Horalka5 Horalka5 komentáře u knih

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Mě tedy Sparks zklamal. Celá kniha byla jen takové plácání se v bahně a prodlužování agónie, kdy se vlastně vůbec nic nedělo. Ale abych nebyla jen zlá, o to více mě překvapil ten konec, zajímavý zvrat, které celé knize vysloužil alespoň tři hvězdy :)

28.11.2016 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Takové příjemné oddechové čtení. Myslím si, že něčím se autorka mohla zaobírat méně, něčím naopak více, ale i tak je to opravdu pěkně napsané. Co mě ale zklamalo, v knize jsem našla poměrně dost překlepů, šotek asi pěkně řádil :/

17.11.2016 5 z 5

Provedu! Provedu! Martin X

Krásně napsaný čtivý román, který pojednává o tom, co se událo před atentátem na Heydricha. Děj je prolnutý zápisky z deníků "hlavních postav", které mi jednak celkem osvěžily paměť, ale také se mi vše spojilo s mými získanými znalostmi na toto téma :)

11.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na Radčin styl jsem si již zvykla, ale i tak jsem měla občas problém zorientovat se v postavách. Kniha byla čtivá, ale na druhou stranu, knihu jsem dočetla a už teď pomalu nevím, o čem byla, možná jsem čekala zajímavější konec... Těžko říct

21.10.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

2 hvězdičky za ilustrace, jinak bohužel... Kniha naprosto o ničem

21.10.2016 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

No, opravdu to není jejich typická tvorba, ale i tak to mělo něco do sebe. Místy mi to tedy přišlo až moc přitažené za vlasy a musela jsem se přemlouvat, abych knihu dočetla, ale i tak jsem v ději našla alespoň něco, co mě bavilo a knihu jsem dočetla. Doufám ale, že v příští knize se zase vrátí ke klasice :)

19.10.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po přečtení předchozí komentářů musím říct, že jsem to měla úplně stejně. Každý, kdo knihu četl mi řekl, že je to slabší kniha, ačkoli její promo se mi také nevyhnulo, a tak jsem po knize ani nesáhla. Nyní jsem se k tomu přeci jen odhodlala a byla jsem naprosto nadšená. Nevím, zda to bylo způsobeno i tím, že jsem od knihy nečekala vůbec nic. Ale děj mě naprosto pohltil, knihu jsem přečetla na jeden nádech a během toho se jsem se snažila předvídat, co se vlastně stalo aaaa všechny mé předpovědi byly špatné. Doporučuji.

29.09.2016 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Zprvu jsem byla občas mírně zmatená ze skoků mezi postavami. Konkrétně skoků mezi textem "z pohledu" obětí a textech "z pohledu" vraha. Nevěděla jsem, zda-li se to potkává u jedné oběti a nebo, zda-li již vrah nevraždí znovu. Také jsem občas měla problém s dialogy mezi policisty, kdo vlastně co povídá, ale jinak skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem, jen teď budu o něco opatrnější... :)))

29.07.2016 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Mně se kniha líbila. Byla tak krásně naivní, až jsme se místy rozplývala nad roztomilostí Millie a staroušků :)) Místy ale i dost smutná :/

24.06.2016 5 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Humorné, čtivé... Mně se to líbilo :)

30.05.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ale jooo, kniha byla celkem ctiva, jen jsem mela obcas pocit, ze ctu neco od Sabacha...

26.05.2016 4 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé, čtivé se skvělým koncem :) Autorka opět nezklamala :)

03.05.2016 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

V případě, že se chcete dozvědět něco více o lékařích bez hranic, je tato kniha právě pro Vás. Po přečtení této knihy smekám před Tomášem a jemu podobným - ta skromnost a sebereflexe při zachraňování tolika životů... PÁÁÁNI! Líbí se mi, jak je kniha napsaná, takovým tím lidským způsobem, není nijak přeslangovaná odbornými výrazy. Dostává se tu pozornosti jak problematice na operačních sálech, tak problematice života v Afganistánu, který je překvapivě napsán velice objektivně :) Velice ráda doporučuji všem, kteří si chtějí rozšířit obzory :)

10.04.2016 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Skvělé! Druhá kniha, kterou jsem od něj četla a s radostí se vrhnu na další :)

23.02.2016 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Celkem čtivá kniha, kde děj byl poněkud předvídatelný. Asi bych neřekla, že to byla jedna z těch slabších, příběh byl celkem poutavý se zajímavým koncem. Hledala jsem nějakou "slaďárnu" s happyendem, což tahle kniha splnila. :)

25.01.2016 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Pro mě stejně dobrý díl jako Skála. Líbí se mi to prolínání vzpomínek s přítomností a důvtip Fina :)))

11.01.2016 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nádherná kniha, kde fantazie nezná hranic. Přiznám se, že při čtení prvních stránek jsem byla trochu na rozpacích, zda knihu vůbec dočtu. Vše se ale změnilo a zbytek knihy jsem dočetla na jediný zátah :)

27.12.2015 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Knihu jsem právě dočetla a napadá mě pouze "TY VOLE!" (doufám, že mi to ostatní prominou:)). Toto je první kniha, kterou jsem od Palahniuka četla a rozhodně ne poslední. Ačkoliv mi začátek knihy přišel zmatený, nevzdala jsem to a četla dál. Zvykla si na skoky v čase, které se mi následně začaly i líbit. A ten konec? Skvělý!!!

04.12.2015 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

i u tohoto pokračování jsem se musela často smát. Bohužel o něco slabší než první díl.

01.12.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha, u které jsem se řezala smíchy od začátku do konce :)))

01.12.2015 5 z 5