Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nicholas Sparks nikdy nezklame. Krásný a dojemný příběh.

24.08.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Já osobně od toho čekala víc. Zaprvé jsem si moc nevzpomínala na předešlé díly a zadruhé jsem se ztrácela v postavách. Za mě první dva díly byly lepší a velkolepé finále mě zklamalo.

22.03.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tohle byla jízda. Od autorky jsem už četla sérii Griša, ale tohle bylo úplně na jiné úrovni. Šest odlišných dospívajících se vydalo na misi, kterou nemuseli ani přežít. První tři kapitoly byly pro mě těžké přečíst, ale pak se to rozjelo. Bylo to napínavé a nevyzpytatelné až do konce.

27.01.2021 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Úžasný příběh. Lehké fantasy spojené s normálním životem. Velice mě to bavilo a skončila jsem v slzách.

21.11.2020 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Miluji tenhle svět a zamilovala jsem si i postavy. Děj jako vždy zajímavý a jeho vývoj neočekávaný. Líbilo se mi že tam byli postavy I z předešlé série(Nástroje smrti). Jediné co mi vadil byl konec mezi Emmou a Juliánem a doufám, že ostatní knihy dopadnou tak jak si přeji já. Určitě jsem se do téhle série zamilovala a těším se na další díly.

07.06.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Skvělá jednohubka, která vás pobaví. Těším se na další díly.

04.06.2020 4 z 5

Pohádky Pohádky Hans Christian Andersen

Každý by si měl alespoň jednou za život tyhle pohádky přečíst

08.12.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Skvělé. Akorát ten konec jsem zase moc nepochopila. Jsem možná divná, ale ani u první knihy ani u této jsem konec nepochopila. Doufám, že bude pokračování!

29.10.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jelikož už jsem od této spisovatelky četla jinou knihu,tak jsem už znala její styl psaní. Kniha se příjemně četla a už se těším na další knihy od téhle autorky, která mě vždy vtáhne do děje a pak už se knížce nedá vyhnout :)

28.06.2019 4 z 5

Memento Memento Radek John

Četla jsem to kvůli tomu,že to máme jako četbu na maturitu. Určitě to ve vás nechá divné pocity,ale pro mě knížka ,,Děti ze stanice ZOO "byla lepší. Ale určitě to stojí za přečtení

02.01.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Od začátku mě to bavilo. Bavilo mě rozvržení děje a to,jak jste odhalovali minulost. Je to jeden z mála thrillerů,u kterých nemám slov a patří tam mezi má nejoblíbenější.

23.11.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Je to dost smutné,ale taky mě to bavilo. Četli jsme to na základce,ale určitě si to někdy přečtu znovu. Ještě si pořád pamatuji celého Vodníka. :D

01.11.2018 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Romeo a Julii jsem číst nechtěla,protože jsem věděla,že je to klasika,která je nudná, ale zmýlila jsem se. Konec jsem si vychutnala a celé mě to přišlo nadčasové. Některé fráze byli smutné některé veselé. Doporučuji.

08.10.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Mrzí mě,že jsem to nečetla dřív. Kniha je úžasná,tak jako film. Krásně napsané a už se těším na druhý díl. Doporučuji všem.

25.08.2018 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Normálně v knihách o bodyguardech, které čtu, je bodyguard vždy chlap. Bylo tedy osvěžující vidět ženu jako bodyguarda. Kromě toho je tato kniha tak zábavná a neuvěřitelně zábavná. Byly chvíle, kdy jsem se nahlas smála.

Příběh má také velmi vážnou stránku a miluji, když se romantické knihy zabývají i vážnými problémy, jako je smutek a vina. Dodává to další vrstvu již tak fenomenálním romancím. Mojí oblíbenou částí celé knihy byla rodinná dynamika. Jackova rodina je aspektem, který posouvá děj kupředu. Scény s rodinou jsou některé z nejzábavnějších, ale také některé z nejvíce srdcervoucích. Také jsem si myslel, že vypravěčský způsob byl velmi zajímavý. Hannah v některých případech prolomí čtvrtou zeď a téměř oslovuje čtenáře přímo. Někdy mi to připadalo, že se fakt dívám na nějakou romantickou komedii.

13.06.2024 4 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

3,5 hvězdičky. Miluji knihy Ali Hazelwood a byla jsem tak nadšená, že si od ní přečtu první young adult knihu! Bylo tak zábavné ponořit se do světa šachů!

Líbilo se mi, že postavy byly komplexované postavy a kniha se točila okolo hodně věcí a ne jen kolem romantické zápletky. Mallory má těžký rodinný příběh a domácí život a dvě velmi zábavné malé sestry. Taky jsem milovala Nolana! Je to šachový bůh, neuvěřitelně hezký a tak sladký .

ALE mám jsem 2 velké stížnosti. Mal rozhodně měla nějaké sebedestruktivní tendence, ale spíš tak šlo o miss communicatation. A za druhé! Konec skončil tak TAK tak náhle. Byla jsem celkem zklamaná. Chtěla jsem od toho turnaje romantiky a šachu víc.

08.06.2024 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Myslím, že můj hlavní problém s touto knihou byl ten, že prostě nepatřím do věkové skupiny, pro kterou byla tato kniha napsána. Opravdu věřím, že by se mi tato kniha líbila víc, když mi bylo tak 13-14 let. Většina věcí, kvůli kterým pro mě byla tato kniha méně zábavná, souvisela i s tímto. Přesto jsem si na konci musela utřít pár slz.

Bonusová kapitola mi přišla zbytečná a celkově ty poslední dvě/tři kapitoly nechaly tolik nezodpovězených otázek...

12.04.2024 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Příběh se soustředí kolem Stephanie a Patricka – rodičů dvojčat, která se zdají být uvězněna v nepříjemné fázi svého života. Oba rodiče jsou nevyspalí, Patrickův výkon v práci začíná klopýtat a Stephanie si není jistá, jak dlouho ještě něco z toho vydrží. Do jejích života vstoupí žena z Patricovy minulosti Erika a bez ohledu na to, co pár udělá, Erica neodejde.

Celkově byl příběh napínavý a jelikož se často střídaly úhly pohledu, nutilo mě to číst dál a dál. Je zajimavé, jak velký chaos může jeden člověk způsobit.

05.04.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Kniha se mi celkem líbila a dobře se četla, ale já pořád čekala nějaký velký zvrat, ale nepřišlo mi, že tam nastal. Byl to jen příběh se zvláštním koncem.

14.03.2024 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Kniha začala velmi slibně, ale nějak ke středu pro mě ztratila trochu na svém kouzlu . Přesto se to četlo dobře a při čtení jsem se bavila. Pozitivní je, že se věnuje i velmi vážnému tématu, které je bohužel v dnešní době velmi aktuální a mělo by se o něm více mluvit. Jen by se mi více líbilo, kdyby se děj odehrával na vysoké škole. Postavy mi někdy přišly až moc vyspělé na střední školu.

Jako jednoduché čtení to bylo dobré, hlavní postavy i vedlejší postavy se mi líbily, epilog byl velmi sladký, ale v knize bylo několik logických úskalí a nadsázek, že nemůžu dát pět hvězdiček.

29.10.2023 3 z 5