Ztráty a nálezy

Dojemný příběh o třech lidech, kteří zjistí, co znamená láska a život Millie je sedmiletá holčička se zrzavými kudrnami a červenými gumáky. Vede si seznam mrtvých tvorů, na němž kromě pavouka a sousedovic kočky figuruje také babička a brzy na něm přibyde i tatínek. Jednoho dne ji ovšem maminka zanechá samotnou pod stojanem s obrovitánskými spoďárami v místním obchodním domě a už se nevrátí. Dvaaosmdesátiletá Agatha Pantha nevyšla od smrti manžela z domu a s nikým nepromluvila. Prázdnotu ve svém životě vyplňuje pořváváním po kolemjdoucích, sledováním nevyladěné televize a svým na minutu přesným denním rozvrhem. Tedy až do toho osudného dne, kdy si v protějším domě všimne osamělé holčičky. Písař Karl kdysi špičkami prstů vyťukával milostné dopisy na ženinu sametovou kůži. Dnes ovšem sedí v domově důchodců a moc dobře ví, že musí najít způsob, jak začít znovu žít. A tak odsud v náhlém radostném popudu uprchne. Náhoda svede tyto tři dohromady. Společně se vydávají na cestu přes půlku Austrálie, aby našli Milliinu maminku a v konečném důsledku zjistili, že i mladí mohou být moudří, že stáří nerovná se smrti a že klíčem ke šťastnému životu by mohlo být i občasné porušení pravidel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237066/ztraty-a-nalezy-TyA-237066.jpg 3.4191
Vydáno · Mladá fronta

Lost and Found · 2014

Kniha Ztráty a nálezy

_Michelle_

Zajímavá ač spíše posmutněle laděná kniha vybočující z hlavního proudu. Neohrožení hrdinové si svéhlavě klestí cestu ke sdílenému cíli a čtenář jim napjatě drží palce, i když jejich putování mnohdy není zrovna učebnicové a korektní. Vše je obohaceno nebývalou specifičností/podivností ústředních postav. Bavila jsem se zejména u detailních poznámek Agathy evidujících její nemilosrdné vnímání chátrání vlastního těla. Těšil mě dětský pohled na svět malé Millie a hmatovou technikou jsem společně s Karlem vyťukávala jeho povětšinou úsečné věty. Celkově jsem byla knihou pozitivně překvapena a maximálně jsem si ji užila. Nepochybně zafungovalo kouzlo nečekaného.

surikata246

Opravdu zvláštní knížka a nevím co si mám o některých kapitolách myslet,nějak zvlášť nenadchla.

Francesca14
06.09.2018

Knížku jsem jen tak popadla v knihovně a nejdřív jsem myslela, že ji ani nedočtu, potřebovala jsem jen něco hubeného a oddechového na cestu do Německa. Postupem času jsem si ale k příběhu docela našla cestu. Není to typ knihy, který byste četli tři hodiny v kuse, ale když už ji otevřete, dokáže vás zaujmout. Našla jsem tam hodně hezkých myšlenek a dost témat k zamýšlení, styl psaní byl plynulý a příjemný, jen mi trochu vadilo, že přímá řeč je psaná kurzívou, občas mě to mátlo. Co se postav týče, zdálo se mi, že jsou to trochu karikatury a často jsem jim jejich chování nevěřila, ale ve finále mi i trochu přirostly k srdci, hlavně teda Agatha. Myslím, že knížka stojí za přečtení.

Marodaro05
14.06.2018

Musím se přiznat, že jsem knihu nedočetla....dostala jsem se do půlky, ale dál už jsem to nevydržela. Až na Agathu jsou postavy milé a docela zajímavé, ale jinak je příběh o ničem.
Alespoň jednu hvězdičku jsem dala, jelikož si myslím, že vždycky může být ještě hůř.

Garfinela
26.04.2018

Tu jednu hvězdičku dávám za snahu. Opravdu to byla slátanina převeliká. Prostě jenom snaha něco napsat, na druhou stranu, přestože to bylo úplně strašný, tak to nebylo tak plytký jako spousta čtivých knih. Přesto rozhodně nedoporučuji se vůbec do čtení této knihy pouštět

Dresia
17.02.2018odpad!

Jak může někdo vymyslet tak hloupou slátaninu?

terka138
04.02.2018

Přeceňovaná kniha s neuvěřitelným příběhem a nereálnými postavami. Žádné zvláštní emoce ve mně nevzbudila. Autorka sice strašně chtěla, aby kniha na čtenáře působila roztomile a srdceryvně, ale ta snaha byla přílišná a neefektivní. Dočetla jsem hlavně kvůli Agathě, která dokázala zaujmout (třeba Millie jsem nemohla vystát). Styl psaní je jednoduchý a lehce čitelný. Kdyby kniha neobsahovala vulgarismy, doporučila bych ji spíše dětem... Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdičky. Nakonec dávám 3 za dobře zvládnuté dělení kapitol podle postav a jejich vzájemné prolínání.
Občas jsem si při čtení vzpomněla na knihu Násobky sedmi od Holly Golberg Sloan, ta byla ale o třídu lepší.

Chika
07.07.2017

Zvláštní kniha, zvláštní příběh. Propletený. Líbí se mi pohledy jednotlivých osob na situace. Líbí se mi styl, jak je to napsané. Sice se mi to nečetlo tak snadno, jako jiné knihy, ale strašně mě zajímalo, jak to dopadne.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Austrálie senioři maminka smrt prvotina sebevražda dívky

Autor knihy

Brooke Davis