ten Peterson, ten me zklamal. Toto jsem fakt necekala a docela me to mrzi.

12.04.2019 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

To byla jizda! Nejradeji mam knihy, od kterych se neda odtrhnout a musim cist dalsi a dalsi stranky. A tohle je jedna z nich. Napeti je dokonale davkovane a postupne roste. Napad jednotlive pribehy rozdelit a davkovat je stridave po kapitolach je genialni. Cca do pulky jsem si rikala, vzdyt to neni psychologicky thriller. Jak jsem se mylila. Je a je naprosto skvely!

13.01.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Mno... Jack Angel byl soliní psychopat. Brr, ještě teď z něj mám husí kůži. Nápad super, i příběh jako takový. Jen to provedení, jak to bylo napsané/přeložené... Jako vyprávění psané na základce proložené přímou řečí. Působilo to tak, jak to říct, nedospěle, neprofesionálně? Zbytečně to ubíralo na čtivosti. Ale jinak super, zhltla jsem to ani ne za 2 dny.

02.06.2017 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Prvni kniha, co jsem od CH cetla, a pani, tohle bylo neco. Drsne, emotivni, pohlcujici. Doporucuji.

23.07.2023 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Vynikající! Ideální pro všechny, které baví historické romány s romantickou zápletkou a rádi se tímto způsobem dozví něco nového. Mně kniha odhalila dosud skrytý život lidí na totálně odlehlém ostrově. To, jak tam žili a přežívali, je z dnešního pohledu naprosto nepředstavitelné. Hned mě to nutilo zjistit si více. Jen mě štve, že někde není upozornění, že se jedná o první díl a na pokračování si kdovíjak dlouho počkám. Protože tak otevřený konec je snad až k naštvání. I přesto mohu vřele doporučit.

24.05.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Vynikajici. Odposlechnuto jako cetba na prokracovani. Zajimave, napeti lehce kolisalo. A co bylo nejlepsi? Nacteni. Petr Stach podal excelentni vykon. Diky nemu mela detektivka ty spravne grady a dokazala vtahnout.

09.03.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Vůbec to nebylo špatné. Taková lehce humorná oddychová jednohubka pro lepší náladu.

05.03.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nakonec to nebylo tak spatne. Zacatek, ten byl hodne divny, Mina nesympaticka holka se zastydlou pubertou. To jsem mela chut knihu odlozit. Po prijezdu do Svycarska se to nastesti zlepsilo. Za mne asi na celem pribehu byly nejzajimavejsi popisy prostredi a jidel. I kdyz par nesmyslu tam bylo, napr svezi zelene louky uprostred unora. Ale co, je to velmi nenarocna fikce pro oddych a musi se to tak brat.

06.12.2022 3 z 5