Hvězdinka Hvězdinka komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Mám smíšené pocity. Ano, kniha je čtivá, ale celkový dojem je pro mě laciný, taková červená knihovna s velkou dávkou sexu a navrch trošku thrilleru.

24.06.2020 3 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Thriller jak má být. Na začátku se nadechnete, skoro pět set stran čtete se zatajeným dechem a na poslední stránce vydechnete. Žádná hluchá místa, autorovi tleskám a těším se na další díl.

23.01.2024 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Prvních sto stran je vlastně anotace. Pak čekáme, co bude Megan požadovat.... Děj frčí najednou rychle, má plno zvratů a do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vlastně z té šestice nejvíce narušený, střídalo se to rychle a nečekaně. No celkově to teda byla 'povedená' šestice. A celkově to bylo dost dobré čtení.

28.10.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Hvězdička za obálku a druhá za nápad. Přečteno za jeden den. V podstatě prožijeme pár měsíců ve zvláštním světě, takřka bez děje a čekáme, kam až to autorka dovede. Kniha měla velký potenciál, ale zůstal nenaplněn. A dny na jatkách plynou dál...

02.10.2022 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Velmi povedené, napínavé až do konce. Bála jsem se mysteriozna, ale dobře to dopadlo.... Skvělé vykreslení strachu v lese. Shodou okolností jsem knihu četla v době, kdy jsem chodila po lese a měla hledat kešky, no, nebylo mi úplně dobře:-) Doporučuji.

17.08.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Začátek, asi 200 stran, jsem se nemohla začíst, vleklo se to. Ale trpělivost růže přinesla, děj se rozvinul, krátké kapitoly nutily číst dál a námět z kouzelnického prostředí mě zaujal. Ústřední dvojice mě bavila, každý z nich má své tajemství, které bude pokračovat v dalším díle, na který se těším. Jen ten počet stran mě opět poněkud děsí.

10.01.2024 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Taková příjemně letní oddechová detektivka, opravdu pohlazení po duši. Doporučuji na zklidnění tepu a těším se na volné pokračování.

28.07.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

No... Jdu proti většině... Nejsem cílový čtenář, tak možná proto. Nebavilo mě to. Život jedné fiktivní herečky a všech okolo ní. A asi to tak ve světě showbyznysu je, nechutné až zvrácené, kdy morálka je zakázané slovo.

19.07.2023 3 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Zlo pramenící ve špatném dětství. Perfektní čtení, žádná hluchá místa, napínavé, nemohla jsem přestat číst. Těším se na další díl.

24.07.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Úžasné, propracované, takový typ knihy, kdy si přejete, aby ještě neskončila.
Dostala mě věta autora deníku - moje dětství bylo šťastné... No....
Tleskám a smekám, ne autorovi deníku, ale autorovi celé knihy.

19.05.2020 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

První polovina se vlekla, pak přišla pořádná jízda. Záměna dětí a peklo nastává. Kniha v závěru příliš nepřekvapila, ale i tak to bylo super čtení.

01.01.2023 4 z 5

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Velmi příjemné překvapení! Měla jsem obavu z cesty do historie a z české autorky, ale úplně zbytečně. Příběh byl zajímavý, nepostrádal napětí, ale co se mi nejvíc líbilo, byl jazyk spisovatelky, která aktivně do děje vstupuje a tím příběh velmi oživuje.

28.12.2023 4 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Shoda s těmi, kterým se Mlčící pacientka líbila více, i s těmi, že závěr je poněkud zvláštní, přehnaný. Ale celkově spokojenost, byl to příběh něčím originální, četl se dobře, pachatele jsem neodhadla ani náhodou.

14.08.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Super čtení. Střídání tehdy a teď, havárie letadla, boj o přežití, strach o blízké. Vše bylo už u spokojených čtenářů popsáno, jen bych se opakovala. Určitě doporučuji.

11.07.2023 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

To bylo ale depresivní čtení, temné, mrazivé, tady nečekejte nic, ale absolutně nic pozitivního. Hlavní hrdina zažil v horách hodně, zřejmě podle přísloví každému, co jeho jest. Čtení jsem si maximálně užila,
vykreslení psychiky člověka v
drsných podmínkách bylo dokonalé.
4,5 hvězdičky

04.01.2024 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Českým autorům se spíše vyhýbám, ale dávám šanci. A tady jsem ráda, že jsem ji dala. Neuvěřitelně čtivé, napínavé, hrdinka sympatická. Je to jednohubka na jedno odpoledne (i vzhledem k řádkování). Konec je otevřený, v podstatě každý čtenář je tvůrcem vlastního závěru. Za to jednu hvězdičku ubírám, neboť mám ráda po přečtení jasno. Ale celkově pecka.

28.05.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Čtivé, tak jak to u Lapeny bývá. Zabil? Nezabil? Ona fakt vraždila? A kdo vraždil jako poslední?

08.01.2023 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Mně se předchozí autorčina série nelíbila, ale tento kousek ano. Jistě by se našlo pár věcí, které zde byly překombinované, ale to je takřka všude. Příběh o zvrácené rodině a hledání pravdy. Příběh připravený pro další pokračování.

04.12.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Víkendové čtení, rychlé, jednoduché. Do poslední chvíle je podezřelý úplně každý a epilog klasicky alá Lapena.

19.06.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavý začátek, nudný prostředek a strašidelný konec, fakt jsem se bála. Karika umí skvěle dávkovat napětí. A to, zda uvěříte příběhu feťáka, nebo ne, je na každém...

06.02.2021 3 z 5